مجله هنری و فرهنگ

پیش‌بینی هنری برای روزگار کرونایی / بازگشت به دوره یونان باستان

اخبار آفتاب:

امروزه اجراهای در دوره کرونا ، بر اساس ارتباط مستقیم بازیگران و مخاطب ، در ذهن بسیاری از نویسندگان درام پدید آمده است.

هر یک از فعالان تئاتر پیش بینی های خاص خود را دارد و نمایشنامه نویس و کارگردان باباخ محمدی پیشنهاد می کند که این تئاتر ممکن است یک بار دیگر بتواند به سبک یونان باستان اجرا کند.

وی در مصاحبه با مجله آنلاین توضیح داد: شاید بهتر باشد آن را بیرون از منزل ببرید در جایی که به شکل خاص و سبک اجرای آن نیاز دارد. یک تئاتر روباز اجرا شد ، اما مانند یونان باستان با فاصله اجتماعی بیشتر!

اضافه شده توسط محمدی: در هر صورت ، این یک وضعیت ویژه است. این تئاتر باید جلوی مخاطب زنده اجرا شود اما مردم فوراً به تئاتر نمی آیند زیرا مخاطب تا حدودی فرهنگی است و شاید به سلامتی خودش اهمیت دهد.

وی همچنین اعلام کرد که قصد دارد نمایشنامه ای درباره دوران کرونا بنویسد ، اما فعلاً می خواهد کمی فکر کند تا ببیند او چگونه این نمایشنامه را بازی می کند.

مدیر کمدی تراژدی حرفه ای گفت: “من هنوز نمی دانم که آیا باید یک نمایشنامه برای فضای مجازی بنویسم.” فعلاً ، دوست دارم ببینم اجرای تئاتر مدتی کجا می رود.

“ما قصد داریم امسال دو نمایشنامه داشته باشیم و ابتدا با سالن گفتگو داشتیم. اما نه تنها كرونا وارد شد و تئاتر را خاموش كرد ، بلكه چراغ ها را نیز خاموش كردیم.”

محمدی همچنین درباره نوشتن دو رمان صحبت کرد. یکی از آنها مشابه دوران کرونا است.

“قبل از کرونا ، من نمی توانستم افراد را به یکدیگر نزدیک کنم ، حیوانات در پشت شیشه بودند. من اتفاق افتادم که نوشتن رمانی را که همزمان با کرونا است ، نوشتن شروع کردم. این برای من بسیار عجیب بود.”

سازنده و کارگردان “مادام PP” که به اسب و اسب سواری بسیار علاقه دارد ، ادامه داد. من در حال نوشتن رمان دیگری هستم که داستان حسادت ، تجملات ، انتقام جویی و اینکه چگونه ما انسان ها خود را در جای این رمان نابود می کنیم ، روایت می کند. ، باشگاه سوارکاری.

به گفته وی ، این رمان به نام “لرد کیشوت” نامگذاری شده و از طرف وزارت ارشاد برای گرفتن مجوز انتشار به دستور وی رسیده است. مجوز پس از دریافت مجوز “Tahoora” صادر می شود.

محمدی که سالهاست در اتریش زندگی می کند ، اخیراً ریاست یک جشنواره ملی تئاتر را بر عهده داشت.

کارگردان “پدرخوانده ناپلی” گفت: این جشنواره “موسسه بازیگری” نامیده می شود و جشنواره ای برای مدارس تئاتر اتریش است. من قبلاً در این مدارس تدریس کرده بودم بنابراین به داوری دعوت شدم و جشنواره به لطف کورونا به صورت آنلاین برگزار می شود.

“دانش آموزان یک فیلم کوتاه از بازی خود را در مدت یک یا دو دقیقه ارسال کردند. دیدن یک فیلم تقریباً یک ماه طول کشید که این یک تجربه جالب بود.”

دکمه بازگشت به بالا