مجله تندرستی

پاسخ وزارت بهداشت به ادعای گم شدن ۲۰۰هزار دُز واکسن وارداتی کرونا

سخنگوی سازمان غذا و دارو در پاسخ به اظهارات برخی ، از جمله نمایندگان مجلس ، 200 هزار یا صدها هزار دوز واکسن کرونا وارداتی را از دست داد.

دکتر کیانوش جهانپور در گفت وگو با مجله آنلاین وی ادعای از بین رفتن صدها هزار واکسن کرونا وارداتی را رد کرد و گفت: “این اصلاً درست نیست و متأسفانه این رفتار ، گفتار و ادعاهای دروغین بی اساس برای برخی افراد طبیعی است. به نظر می رسد که “

“مشکل از دست دادن 200000 یا 100،000 دوز واکسن موضوعی نیست که به راحتی نادیده گرفته شود. شخصی از طرف کشور مقام نظارتی و قضایی است.” فقط مصاحبه کنید و در این باره صحبت کنید.

جهانپور تکرار کرد: “این یک دروغ کامل است ، اگرچه تمام مکانیزم های طراحی شده در واردات و توزیع واکسن ، از جمله سیستم” T-Tech “و نظارت هوشمند توسط یک سیستم پزشکی چهار گانه ، بازار واکسن را سیاه کرده است. ، احتمال تخلف را به حداقل رسانده است.

وی اظهار داشت: “انتظار می رود مردم در این مورد اظهار نظر کنند و قبل از پذیرش ادعا ، سند را بخواهند و حداقل قبل از اظهار نظر با یک متخصص مشورت کنند.” ادعای بی اساس در این مورد ، تحریف نظام سلامت و تصویر سیستم و در نهایت خدشه دار کردن اعتبار نهادها و رسانه هایی که این افراد با آنها درگیر هستند.

دبیر مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: “ما مسئولیت بیشتری برای اظهارنظر در مورد موضوعات استراتژیک مانند واکسن ها داریم که امروزه یک موضوع ملی است و حداقل متخصصان و اخلاق رسانه ای را در این زمینه دارند.”

جهانپور همچنین به مجله آنلاین گفت: تا پایان ماه مه حدود 3 میلیون واکسن در کشور وجود دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا