مجله رویداد

حریق گسترده در کارگاه شارژ و نگهداری سیلندر در تهرانپارس

سخنگوی سازمان ایمنی آتش نشانی شهر تهران گزارش داد که آتش سوزی گسترده ای در فروشگاهی رخ داد که سیلندرهای گاز مایع را شارژ و ذخیره می کند.

سید جلال ملکی در مصاحبه با مجله آنلاین در این باره گفت: خدمات ایمنی و آتش نشانی شهرداری. اندکی بعد گزارش شد که دو واحد آتش نشانی مجهز به محل حادثه اعزام شده اند.

وی ادامه داد: “مشاهده شد که بعد از دو آتش نشانی در منطقه آتش سوزی در فروشگاه رخ داد.” این فروشگاه به عرض 25 متر ، انواع سیلندرهای گاز پیک نیک و 3 کیلوگرم را به مقدار زیاد ذخیره می کند. آنجا بود. فروشگاه شعله ور بود و آتش از درب فروشگاه چنان بلند می شد که سیم های بالای سر فروشگاه و درختان جلوی آن مشتعل می شدند. خوشبختانه فروشگاه یک ساختمان یک طبقه بود اما قرار گرفتن در داخل یک خانه تهدید بزرگی برای ساکنان است.

مالکی ادامه داد: آتش نشانان به محض رسیدن به محل عملیات و کنترل آتش سوزی در همان شرایطی که خطر انفجار سیلندر گاز وجود دارد ، آغاز شدند. “پس از اطفا حریق ، آتش نشانان سیلندرهای گاز را جابجا کردند. ، در مجموع حدود 5 تا 3 سیلندر گاز پیک نیک 5 پوندی تخلیه شد. این تعداد برای ذخیره در فروشگاه بسیار زیاد است. این مکان ممکن است یک انبار ذخیره سازی باشد و شارژ سیلندر باید در این مکان صورت گرفته باشد.

مالکی تأکید کرد که ذخیره این تعداد سیلندر در فروشگاه های مناطق مسکونی خطرناک است. “عملیات به موقع آتش نشانان باعث گسترش آتش سوزی به فروشگاه ها و ساختمانهای اطراف آن نشد. .. مدت هاست که آتش خاموش شده و ارتش محل آن را ایمن کرده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا