مجله نشاط

ترین‌های هفته ۲۴ لیگ برتر فوتبال/ رحمتی بهترین مربی، مهدی پور برترین بازیکن

گزارش شده شفافهفته بیست و چهارم لیگ برتر فوتبال ایران شب گذشته با دو بازی به پایان رسید تا یک قدم به پایان فصل نزدیک شود.

پرسپولیس با تساوی سپاهان و فولاد به لطف پیروزی یک بر صفر مقابل متز به بالای جدول صعود کرد و رنگ لیگ برتر دوباره به قرمز تغییر کرد.

نتایج هفته بیست و چهارم مسابقات لیگ برتر:

صفر ماشین آلات-نساجی 2

مس رفسنجان صفر- تخت جمشید یک

استیل وان آلومینیوم وان

نفت آبادان یک سایپا صفر

استقلال 2-رنج گل گهر

پدیده 2-تراکتور 1-

روغن Paikhan One-Masjed Soleiman One

فولاد صفر- سپاهان صفر

تیم هفته (استقلال)

هفته بیست و چهارم لیگ برتر شاهد یک اتفاق مهم دیگر برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا بود. گل گهر با هدایت امیر گاله نویی مقابل استقلال بازی کرد که فلاحارد ماگیدی را روی نیمکت داشت. این نبرد شهرت این دو مربی با گلزنی های زودهنگام استقلال آغاز شد و شاگردان مجیدی گل دوم را به ثمر رساندند. استقلال در نهایت همان دو گل را به دست آورد و فاصله تیم سوم جدول را به 7 امتیاز رساند و تقریباً سهمیه را تعیین کرد. البته تیم گل گهر با داور بازی مخالفت کرد.

مربی این هفته (مفدی رحمتی)

تیم فوتبال پدیده در هفته بیست و چهارم لیگ برتر مقابل تراکتور بازی کرد و در یک مسابقه 10 نفره به سرعت از دیوار تراکتور عبور کرد. مطمئناً مدیریت تیم 10 نفره در یک بازی با تراکتور کار آسانی نبود ، اما رحمتی این کار را به خوبی انجام داد و شاگردان را به پیروزی رساند. پدیده در ابتدا با یک گل مهربان برتری پیدا کرد اما فاتی بازی را تساوی داد. این پایان مسئله نبود و قاسمی نژاد یک گل پیروزی به ثمر رساند.

بازیکن این هفته (مهدی مهدی پور)

تیم فوتبال استقلال او طی چند هفته گذشته مشکلات عجیبی را تحمل کرده است اما به نظر می رسد شرایط زمین متفاوت باشد و او پس از از سرگیری مسابقه برای دومین سال پیاپی قهرمان لیگ برتر شود. مهدی مهدی پور هافبک دفاعی استقلال در این دیدار بهترین بازیکن زمین بود. او ابتدا در این مسابقه به مرادمند کمک کرد و سپس با یک حرکت تماشایی گل دوم بروس را به ثمر رساند. مهدی پور در دیدار برابر گل گهر 77 درصد دقت پاس داشت و بارها در دفاع از بازیکنان گل گوهر ناکام ماند.

البته نتایج خوب محمد طیبی ، مدافع نفت آبادان را نمی توان نادیده گرفت. این تیم برای اولین بار پس از مدتها (12 بازی) رنگ پیروزی را دید. محمد طیبی در کنار گلهای به ثمر رسیده در خط دفاع بسیار خوب عمل كرد و اجازه حمله به مهاجمان سایپا را نداد.

بازی این هفته (پدیده-تراکتور)

دیدار تیم های پدیده و تراکتور یکی از جذاب ترین و جذاب ترین دیدارهای هفته بود. در این دیدار پر سر و صدا ، اخراج علی نعمتی در 20 دقیقه پدیده را به 10 بازیکن کاهش داد تا اوضاع برای تیم سخت شود. این مسابقه تا دقیقه 86 مساوی بود ، از روی نقطه پنالتی تا گل ابتدایی امین گاسمی نژاد. تراکتور در این دیدار موقعیت های زیادی را برای گل پدیده ایجاد کرد اما میلاد فراهانی شب خوبی را پشت سر گذاشت و به موقع مهاجم تراکتور را شکست داد. پیروزی در این پست نیز پدیده را به تراکتور نزدیک کرد و مهدی رحمتی را با عملکرد قابل قبولی در سال اول مربیگری خود همراه کرد.

دروازه بان این هفته (فسان مرادیان)

در یکی دیگر از حساس ترین بازی های هفته بیست و چهارم لیگ برتر ، تیم های فولاد و سپاهان در اهواز به مصاف هم رفتند. فولادی ها که مدت زیادی در خانه شکست نخورده بودند ، در این دیدار در مقابل تیم قدرتمند سپاهان مقاومت کردند تا از این مسابقه مهم امتیاز بگیرند. فسان مرادیان در این دیدار رهبر فولاد بود و توانست در یک واکنش مداوم دروازه تیم را بسته نگه دارد تا امتیازات ارزنده ای به شاگردان جواد نکونام بدهد. اوج کار مرادیان در دقیقه 55 بود که آستانه رسیدن به هدف را روشن کرد.

آنچه در این هفته اتفاق افتاد (مسابقه برنز و پرسپولیس تحت تأثیر داور)

این هفته در لیگ بیستم بسیار آهسته ادامه یافت و برخلاف هفته قبل ، شاهد اتفاقات حاشیه ای زیادی نبودیم. در دیدار متز و پرسپولیس اعتراض ها نسبت به تصمیم داور آنقدر شدید بود که حتی بازی را برای چند دقیقه متوقف کردند. در دقیقه 36 داور تصمیم خود را تغییر داد و خطای پشت پرسپولیس را به سود پرسپولیس اعلام کرد. این تصمیم با اعتراض نیمکت مس پر شد و بازی به مدت 6 دقیقه متوقف شد. قبل از شروع مسابقه ، یک نماینده فدراسیون اعلام کرد که تا آبیاری چمن های ساخته شده توسط محلول پاشی ماشین های آتش نشانی ، اجازه شروع بازی را نخواهد داد.

دکمه بازگشت به بالا