مجله رویداد

اتصال بیمارستان‌های پایتخت به مترو به کجا رسید؟

داستان استفاده اضطراری از مترو تهران مدت هاست که در اظهارات مقامات اورژانس تهران و دولت محلی شنیده می شود ، اما بر اساس آن ، اورژانس با اتصال اعزام به ایستگاه و ظرفیت راه آهن است. در دو نفر در طی بحران به بیمارستان می رسد. اما وضعیت این برنامه ها چگونه است؟ این موضوع توسط رئیس سازمان مدیریت پیشگیری از بحران در تهران توضیح داده شده است.

رضا کرمی محمدی در مصاحبه با مجله آنلاین ، وی در مورد وجود خدمات اورژانس در ایستگاه های مترو گفت: “در حال حاضر ، خدمات اورژانس در حدود 60 مکان مدیریت بحران مستقر هستند و مناطق دیگر تهران فضای دیگری را برای این مجموعه فراهم می کنند.” یکی از آنها فضای داخل ایستگاه مترو است. در برخی ایستگاه ها و برخی ایستگاه ها ، برخی فضاها از نظر فنی نبودند تأیید شد ، بنابراین ما اقدامات انجام دادیم.

او ادامه داد. “حضور در برخی ایستگاه ها به دلیل کاهش زمان حضور در حادثه و رسیدگی به حادثه و احتمال امداد در ایستگاه مترو است ، اما البته همکار من در شرکت مترو جزئیات کامل تری را ارائه داد. من منتظر هستم “

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران استان تهران همچنین در مورد استفاده اضطراری از راه آهن مترو و ارتباط بیمارستان ها با مترو توضیحاتی ارائه داد. در صورت بروز بحران ، وی از قابلیت های راه آهن برای انتقال مجروحان به بیمارستان استفاده کرد. به سرعت.

کرمی محمدی گفت که در ابتدا پیشنهاد شده بود که هشت بیمارستان به مترو متصل شود ، “سپس تصمیم گرفت تعداد بیمارستانها را به 6 بیمارستان کاهش دهد و سپس ابتدا بیمارستان امام خمینی (ره) را به مترو متصل کند.” به ویژه برخی از زیرساخت های این بیمارستان در مراحل ابتدایی است.

وی در مورد اجرای این طرح ها گفت: “هیچ متولی بودجه ای در این بخش وجود ندارد و خود وزارت بهداشت بودجه این کار را در نظر نمی گیرد.” تحقیقات مقدماتی در این مورد در حال انجام است ، اما باید بودجه ای تعیین شود. البته طرح اصلی نیز کمی خام است و مواردی وجود دارد که باید به آنها پرداخته شود.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تهران افزود: “ما برای بررسی وضعیت و زیرساخت های بیمارستان امام خمینی (ره) بازدید کردیم.” به طور کلی ، برای بررسی طرح و ارزیابی ابعاد کامل آن ساخته شده است. هم ما و هم سازمان اورژانس با این پیشنهاد موافق هستیم ، اما بررسی باید به طور کامل و دقیق پیش بینی شود و همانطور که گفتم ، بودجه آن باید مشخص شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا