مجله هنری و فرهنگ

دنبال راه‌اندازی نمایشگاه دائم صنایع دستی در «تپه هگمتانه» هستیم

مجله آنلاین / همدان مدیر میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی همدان گفت: این ایالت که در بخش اقتصادی نقش آفرینی می کند و فرصت های شغلی ایجاد می کند ، 45000 هنرمند دارای مجوز و 30،000 کارگاه دارد.

عصر پنجشنبه ، 10 خرداد ، در مراسم روز جهانی صنایع دستی در باغ های نظری همدان ، علی مالمیر گفت: طی چند سال گذشته شاهد نمایشگاه هایی در زمینه صنایع دستی در سطح بین الملل بوده ایم. در همین راستا ، در حوزه شهرهای جهانی و داخلی ، برندینگ شهری رتبه اول و همدان رتبه اول کشور را به خود اختصاص دادند.

وی با بیان اینکه رشته صنایع دستی از نظر کمیت ، دامنه و فراگیری ، همراه با تمام ارزشهای هنری و استاد Venum ، جایگاه مهمی را اشغال می کند اظهار داشت: صنایع دستی ، درآمد حاصل از هنر که می تواند با کمترین حمایت برای کسب درآمد حداکثر ارزش افزوده داشته باشد. اقتصاد در زمینه صادرات کند و مثر است.

مسئولان گفتند: صنایع دستی می تواند در زمینه های صادرات ، توسعه گردشگری و ایجاد شغل نقش داشته باشد ، “آنها در این زمینه بسیار توانمند هستند ، اما در این زمینه راهی وجود ندارد.”

وی با تقدیر از اساتید این حوزه و اشاره به لزوم مراجعه ، گفت: طی چند سال گذشته ، 13000 نفر به این رشته از هنرمندان در ایالت اضافه شده اند ، 160 میلیارد تسهیلات با بهره كم ارائه شده است ، 12 هزار نفر در این زمینه آموزش دیده اند و 270 نمایشگاه صنایع دستی برگزار شده است. .

مارمیر گفت: “پس از جهانی شدن شهر همدان در زمینه صنایع دستی ، شرایط فراهم شد تا شاهد تمایل سرمایه گذاران برای ایجاد نمایشگاه دائمی باشیم. در همین راستا ایجاد نمایشگاهی در شهر ملایر. پیگیری شد.”

وی گفت كه هدف او راه اندازی نمایشگاه دائمی صنایع دستی در تپه هگمتانه است. این یک میراث فرهنگی است. “دولت در حال سازماندهی اقدامات خود است.

سرانجام مدیر میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی همدان گفت: این ایالت دارای بیش از 700 مرکز تولید با مشاغل 75 تا 100 نفر است که از نظر اقتصادی بسیار مهم است.

معاون هماهنگ کننده اقتصادی همدان نیز گفت: اولویت های دولت در اسناد استراتژیک و برنامه ریزی عملیاتی در زمینه های اشتغال ، سرمایه گذاری و تولید.

ظاهر پورمجاهد اظهار می دارد که زیبایی صنایع دستی توانایی مهمی است که می توان در محیط زندگی انجام داد. فعالیت های صنایع دستی را بسیج کنید. “

“پس از شناسایی مناطق موثر صنایع دستی و شناسایی بازارهای آنها ، می توان آنها را توسعه داد. علاوه بر این ، در بخش مرکزی ایالت تلاش خواهد شد تا در این زمینه کاری انجام شود.”

پورمجاهد گفت: بخش فرش این ایالت 57000 کارمند دارد که به عنوان مراکز اشتغال پشتیبانی می شوند ، اما در چند سال گذشته محدودیت هایی پیدا شده است که یکی از آنها تسهیلات بانکی بود.

“ما نتوانستیم تمام نیازهای منطقه را برآورده كنیم. برای تأسیسات در کرونا ، تمام تلاش برای شناسایی كارگاه و در دسترس قرار دادن این لیست در اختیار وزارت فرهنگ ، كار و رفاه بود.”

وی با اشاره به اینکه 42٪ از اشتغال این ایالت در بخش خدمات و تجارت است ، افزود: “متأسفانه بیشتر رنج های کرونا نیز در این زمینه بود.”

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا