نماد سایت مجله آنلاین

حمله جدید آجرلو این بار به وزارت ورزش؛مگر اینجا کره‌شمالی است؟

حمله جدید آجرلو این بار به وزارت ورزش؛مگر اینجا کره‌شمالی است؟

با توجه به فاصله از فوتبال ، مصطفی آجرلو مدیرعامل سابق باشگاه تراکتورسازی تبریز گفت: “مهم نیست که افراد دور باشند ، اما مهم این است که وضعیت فوتبال ما خوب نباشد.” فوتبال در آن کشور از نظر شکل و وضعیت مطلوبی است و قابل قبول است که ما می توانیم درباره خوبی های آن صحبت کنیم. امیدوارم در شرایطی قرار داشته باشد.

وی ادامه داد: “برادرم وقتی 14 سال داشتم دستم را گرفت و من را به فوتبال برد. من بیش از 40 سال است که فوتبال بازی می کنم و فکر می کنم فوتبال بسیار زیبا است. فوتبال یک گروه دانش است. این زندگی است ، و شخصیت و دانش در آن وجود دارد. ای کاش الگوی من قهرمان جهانی تفی بود. او به طور طبیعی ورزش می کرد. این تمرین خود سالم و لذت بخش است. حضرت آقا فرمود: او می گوید ورزش دروازه ورود به معنویت است ، ورزش کار درستی است ، ورزش و فوتبال خوب است.

آژور در پاسخ به این سؤال كه آیا قلب او پر از فوتبال است ، گفت: “علی ابن ابی طاریبو می گوید كه چه اتفاقی افتاده است. من در مورد شرارتهایی هستم كه دیگران با فوتبال انجام داده اند. صحبت کردن: مسئولان باید به فوتبال و ورزش در کشور ما کمک کنند که اوقات خوبی را در پیش داشته باشند.

وی در مورد آخرین نامه ای که وی به یک مقام ملی خطاب به آقای جهانگیری نوشت ، گفت: “من به معاون اول رئیس جمهور خود آقای جهانگیری نوشتم.” این نامه توسط یک ورزشکار نوشته شده است که در تلاش برای رسیدن به استادیوم برای مسابقه بین استقلال و پرسپولیس در طول جنگ است. من یک گفتمان سیاسی دارم ، اما من واقعاً سیاستمدار نیستم. به عنوان یک فرد ورزشی به کسانی که در جایگاه قانونی دولت قرار دارند. حالا ممکن است این شخص آقای احمدی نژاد یا آقا دیگری باشد.

مدیر سابق فوتبال درباره سلامت انتخابات فدراسیون فوتبال اظهار داشت: موضوع من نه تنها جهانگیری بلکه تمام مسئولان سیاسی هستند که با مداخله خود ورزش کرده اند. به عنوان مثال ، آنها گفتند که او نیاز دارد او را جایگزین کسی کند که با ما باشد ، نه با ما. آقای صدرو را آوردم که در ورزش خوب نیست و آقای آریا بادی که مدتی عصبانی بود برای مداخله در امور غیرحرفه ای. در این صورت ، مداخله آنها فیفا اسلامی خواهد بود.

آجورلو اظهار داشت: عزت جمهوری اسلامی ایران در مسیر حاکمیت قانون است. در اولین سفارش خود ، امام فرمود مردم باید انتخاب كنند. بنابراین چگونه می توانید این چیزها را با کلمه سریع و سریع روزه بگیرید؟ این قابل قبول نیست. در نامه ای به جهانگیری گفتم که شما در انتخابات فدرال 1995 دخالت کردید و نمی توان گفت که نبودید.

وی درباره برنامه تلویزیونی “ورزش بسته نشده است” گفت: “من در انتخابات لیگ ملل سال 1995 افرادی را دیدم كه نمی خواستم با آنها صحبت كنم زیرا به مردم و كشور توهین كردم.” من قصد ندارم کسی را نامگذاری کنم. اولین کاری که آنها در این جلسه انجام دادند ، گرفتن دوربین از رادیو بود. آنها تمام انتخابات شورای محلی را فیلمبرداری کردند ، اما چرا آنها از انتخابات فدرال فیلمبرداری نکردند؟ آنها قطعاً می خواستند کاری انجام دهند.

مدیرعامل پیشین Pass Club گفت: “نگاه کن ، ما جمهوری اسلامی هستیم.” آیا شهید جموری اسلامی بیش از 200000 تقلب مانند گذشته داشته است؟ من این را قبول نمی کنم ، حتی اگر Ajollu می گوید شما به شما نزدیک هستید. هیچ کس در نزدیکی من نیست و تنها چیزی که در نزدیکی من است جمهوری اسلامی است. گفتمان من بعد سیاسی ندارد. من می خواهم از مسئولان بخواهم که فوتبال را متوقف کنند. در فوتبال افراد زیادی هستند که فوتبال می گیرند و مانند بارسلونا آن را به شما می دهند. شما از آموزش و پرورش و شهرداری و افرادی که استقلال و پرسپولیس را اداره می کنند ، درآمد کسب می کنید.

آجورلو خاطرنشان کرد: روزی که گفتم فوتبال ایران مال شماست ، شما آن را دزدیدید. انتخابات اشتباه بود. در واقع ، شما یک انتخابات را برنامه ریزی کرده اید و امروز باید پاسخ دهید که چرا فوتبال ما ورشکسته شد. چرا فوتبال از سوراخ به درون چاه افتاد؟ ما باید بپذیریم که دولت پیشین و آقای جهانگیری باید مسئولیت را به عهده بگیرند. ما نمی توانیم کاری انجام دهیم و بگوییم این کار تمام شده است. فوتبال ورشکستگی امروز محصولی از مدیریت باشکوه بالاترین مدیران کشورمان برای مداخله است. دولت باید حمایت کند اما دخالت نکند.

وی پرسید که قبل از انتخابات شفاف بعدی چه خواهد شد: “من به عنوان برادر کوچکتر از همه مسئولان مسئول امور ملی امروز ، من به ورزش می گویم که به سیاست نزدیک نشود. کار فوتبال. آن را به خود فوتبالیست واگذار کنید.

مصطفی آجرلو ادامه داد: موضوع بعدی انتقاد اتحادیه فوتبال است. من به یک آسیب شناسی نیاز دارم. فدراسیون فوتبال هم در بحث محتوا و هم در بحث مادی مشکلاتی دارد. مربیان خارجی لازم هستند زیرا فدراسیون نتوانسته مربیان جوان را آموزش دهد. علم روز به روز در حال تغییر است و ما باید علم آن روز را پیش ببریم. فوتبال ما امروز در معرض ناکارآمدی است. در بخش دوم ، ما نتوانستیم در بحث مادی فوتبال موفق شویم. به عبارت دیگر ، ما نتوانستیم ثروت تولید کنیم. فوتبال در حرفه خود یک شرکت اقتصادی است و ثروت تولید می کند ، اما چرا این کار را نکردید؟ فوتبال ما امروز مشروعیت خود را از دست داده است و نمره قابل قبولی نگرفته است. تولید پول و تولید فوتبال به روز نبود و نتوانست به جایگاه اصلی خود در فوتبال آسیا برسد. مخاطبان ما ممکن است بزرگ باشند ، اما مثل کودک ناقص و دارای سر بزرگ و بدن کوچک است. وقتی فوتبال را می بینید ، دو طرف فوتبال را می بینید. جهانگیری ، شما به دلایلی تاج را انتخاب کردید و زندگی خود را نوشیدید ، اما به او کمک کنید تا فوتبال را شروع کند. کار تیمی برای فوتبال ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: به نظر من یکی از مشکلات ورود به مجلس عدم حضور بازیکنان برجسته در کشور ما مانند علی پروین ، علی دایی ، علی کریمی و فرهاد مجیدی است. چرا این افراد نباید حق رأی داشته باشند؟ من هیچ وقت خاطرات فراموش نشدنی از دایی را فراموش نخواهم کرد.

