مجله تندرستی

چرا باید از نخ دندان استفاده کرد؟

چرا از نخ استفاده می کنیم

بیماری دندان معمولاً ناشی از پلاک هایی است که روی دندان ها و لثه ها ایجاد می شود (پلاک های زرد بی رنگ که روی دندان ها ایجاد می شود). پلاک ها اکوسیستم پیچیده ای از 800 باکتری است که در دهان ما قرار دارد.

این اکوسیستم مانند شهری است که هنگام براش مانند گودزیلا از بین می رود. با این حال ، باکتری ها می توانند زیرساخت های خود را به سرعت و به طور موثر بازسازی کنند و نیاز به مسواک زدن منظم دارند. اما ، مسواک زدن در از بین بردن پلاک بین دندانها مؤثر نیست و تجمع این باکتری ها در دندان ها می تواند منجر به اختلالات دندانی شود ، باید از نخ دندان برای این منظور استفاده شود ..

هنگامی که پلاک به اندازه کافی طولانی روی دندان شما بماند ، بزاق تارتار را به ماده سختی به نام تارتار تبدیل می کند که می تواند منجر به ایجاد بیماری پریودنتال شود. برای از بین بردن این ترکیب باید از دستگاه مخصوص دندانپزشکی استفاده شود.

چرا از نخ استفاده می کنیم

چرا خونریزی از لثه ها ارزش آن را دارند؟

درست همانطور که پزشک در طول مراجعه پزشک فشار خون را اندازه گیری می کند ، دندانپزشک به دنبال خونریزی لثه می باشد تا از سالم بودن لثه اطمینان حاصل کند. نمرات بالاتر همچنین می تواند باعث ریزش دندان ، دندانهای زرد و قهوه ای و بوی بد دهان شود.

نیاز به نخ دندان بستگی به شرایط فعلی دندان ها دارد. در موارد خاص مانند بین دندان یا ایمپلنت دندان از نخ استفاده نمی شود و باید با یک برس مخصوص انجام شود.

sciencealert.com

2121

دکمه بازگشت به بالا