مجله تندرستی

افزایش آمار متولدین اُتیسم / درخواست از رییس جمهور آتی

انجمن اوتیسم ایران یادداشتی را به رئیس جمهور بعدی در مورد توضیحات مورد نیاز انجمن اوتیسم صادر کرده است.

به گزارش مجله آنلاین در یادداشتی از انجمن اوتیسم ایران به رئیس جمهور منتخب آمده است: “اخیراً ، در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ، ما در مورد حقوق افراد دارای معلولیت صحبت کردیم. معمولاً وقتی از افراد دارای معلولیت صحبت می کنیم ، به ناتوانی های جسمی فکر می کنیم ، اما معلولیت ها با چشم غیر مسلح و نیازهای خاص برای آنها قابل مشاهده نیست زندگی اجتماعی. شرایط خاصی وجود دارد ، نیازهایی که اغلب نادیده گرفته می شوند ، وقت تلف می شود و گروههای زیادی وجود دارند که دیر انجام می شوند. ما در مورد جامعه اوتیسم در ایران صحبت می کنیم.

جامعه اوتیسم در ایران در حال حاضر یکی از مهمترین زمانهاست. به دلیل افزایش متولدین اوتیسم و ​​عدم آگاهی جامعه ، تشخیص و مداخله به موقع نبوده و یا هزینه های توانبخشی زیاد نبوده است ، به خانواده ها شرایط مناسب و زمان طلایی برای تشخیص و مداخله داده می شود. خیلی دیر است طبق آمار رسمی ایران ، این یک جامعه کوچک نیست و از هر 150 کودک 1 کودک با اوتیسم متولد می شود.

رئیس جمهور ، آنها از اوتیسم اطلاع ندارند و نمی توان انتظار داشت كه با كمك های تبلیغاتی و مشاركت های اجتماعی آگاهی عمومی را افزایش دهند. طی هشت سال گذشته ، تلاش های سازمان های مردم نهاد و پیگیری سه نیرو گام های مثبتی برداشته است ، اما درد در جامعه اوتیسم نیاز به درمان مداوم و منسجم دارد.

خانواده باید با یک مرکز توانبخشی استاندارد آموزش ببینند تا مداخله بتواند به روشی مناسب و خانواده محور پیش برود. این توانایی آموزشی کمتر از 5 سال را دو برابر می کند ، به کودکان اجازه می دهد مهارت های اولیه خودیاری را کسب کنند و به زندگی بزرگتر ایمن تری منجر می شوند.

کودکان مبتلا به اوتیسم باید وارد جامعه شوند و از یک فضای آموزشی مناسب برخوردار شوند. حذف کودکان در مرحله ارزیابی بزرگترین آزار و اذیت کودکان دبستانی است.

اما امروز جامعه بزرگ اوتیسم ایران با مهمترین چالشها روبرو است. وضعیت دردناکی که خانواده ام را آزار داده است. کمبود مدارس شبانه روزی برای اختلالات طیف اوتیسم ، کمبود مراکز مراقبت موقت ، کمبود مربی آموزش دیده برای مراقبت و نگهداری ، کمبود مراکز آموزشی ، کمبود سیستم مراقبت و پشتیبانی برای نگهداری و سایر خانواده های معیوب که از نظر روحی و جسمی تأثیر جدی داشته اند وضعیت. همانطور که خانواده را منزوی کرد.

در همین حال ، جامعه اوتیسم ایران به دلیل شرایط بحرانی زندگی خانواده های خود و عدم پرداخت هزینه های توان بخشی و درمان به دلیل بیمه پایه ، با فرسایش جدی و جدی روبرو است.

درخواست و درخواست انجمن اوتیسم ایران از پاپ یک بررسی جامع و کامل از تمام رهنمودهای مقطعی برای ادغام سیستمی است که خدمات توان بخشی را با رویکردی که به طیف اوتیسم می پردازد ارائه می دهد. یک برنامه و بررسی منظم. ..

“انجمن اوتیسم ایران ، متشکل از سازمان های غیر دولتی ، درمانگران ، مربیان و خانواده ها در سراسر کشور ، اعلام می کند که آماده همکاری در زمینه سیاست گذاری ، اجرا و بهبود در سطوح مختلف برنامه پیشنهادی است.”

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا