مجله رویداد

هشدار پلیس فتا درباره انتشار محتوای تخریبی علیه نامزدهای انتخابات

رئیس مرکز کشف و پیشگیری از جرایم اینترنتی پلیس فتا ناجا از کاربران خواسته است از انتشار مطالب تبلیغاتی یا مخرب برای نامزدها خودداری کنند.

سرهنگ علی محمد رجبی در مصاحبه با مجله آنلاین گفت وی در انتخابات آینده با تأکید بر اینکه تبلیغات فضای مجازی بیش از هر زمان دیگری انجام خواهد شد ، گفت: “بنابراین ، کاربران آگاهانه در این فضا مطالب منتشر می کنند تا از فضای مجازی سالم و انتخابات درخشان اطمینان حاصل کنند. این را باید بدانید.”

وی با تأکید بر اینکه کاربران باید از انتشار و بازنشر مطالب تبلیغاتی یا مخرب برای نامزدها خودداری کنند ، “اتهامات اثبات نشده ، خرابکاری و غیره نباید توسط کاربران انجام شود. یکی از آنهاست.”

رجبی گفت: انجام بسیاری از اقدامات در طول انتخابات ، طبق مقررات مختلف قوانین کیفری اسلامی ، قانون مطبوعات و قانون انتخابات ملی ، جرم است. بنابراین ، افراد و کاربران فضای مجازی همچنین می توانند صوتی ، تصویری یا ویدئویی “خصوصی و خانوادگی” نامزد را منتشر کرده ، به دسترسی غیرمجاز و تخریب وب سایت یا ایمیل کاندیدا دست یابند و افکار عمومی را دخالت یا تهدید کنند. شما باید از این امر آگاه باشید یکی دیگر از فعالیتهای جنایتکارانه مربوط به انتخابات است.

به گفته مدیر مرکز پیشگیری و پیشگیری از جرایم اینترنتی پلیس فتای ناجا ، این موارد در فضای مجازی قابل پیگرد قانونی است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا