مجله رویداد

پیشنهاد اورژانس برای استفاده ازدستگاه‌های«الکتروشوک»درمترو/نیازبه پایگاه‌های چند منظوره در مترو

پس از حدود سه سال بحث و گفتگو بین مترو و تیم نجات ، سرانجام با بررسی موقعیت مترو در این شهر زیرزمینی ، پایگاه مورد بررسی قرار گرفت. با این حال ، طبق گفته پرسنل اورژانس ، بخشهای اورژانس برای خدمات بهتر به شهروندان و کاهش زمان لازم برای رسیدن به بالین بیمار و مجروح به شهروندان مترو و خدمات پیش بیمارستانی در شهر نیاز دارند. از طرف دیگر ، سازمانهای اورژانس ملی پیشنهاد کرده اند نصب وسایل شوک اتوماتیک در مراکزی مانند مترو. این دستگاه معمولاً برای نجات جان قلب مورد استفاده قرار می گیرد. شما دچار برق گرفتگی شده و به بیمار حمله خواهید کرد.

مجتبی خالدی – سخنگوی سازمان اورژانس ملی – در مصاحبه با مجله آنلاین وی در مورد تعداد ایستگاه های اضطراری مترو تهران گفت: “زیرساخت ها و وضعیت عملیاتی مترو بسیار متفاوت از جاده های شهری است و اورژانس به طور کلی در صورت بروز بحران به آن محل می رود.”

خالدی با بیان اینکه امکان تهیه آمبولانس در یک مکان خاص وجود دارد ، گفت: “توصیه و خواسته سازمان اورژانس ملی از شرکت مترو تهران تهیه پایگاه اضطراری همه کاره است که به مترو خدمت می کند و در صورت بروز مشکل در شهر امکانات پایه را فراهم می کند. به معنی توانایی استفاده است.

وی افزود: “تمام تلاش ما آماده سازی آنچه برای موقعیتهای بحرانی و غیر بحرانی نیاز داریم است.”

خالدی گفت: من با یک شرکت مترو قرارداد دارم. با این حال ، در دو مورد ذکر شده ، هنوز ارائه نشده است. در حال حاضر ، پایگاه در اختیار مترو یا کنار مترو است ، اما در شرایط اضطراری ، منطقه پایگاه مورد نیاز است تا بهترین خدمات را برای محیط زیست و آمبولانس ارائه دهد و آمبولانس ها کوتاهترین زمان هستند . مردم را جابجا کنید.

وی افزود: “برخی از مراکز درمانی شیب مناسبی بین مسیرهای مترو دارند که می تواند به مجروحان یا بیماران اجازه حرکت از داخل مترو را بدهد.”

خالدی گفت: “همانطور که می دانیم ، هنگام ایست قلبی و ایست تنفسی ، یکی از پرکاربردترین دستگاه های AED به نام دفیبریلاتور خارجی خودکار است.”

وی افزود: “کسی که می تواند در سن 2-3 سالگی دستورات را روی این دستگاه اجرا کند ، می تواند از این دستگاه استفاده کند.”

سخنگویان اورژانس تأکید کردند که یکی از مکانهایی که می توان از AED استفاده کرد ، مترو است و توصیه سازمان اورژانس ملی نصب AED در این مراکز است و ادامه داد. رهگذران اورژانس آماده ارائه آموزش در مورد نحوه اجرا و استفاده از آن است.

وی گفت: این دستگاه در مراکز مونتاژ کاربردهای زیادی دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا