مجله تندرستی

افزایش شیوع بیماری های قارچی در هند

به گفته شفاف ، این مورد در بیمارستانی در نزدیکی منطقه غازی آباد این ایالت و شهر دهلی مشاهده شده است.

دکتر BP تیاگی ، متخصص گوش و حلق و بینی ، می گوید یک مرد 45 ساله با قارچ های سیاه ، سفید و زرد تشخیص داده شده است.

وی به IANAI گفت: “خزندگان معمولاً به قارچ زرد آلوده می شوند و این اولین بار است که شاهد آلوده شدن انسان به این قارچ هستیم.”

وی گفت: این قارچ با آمفوتریسین B قابل درمان است ، اما درمان آن بیشتر از سیاه و سفید است.

به گفته دکتر تیاگی ، بی حالی و کاهش اشتها از علائم قارچ زرد است.

پسر این بیمار همچنین در مصاحبه ای با IANAI گفت که پدرش توسط کوید 19 تحت درمان قرار گرفته و در حال بهبودی است.

وی گفت که در دو روز گذشته چشم پدرش شروع به ورم کرد ، ناگهان بسته شد و دچار خون دماغ شد.

در همین حال ، هند با قارچ های سیاه مبارزه می کند و با افزایش میزان بیماران Covid-19 ، کمبود آمفوترسین B را تجربه می کند. وزارت بهداشت هند روز دوشنبه (24 مه) اعلام کرد که تاکنون 5424 مورد قارچ سیاه (6) گزارش شده است.

به گفته هیرش والدان ، وزیر بهداشت هند ، از این 5424 مورد ، 4566 مورد سابقه کوید -19 دارند. مقامات بهداشتی همچنین می گویند که آنها در تلاش هستند تا کمبود داروهای ضد قارچ را برطرف کنند.

این یک بیماری قارچی است که توسط گروهی از باکتریهای موجود در هوا به نام موکولماست ایجاد می شود. به محض ورود قارچ به بدن با تنفس ، سینوس ها ، ریه ها و حفره توراک بیمار را آلوده می کند.

طبق وزارت بهداشت هند ، افراد مبتلا به دیابت و ایمنی ضعیف در معرض خطر بیشتری هستند ، از جمله کسانی که تحت درمان با استروئیدها با کووید-19 قرار گرفته اند.

به گزارش ایندیپندنت ، مواردی از قارچ های سفید در بیهار و مادیا پرادش هند نیز گزارش شده است. به گفته پزشکان ، این بیماری قارچی همچنین می تواند در اثر ضعف ایمنی و تماس با اشیا infected آلوده به قارچ ایجاد شود.

دکمه بازگشت به بالا