مجله تندرستی

دلار بخریم یا نه؟ – مجله آنلاین

امیرحسین کریم زاده با اشاره به این واقعیت که بازارهای بزرگی مانند طلا ، سکه ، دلار و مسکن به محدودیت قیمت رسیده اند ، می گوید: قیمت دلار می تواند تا مرز 23000 تومانی پایین بیاید. نرخ واقعی دلار 20،000 تومان است و نوسانات آن می تواند بین 17،000 تومان تا 23،000 تومان باشد.

وی ادامه داد: بودجه بسته سال آینده 11 هزار و 500 تومان است که بازار آزاد آنها حدود 20 درصد بالاتر از این نرخ است. توجیهی برای دلارهای کمتر از 15000 تومان وجود ندارد.

وی گفت: “با نزدیک شدن به پایان سال مالی چین در اواخر دسامبر و اوایل ژانویه و نزدیک شدن به سال جدید ، تقاضا برای دلار افزایش می یابد و دلار نوسان می کند.” در هر صورت ، ماهیت کلی قیمت دلار در حال کاهش است. همچنین اگر دلار پایین آمد ، سکه و پول نیز کاهش یابد.

کریم زاده افزود: “ما باید منتظر باشیم که قیمت طلا ، سکه و دلار تا پایان امسال کاهش یابد.” انتظار می رود انتخابات امسال در ایران از افزایش قیمت دلار تا پایان سال جلوگیری کند.

او ادامه داد. “در حال حاضر ، قیمت مسکن بالا است و مردم قدرت خرید خود را از دست می دهند.

این اقتصاددان با اشاره به رونق بازار سرمایه گفت: “بازار سرمایه به پایان اصلاحات رسیده است. ما انتظار داریم روندهای خوبی در بازار سرمایه در ماه دسامبر و ژانویه داشته باشیم.” البته نباید این واقعیت را نادیده بگیریم که نمی توان همه روند سهم بازار سرمایه را پیش بینی کرد.

سرانجام کریم زاده گفت: خرید دلار تا پایان سال توصیه نمی شود. به این دلیل که در حال حاضر بازار بی ثبات است. در حال حاضر محصولات با ارز 4200 منسوخ شده اند. دیزل تنها فرآورده نفتی است که قیمت آن افزایش نیافته است. اگر قیمت این فرآورده نفتی نیز افزایش یابد ، حمل و نقل و بازار سهام بسیار بهتر خواهد شد. بنابراین ، تورم دیده می شود.

223224

دکمه بازگشت به بالا