کارگردان فوتبال درباره رابطه خود با علی کلییمی صحبت می کند: چندی پیش فیلم سینمایی Tacty را تماشا کردم. شاید اگر این فیلم را دیده بودم ، زندگی من در حوزه ورزش تغییر می کرد. شخصی می خواست با آنها بجنگد ، اما من با تو نبردم. من در حال حاضر با کسی نمی جنگم. موضوع ما فوتبال است.

وی گفت جعلی فیفا با کلمه روزه پذیرفتنی نیست: “برادر خنده دار شما می گوید که کلاه خود را روی سر فیفا گذاشت.” کلاه کی را پوشیدی؟ این نوعی قانونی است که بزرگان فوتبال نمی توانند در آن شرکت کنند. ما امروز هستیم ، نه فردا ، بنابراین باید برای کشور خود تصمیمی بگیریم. اینگونه نیست که تصمیم بگیریم و ترک می شویم. من امیدوارم که امروز قانون اساسی را اصلاح کنیم تا در دوستان خلاق فوتبال خود شرکت کنیم.

آجور با بیان اینکه اساسنامه در صورت اصلاح این قانون می تواند اصلاح شود ، گفت: “بنیانگذاران این ورزش فوتبالیست هستند و باید به مجلس بپیوندند.” من به عنوان یک فوتبالیست ، من یک بار دیگر تأیید کردم که شرایط صحیح است و انتخابات صحیح برگزار می شود ، دوباره وارد کشور خواهم شد.

سرمربی فوتبال از مدیریت خود در باشگاه تولید تراکتورسازی تبریز گفت. آنها قرار بود هنگام ورود به این باشگاه به ما پول بدهند اما آنها ما را تحریم کردند. نکته مهم برای من پول درآوردن بود. فوتبال باید پول درآورد. در آن زمان 45 میلیارد تن پول درست کردیم و حدود 100 میلیارد تن پول داشتیم که قرار بود در سالهای دیگر پول باشد. بنابراین شرکت در فوتبال امروز به معنای کسب درآمد است.

آجور گفت: “آنچه امروز فوتبال کشور ما به آن احتیاج دارد انتخاب کسی است که اهل جامعه فوتبال باشد.” آنها آزاد هستند که انتخاب کنند اما با 50 میلیون تن پول و 2 انتخاب در سفر هرگز عادلانه نیست. نکته دیگر این است که برنامه بودجه امسال 70 درصد درآمد را از رادیو و 30 درصد از فوتبال دریافت می کند.

وی در مورد رکود فوتبال در کشور گفت: فدراسیون فوتبال هیچ قدرتی ندارد. می خواهید آن را شفاف کنید؟ برای تقویت فوتبال ، لازم است که فدراسیون شفاف شود ، بازیکنان فوتبال را به مجمع عمومی اضافه کنند و کمیته تیم ملی را تقویت کنند. اگر نخبگان فوتبال ما در این موقعیت قرار داشتند ، ما امروز دوستان را برای کمیته تیم ملی کنار گذاشتیم.

آجورور همچنین تأکید کرد که کمیسیون فوتبال یک دائرopالمعارف را در زمینه فوتبال آینده ایجاد خواهد کرد تا بتواند در هر نقطه ای از جهان به تلفن های همراه ما منتقل شود ، “قانون اساسی جدید است. این باید قوی باشد و در دست گروههای خاص باشد. ” یک گروه 30 نفری جمع می شوند و می گویند ما اکثریت هستیم. برای اصلاح قانون اساسی ، همه گروه ها باید آزادانه در نظر گرفته و انتخاب شوند. نحوه مداخله سیاستمداران در ورزش باید کاملاً بسته باشد. این فقط به معنای این دولت نیست. روزی احمدی نژاد نامه ای به آقای علی آبادی ارسال کرد و گفت اگر این کار را نکردی ، من می خواهم. احمدی نژاد ، چرا می خواهید فوتبال بازی کنید؟ من هیچ گفتمان سیاسی ندارم.

وی گفت: “ما باید حقوق خود را بخاطر داشته باشیم” و برخی از نمایندگان مجلس روند تجدید نظر را نمی دانند. آیا امکان دارد اعضای پارلمان بدون دیدن اصلاحیه قانون اساسی به فیفا ارسال شوند؟ همه ما شریک این خانواده هستیم و نمی توانیم بگوییم که ما یک داستان شخصی را به فیفا می فرستیم و بعد می خندیم و کلاه خود را روی سر فیفا می گذاریم.

آجورو درباره قرارداد کی روچه با ویلموتز گفت: “امضای قرارداد با مربی خارجی اشکالی ندارد.” به نظر من ، تنها نقطه درخشان فوتبال در 20 سال گذشته ، قاهره است. شاید خیلی ها بگویند که او پول زیادی پرداخت کرده است ، اما باید بگویم که او دو دوره ما را به جهان رسانده است. اگر علی دایی به اندازه ویلموتز پول دریافت می کرد ، او فوتبال ایران را بهتر اداره می کرد. خیلی دیر نشده به نظر من ، آقای بریتانیا ممکن است انتخاب خوبی برای مربیان سرمربی تیم ملی باشد ، اما اگر می خواهید مربی خارجی شوید ، کمتر از هر روش دیگری استفاده نکنید.

وی با اشاره به اینکه دلالان و دلالان مسئله اصلی فوتبال ایران هستند ، اظهار داشت: البته منظور من كارگزار شخصی است كه درصد را به دست می آورد. لامار در مورد فوتبال ایران جدی است. به عنوان یک شرط جدی. شخص گیر افتاده نمی تواند این کار را انجام دهد. من به کمیته اخلاق رفتم و گفتم که من آقای لامار هستم و رفتم تا این فوتبال را بازی کنم.

آژورلو در پاسخ به نامه سلطانی فر به وزیر اطلاعات که گفته بود در حوزه تجارت اوراق بهادار است گفت: “خیلی دیر شده است ، اما فکر می کنم اتفاق خوبی است.” هر وقت فکر می کنم دستگیری چهار نفر در پارک می تواند مواد مخدر را ریشه کن کند ، مشکل میانجیگری برطرف می شود. کارگزاران در بالا حس می کنند. سلطانی فر آن را به درستی تایپ کرد. من از وزارت اطلاعات می خواهم که فساد را ریشه کن کند.

“وقتی رئیس فدراسیون فوتبال بودم ، به آقام محمدی گفته شد که به فدراسیون بپیوندم و آن را ترک کنم ، اما من ابتدا باید فوتبال را درک می کردم ، گفت: من مجبور شدم بروم. به همین دلیل من به باشگاه پاس پیوستم. فکر می کنم همایون شاروکی یک آقا فوتبال است.

وی در پاسخ به این سؤال كه چرا باشگاههایی مانند پاس نابود شده اند ، گفت: “من فکر می کنم او درگیر سیاست بود. احمدی نژاد فکر می کرد اگر تیم به همدان برود ، رای خواهد داد. پاس همدان و صباباتاری را به كوم پاس داد كه متأسفانه ارتش نیز نتوانست و با این مسئله موافقت كرد و تیمی مانند تهران پاس را به همدان تحویل داد كه اینك در رده سوم لیگ است. من در بخش هستم ، واقعاً شرم آور است.

Ajollu همچنین در مورد باشگاه های تولید تراکتور صحبت می کند. دوستانم با من حسد و توطئه می کردند. اولین کاری که آنها کردند این بود که پول تراکتور را کم کنند. ما قهرمان سال امیر گالنوی بودیم اما افراد غیراخلاقی نتوانستند به این موفقیت برسند. شخصی به من گفت ، آجرلو ، آیا شما می خواهید رئیس جمهور شوید؟ چرا؟ وی گفت هواداران شما را تشویق می کنند.

وی در پایان گفت: “فکر می کنم این یک چیز بد است.” ایران باید از این دکترین حذف شود. بیایید آن را درست انجام دهیم. ما نمی توانیم به مردم بگوییم که این برنج آلوده است و مصرف آن را متوقف می کند. در عوض ، ما باید برویم و برنج درست کنیم. ما باید با مربیان و بازیکنان خارجی قرارداد ببندیم. ما کره شمالی نیستیم.

254 251

خروج از نسخه موبایل