مجله رویداد

دستگیری عاملان انتشار اخبار جعلی درباره انتخابات و کاندیداها

یک نماینده اجتماعی پلیس FATA ناجا گفت: عاملان افشای تصویر دوره قبل چندپارچه بودند ، اخبار کذب با هدف افزودن ابهام به صندوق های رأی و آسیب رساندن به چهره نامزد ، شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش مجله آنلاین ، سرهنگ رامین پاشایی وی در توضیح این خبر گفت: “آنها و خانواده هایشان براساس مشاهدات انجام شده در فضای مجازی ، دریافت شکایات قضایی توسط برخی از نامزدهای میان دوره ای شورای مشورتی اسلامی و انتخاب شوراهای شهر و روستا بر اساس افشای مطالب نادرست.” شخصی و انتشار تصاویر کاملاً خصوصی و تقسیم تصویر سوژه در دستور کار کارشناسان پلیس FATA برای پیگیری قرار گرفت.

فتا ناجا ، معاون پلیس و امور اجتماعی ، گفت: “سازمان یافته و کاملاً هماهنگ برای تضعیف چهره برخی از نامزدها و زیر سوال بردن انتخابات صحیح مبتنی بر شواهد در برخی حوزه های انتخابیه ایالت و شهر. با توجه به سرنخ های انجام شده بر اساس اقدامات انجام شده ،” ادامه داد. دوربین های دیجیتال سه نفر را که در طی عملیاتی پلیس به دستور دادگاه دستگیر شده اند شناسایی کرده اند و تلاش می کنند از طریق فعالیت های جنایتکارانه به یک هدف شوم برسند.

وی در تحقیقاتی که موجب آشفتگی افکار عمومی و آسیب رساندن به چهره کاندیداها در هر ایالت ، اعتراف متهم به جرایم خود شد ، صحت آرا را با استفاده از تصاویر پراکنده قدیمی زیر سوال برد و اشتباه کرد ، شایعات و اخبار را منتشر کنید. فرد دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی تحویل مقام قضایی شد.

به گفته پایگاه اطلاعات پلیس فتا پاشایی ، وی به همه هموطنان خود توصیه كرد: ایجاد مزاحمت در مردم برای انتشار شایعات مختلف ، اخبار جعلی و بسیاری از تصاویر جعلی توسط تعصبات و مخالفان. برای فریب کاربران ، هرگز به مطالب توجه نکنید ، زیرا آنها می دانند صحت اخبار و تصاویر ، تقریباً به ناشر بستگی دارد و فقط از رسانه های داخلی و خبرگزاری های معتبر مرتبط است. اخبار را برای انجام کار دریافت کنید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا