مجله تندرستی

ابتلا به کووید- ۱۹ باعث مصونیت در برابر گونه‌های جهش‌یافته نمی‌شود

پزشکان در مطالعه جدید نتیجه گرفتند که عفونت با ویروس کرونا ، ایمنی طولانی مدت نسبت به ویروس ، به ویژه سویه های جدید و جهش یافته را فراهم نمی کند.

به گزارش مجله آنلاین ، یک مطالعه اخیر در انگلستان نشان می دهد که ایمنی ذاتی سیستم ایمنی بدن به شرایط جسمی فرد بستگی دارد شش ماه پس از آلوده شدن به ویروس کرونا.

طبق گفته پزشکان ، یافته های آنها هنوز توسط محققان دیگر تأیید نشده است ، اما از آنجا که این واکسن سیستم ایمنی بدن را تحریک می کند و بیش از مصونیت ذاتی این بیماری پاسخ می دهد ، همه اینها برای حداکثر مصونیت از ویروس است. این تأکید می کند که افراد باید واکسینه شوند.

دکتر کریستینا دوردو ، نویسنده گزارش دانشگاه آکسفورد ، گفت: پاسخهای ایمنی افراد پس از عفونت Covid-19 بسیار متفاوت است ، به این نتیجه می رسد که برخی از بیماران (سیستم ایمنی بدن) ، با عوارض یا بدون آن ، در طی 6 ماه پس از عفونت هیچ نشانه ای از حافظه ایمنی ندارند. باقی خواهد ماند. دیگر جایی باقی نمانده است.

“نگرانی ما این است که این افراد در معرض آلوده شدن مجدد Covid-19 هستند ، به ویژه با سویه های جدید (ویروس ها). این یک واکسن است ، حتی اگر قبلا از Covid-19 استفاده کرده باشید. این بدان معنی است که پذیرش دعوت نامه های واکسیناسیون بسیار مهم است. .

مطالعات Pitch توسط بودجه وزارت بهداشت و رفاه انگلستان (DHA) شامل متخصصانی از دانشگاه آکسفورد ، دانشگاه لیورپول ، دانشگاه شفیلد ، دانشگاه نیوکاسل و دانشگاه بیرمنگام با حمایت کنسرسیوم ایمونولوژی ویروس کرونا می باشد.

متخصصان تحقیقات ، متمرکزترین و دقیق ترین مطالعه در مورد مدت دوام سیستم ایمنی بدن ، پاسخ سیستم ایمنی 78 متخصص بهداشت با و بدون Covid را ارزیابی کردند.

هشت بیمار دیگر تحت درمان حاد Covid-19 نیز برای مقایسه انتخاب شدند. خون آنها به مدت 6 ماه پس از بهبودی از Covid-19 برای شناسایی اجزای ایمنی ماهانه آزمایش شد.

این آزمایشات شامل اندازه گیری آنتی بادی ها و ارزیابی پاسخ سلول های ایمنی به نام سلول های B و سلول های T بود.

کارشناسان نتیجه گرفتند افرادی که سیستم ایمنی بدن آنها 6 ماه پس از Covid-19 هیچ نشانه ای از ایمنی در برابر بیماری نشان نمی دهد ، از جهش های آلفا و بتا در ویروس کرونا مصون نیستند.

متخصصان می گویند این نتیجه گیری احتمال تولید Covid-19 در بدن برای جلوگیری از عفونت های بعدی آنتی بادی کافی را افزایش می دهد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا