مجله نشاط

سه تیم بسکتبال اروپایی در راه ایران/ ژاپن حریف تدارکاتی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

لامین طباطبایی ، تماشاچی اردوی آماده سازی تیم ملی بسکتبال جوانان ایران در سال 2024 ، به ماره گفت: اردوی آماده سازی تیم ملی برای شرکت در سومین دوره مقدماتی جام ملت های آسیا 2021 از اردیبهشت ماه در تهران برگزار می شود.

وی افزود: “البته ، قبل از اعزام به دور سوم مقدماتی جام ملت های آسیا در اردن ، تیم ملی 6 و 7 ژوئن به لبنان می رود تا دو بازی دوستانه با تیم ملی این کشور انجام دهد.”

وی افزود که تیم ملی پس از بازی با لبنان مستقیماً از اردن به اردن منتقل می شود و یک هفته قبل از شروع سومین مرحله مقدماتی جام ملت های آسیا در این کشور تمرین می کند.

شریک آمادگی قبل از المپیک ژاپن

رئیس فدراسیون بسکتبال همچنین با اشاره به اینکه تیم ملی باید چهار روز پس از بازگشت از مقدماتی جام ملت های آسیا در تورنمنت در ژاپن شرکت کند ، گفت: این بازی به دعوت تیم ملی بسکتبال ژاپن برگزار می شود.

طباطبایی افزود: تیم های بازی و شرکت در کشور بدون شک به آماده سازی تیم ملی برای حضور در المپیک کمک می کنند.

سه تیم اروپایی در راه ایران

وی همچنین از تلاش جدی فدراسیون بسکتبال برای دعوت سه تیم برتر اروپایی به یک بازی دوستانه تقدیر کرد. باتیم بزرگسال ملی در تهران وی اعلام کرد تمام تلاش فدراسیون میزبانی این بازی ها در ایران و میزبانی از حریفان اروپایی در تهران خواهد بود.

وی پس از تأیید موجودیت تیم اضافه کرد هنوز نام تیم کاملاً تأیید نشده است. در تهران اعلام خواهد شد

مسئولیت مالی وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک فدراسیون بسکتبال

رئیس فدراسیون بسکتبال از وزارت ورزش نیز حمایت مالی دریافت کرد و کمیته المپیک ملی از این فدراسیون برای آماده سازی تیم ملی برای حضور بهتر در المپیک و انتخابی از جام ملت های آسیا بسیار قدردانی شد و گفت ، بره مین حداقل درشش درشش اولین ماه سال فدراسیون شرکت کننده در کنوانسیون ملی و آماده بازیهای المپیک در اواخر سال که بازیهای ملی عملاً تعطیل می شوند ، آغاز می شود.

طباطبایی افزود: “پس از المپیک ، تیم بسکتبال ایران باید خود را برای مقدماتی جام ملت های آسیا 2021 آماده کند و تیم جوانان ایران در ماه سپتامبر میزبان مسابقات قهرمانی آسیا خواهد بود.”

دکمه بازگشت به بالا