مجله تندرستی

توصیه‌هایی برای پیشگیری از گرمازدگی

با فرا رسیدن تابستان و گرم شدن هوا ، خطر بیماری های مربوط به گرما افزایش می یابد. در چنین شرایطی ، یادآوری دستورالعمل های موثر برای خنک نگه داشتن بدن ضروری است.

به گزارش مجله آنلاین ، هر ساله گرما باعث بیماری و در شرایط جدی تر ، حتی مرگ افراد آسیب پذیر بیشتری می شود. براساس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده ، سالانه بیش از 700 نفر در این کشور می میرند. من به دلیل گرما ضرر می کنم.

با افزایش دمای بدن من چه اتفاقی می افتد؟

به گفته پزشکان ، بدن انسان هنگامی واکنش نشان می دهد که دمای بدن بسیار زیاد یا خیلی پایین باشد. هنگامی که بدن در معرض گرمای شدید قرار می گیرد ، مشکلاتی مانند آسیب کبدی و کلیوی و اختلال در عملکرد مغز ایجاد می شود.

علائم گرمازدگی

طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالات متحده ، علائم بیماری های مربوط به تب شامل سردرد ، سرگیجه و حالت تهوع است.

به گفته متخصصان بهداشت ، سطح مختلفی از بیماری های مربوط به تب وجود دارد. گرفتگی عضلات اولین علامت گرمازدگی همراه با تعریق زیاد و تشنگی است. مرحله بعدی خستگی تب ، از جمله افزایش ضربان قلب است. همچنین ، جدی ترین نوع سکته مغزی به دلیل تب است که می تواند آسیب جدی ببیند.

چه کسانی در معرض خطر بیماری های مرتبط با گرما هستند؟

طبق مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده ، کودکان ، افراد بالای 65 سال ، دارای اضافه وزن یا بیمار بیشتر احتمال دارد اثرات جسمی و روانی تب را تجربه کنند.

چگونه دمای بدن را بدون تهویه هوا کاهش دهیم

یکی از ساده ترین راه ها برای خنک سازی هوا در هوای گرم یا عدم وجود تهویه هوا ، اجتناب از قرار گرفتن در محیط مرطوب است. توصیه می شود که خنک کننده تبخیری بدن به حداکثر برسد. یک بطری اسپری و یک پنکه درست کنید ، آنها را کنار هم قرار دهید و روی صورت خود آب بپاشید تا فن روشن شود. اگر پنکه ندارید ، قبل از باد کردن آب بپاشید. این امر باعث خنک شدن تبخیری می شود که در کاهش دمای بدن موثر است.

آب مورد نیاز بدن را تأمین می کند

ممکن است نوشیدن آب برای هیدراته شدن هنگام افزایش دما امری بدیهی باشد ، اما در واقع اینقدر ساده نیست. مردم نه تنها می توانند در تمام طول روز آب بنوشند ، بلکه می توانند آب میوه نیز بنوشند.

به گفته کارشناسان ، دلیل این که مردم نباید فقط مقدار زیادی آب بنوشند این است که هنگام تعریق بدن تعریق باعث از بین رفتن بسیاری از الکترولیت ها یا همان مواد معدنی ضروری می شود و فقط آب می نوشد تا این نمک ها را جایگزین کند .. اگرچه برای رفع تشنگی و گرمازدگی کافی نیست ، اما نوشیدن آب میوه و نوشیدنی های ورزشی می تواند به الکترولیت های بدن شما کمک کند. همچنین باید توجه داشت که مصرف زیاد آب می تواند باعث مسمومیت شود و حتی خطرناک باشد.

از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید

به گزارش مجله آنلاین ، به نقل از USA Today ، قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید یا عدم استفاده از ضد آفتاب در هوای گرم خطرناک است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا