مجله تندرستی

آخرین اخبار از واکسن کرونای «نورا»

رئیس دانشگاه پزشکی باکیاتارا در توضیح آخرین جزئیات مرحله اول آزمایشات بالینی واکسن نورا گفت: “این واکسن نوترکیب است و با استفاده از ساختارها و قابلیت های موجود تولید می شود.” با توجه به شرایط موجود ، ما تلاش می کنیم 24 ساعت شبانه روز مطالعه کنیم تا بتوانیم نیازهای افراد را در زمان بسیار مهم تأمین کنیم.

در مصاحبه ای با مجله آنلاین ، دکتر حسن اوورگاسمی وی در مورد آخرین اخبار از آزمایشات بالینی واکسن Nora Corona گفت: “طبق پروتکل ، 70 نفر باید در مرحله اول آزمایشات بالینی مورد مطالعه قرار گیرند.” افراد برای آزمایشات خود انتخاب و مصاحبه شدند و بیش از 50 نفر تاکنون واکسینه شده اند. خوشبختانه تاکنون هیچ عارضه جانبی ندیده ام.

وی تأکید کرد: با سه بار تلقیح واکسن Nora در اولین مرحله از یک آزمایش بالینی ، می توان تحقیقات بیشتری انجام داد تا سرانجام فهمید که آیا دو یا سه دوز لازم است. در واقع ، این موضوع بعداً آشکار خواهد شد. واکسن در روزهای 1 ، 21 و 35 تزریق می شود.

وی افزود: هر سه دوز واکسن قابل تزریق است و طبق اطلاعات موجود تاکنون ، واکسن احتمالاً دو دوز خواهد بود. البته ، در حال حاضر دوز سوم برای تجزیه و تحلیل نتایج در نظر گرفته شده است.

رئیس دانشکده پزشکی باکیاتارا (ع) زمان تقریبی شروع مرحله دوم آزمایشات بالینی این واکسن را گفت: پس از اتمام مرحله اول ، اطلاعات به دست آمده در اختیار کمیته DSMB قرار می گیرد. به محض ارائه اطلاعات مرحله میانی ، ما به درخواست خود برای سرعت بخشیدن به مرحله دوم پاسخ خواهیم داد. طبق این پیشنهاد ، مرحله اول دو ماه به طول خواهد انجامید ، اما امیدواریم زودتر وارد مرحله دوم شویم.

وی گفت: “در مرحله دوم آزمایش بالینی ، واكسن احتمالاً به 300 تا 500 نفر داده می شود.” داوطلبان می توانند با مراجعه به وب سایت دانشگاه باکیاتارا ، که بخش درخواست داوطلبانه برای شرکت در آزمایشات بالینی است ، ثبت نام کنند.

وی افزود: داوطلبان باید بین 18 تا 50 سال داشته باشند. همچنین بحث اینکه افراد مبتلا به بیماری کنترل شده و افراد زیر 18 سال می توانند وارد مرحله بعدی تحقیق شوند قابل بحث است.

وی در مورد فناوری مورد استفاده در ساخت واکسن نورا گفت: “این یک واکسن نوترکیب است و ما از ساختارها و توانایی های موجود برای تولید آن استفاده کردیم.” با توجه به شرایط موجود ، ما تلاش می کنیم 24 ساعت شبانه روز مطالعه کنیم تا بتوانیم نیازهای افراد را در زمان بسیار مهم تأمین کنیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا