مجله هنری و فرهنگ

تجمع صنفی خبرنگاران، مقابل سازمان حفاظت محیط زیست

گروهی از روزنامه نگاران و فعالان رسانه ای صبح چهارشنبه (29 ژوئیه) در مقابل ساختمان آژانس حفاظت از محیط زیست تجمع صنفی برگزار کردند.

به گزارش مجله آنلاین ، این تجمع یک هفته پس از کشته شدن خبرنگار مجله آنلاین ، مهشاد کریمی و خبرنگار ایرنا ، ریحانه یاسینی در یک اتوبوس واژگون در حوالی ناکاد برگزار شد.

روزنامه نگاران و فعالان رسانه ای با توجه به اینکه این حادثه هنگام سفر یک روزنامه نگار برای تهیه گزارشی از فعالیت های ستاد احیای دریاچه ارومیه رخ داده است ، به دعوت ستاد و سازمان حفاظت از محیط زیست عذرخواهی کردند ، از شعار استعفا از سمت رئیس دفاع کردند.سازمانهای محیطی و علل آنها آنها زخمی شدند
این تجمع با محوریت بیان مطالبات جامعه رسانه ای و پیگیری روند احقاق حقوق قربانیان و مجروحان این حادثه دلخراش برگزار شد و سرانجام بیانیه ای در این مورد قرائت شد.

برخی از اظهارات به انتقاد از نگرش های رئیس سازمان محیط زیست و سایر مقامات مربوطه ، به ویژه در دو حادثه اخیر: واژگونی اتوبوس روزنامه نگار و نظارت دقیق تر ، قوانین عملی تر و امکانات بهتر می پردازد. ، این مصدوم و حادثه رانندگی باید کاملاً باشد متوقف شد
برخی از مقامات آژانس حفاظت از محیط زیست در این تجمع شرکت کردند و فعالان رسانه ای که در این تجمع شرکت کرده بودند نسبت به رفتار با سازمان اعتراض کردند ، اعتراضاتی را شنیدند و خواستار احقاق حقوق قربانیان حوادث اخیر و همکارانشان شدند. ..
در بخشی از بیانیه پایانی تجمع ، نویسنده به قرارداد چندین فعال رسانه ای و روزنامه نگار اشاره کرده و خواستار بازنگری جدی در قراردادهای بیمه و رسانه ها شده است.
در حاشیه این تجمع محافظان زیادی نیز حضور داشتند.

فیلم ها و تصاویر جدید این گردهمایی اتحادیه بعداً اضافه خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا