مجله تندرستی

از سویه جدید ویروس کرونا چه می‌دانیم؟ / “لامبدا” مسری‌تر از آلفا و گاما

از آن زمان ، به گفته شفاف ، این سویه بر کشور آمریکای جنوبی تسلط دارد و بیش از 80 درصد از عفونت های جدید مسئول است.

این گونه در حال حاضر حداقل در 26 کشور از جمله انگلستان شناخته شده است و سازمان بهداشت جهانی آن را در 14 ژوئن لامبدا نامگذاری کرده است.

آژانس بهداشت عمومی انگلیس می گوید این گونه را از نظر جهش در شاخكهای پروتئینی خود آزمایش می كند كه باعث می شود ویروس به سلولهای انسانی متصل شود.

مهمترین نگرانی دانشمندان پتانسیل افزایش شیوع آن و پتانسیل افزایش مقاومت ویروس در برابر آنتی بادی های خنثی کننده است. این بدان معنی است که ویروس سریعتر گسترش می یابد و در برابر واکسن ها و درمان های آنتی بادی مقاومت بیشتری دارد.

با این حال ، سرویس بهداشت عمومی انگلستان اظهار داشت که در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر تشدید بیماری یا کاهش اثر واکسن های استفاده شده وجود ندارد.

درباره آخرین تحقیقات چه می گویید؟

طبق مطالعه مستقل ، گونه های لامبدا بیش از هر دو گونه آلفا و گاما (برزیل) است ، بر اساس یک مطالعه جدید بر اساس نمونه هایی از کادر پزشکی شیلی که هنوز توسط دانشمندان دیگر بررسی نشده است ، همچنین بسیار مسری است.

این مطالعات همچنین نشان می دهد که سویه های لامبدا بیشتر از سویه های آلفا یا گاما در پاسخ آنتی بادی ناشی از بیمارانی که یکی از واکسن های تاج ساخت چین را دارند ، از ایمنی فرار می کنند. با این حال ، پیش نویس مطالعه ، که در اول ژوئیه منتشر شد ، سایر واکسن ها را در نظر نگرفت.

طبق آخرین گزارش در تاریخ 2 ژوئیه ، هشت مورد از این نوع در انگلستان تأیید شده است که احتمالاً کمتر از تعداد واقعی است.

سرویس بهداشت عمومی انگلستان در اولین گزارش خود در تاریخ 25 ژوئن ، جزئیاتی را در مورد شش مورد اول شناسایی شده توسط نمونه گیری ژنی ارائه داد. با این حال ، هیچ یک از این موارد 28 روز پس از نتیجه آزمایش مثبت فوت نکردند.

دکمه بازگشت به بالا