مجله تندرستی

راهکارهایی مفید برای بهبود سلامت روده

روده یکی از پیچیده ترین اندام های بدن است و اهمیت آن برای سلامت کلی موضوع تحقیقات پزشکی زیادی بوده است.

به گزارش مجله آنلاینطی دو دهه گذشته ، مطالعات زیادی انجام شده است که رابطه سلامت روده و سیستم ایمنی بدن ، خلق و خو ، سلامت روان ، بیماری های خود ایمنی ، اختلالات غدد درون ریز ، بیماری های پوستی و سرطان را نشان می دهد.

اصطلاح “فلور روده” به طور خاص به میکروارگانیسم های موجود در روده اشاره دارد. انسان ها حدود 300 تا 500 نوع باکتری در دستگاه گوارش دارند. برخی از میکروب ها برای سلامتی شما مضر هستند ، اما بسیاری از آنها برای بدن شما بسیار مفید و ضروری هستند.

وجود طیف وسیعی از باکتریهای مفید در روده عملکرد سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد ، علائم افسردگی را تسکین می دهد ، به مبارزه با چاقی کمک می کند و هزاران مزیت دیگر برای بدن به همراه دارد.

در این گزارش ، وب سایت Health Line چند راه حل مفید برای بهبود سلامت روده ذکر کرده است.

سطح استرس پایین تر: مقادیر بالای استرس تأثیر منفی بر کل بدن ، از جمله روده ها دارد. روش های کاهش استرس شامل مراقبه ، پیاده روی ، معاشرت با خانواده و دوستان ، کاهش مصرف کافئین و یوگا است.

خواب کافی: بی خوابی و کم خوابی می توانند تأثیرات جدی بر سلامت روده داشته و منجر به اختلالات خواب بیشتر شوند.

آرام بخورید: خوب جویدن غذا و آهسته غذا خوردن به هضم و جذب کامل مواد مغذی کمک می کند. این ممکن است به کاهش مشکلات گوارشی و سلامت روده ها کمک کند.

آب کافی بنوشید: نتایج برخی مطالعات نشان داده است که نوشیدن آب فراوان تأثیر بسزایی در تعادل بین مخاط روده و باکتریهای مفید روده دارد. حفظ هیدراتاسیون راهی آسان برای بهبود سلامت روده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا