مجله نشاط

استقلال فاتح دربی نود و ششم/ آبی‌پوشان با درخشش حسینی صعود کردند

به گزارش مجله آنلاین؛ دربی پایتخت 96 بین پرسپولیس و استقلال امشب ساعت 19:50 برگزار شد و استقلال توانست با یک پنالتی حریفان خود را شکست دهد و صعود را جشن بگیرد.

در دقیقه اول محمد حسین مرادمند مدافع استقلال خطای میراد سیراک را گرفت و با کارت زرد جریمه شد. بازی در پرسپولیس ادامه داشت و تیم سعی کرد با دروازه حریف موقعیت سازی کند. کم کم استقلال با استفاده از یک پاس به دروازه پرسپولیس نزدیک شد و شرایط بازی را متعادل کرد. همانطور که انتظار می رفت ، بسیاری از اشتباهات در میانه میدان و بیشترین مراقبت از تیم ، موقعیت های زیادی ایجاد نکرد. در دقیقه 23 ، شهریار مقانلو مهاجم پرسپولیس کارت زرد گرفت. در ادامه از نیمه اول ، توجه دقیق تیم موقعیتی ایجاد نکرد و آنها با تساوی به رختکن رفتند.

333

خطرناکترین موقعیت بازی در 50 دقیقه ایجاد شد که امید عالیشاه در موقعیت تک به تک از گوشه زمین 6 قدم به کنار دروازه دروازه حریف بست. درگیری آلف غلامی با وحید امیری و امید عالیشاه مصدومیت این بازیکن را تشدید کرد و در نتیجه محمد دانسگر جایگزین وی شد. استقلال در دقیقه 54 موقعیت نسبتاً خوبی پیدا کرد اما ضربه پاس گافوری و ضربات آرش رزروند خوب نبود و او به بهشت ​​رفت. در دقیقه 57 مهدی قیدی شانس خود را امتحان کرد اما ضربه فنی از گوشه محوطه جریمه ناکام ماند و او با اختلاف گل را از دست داد. در دقیقه 60 استقلال یک ضربه آزاد به دهان محوطه جریمه پرسپولیس زد و ضربه گائدی به سمت حامد لک که توسط دروازه بان مشت شد ، به بیرون رفت. فرصت های زیادی برای بازی وجود نداشت ، اما داور یک وقت اضافی هشت دقیقه ای اعلام کرد. در دقیقه 2 + 90 ، قائدی از فاصله 20 متری شوت زد ، حامد لک پاسخ داد و بازی به 30 دقیقه ادامه داد.

دو تیم وقت اضافه ای نگرفتند تا بازی در ضربات پنالتی مساوی شود. عبدی در دقیقه 93 از استقلال یکی از بهترین موقعیت های این تیم را از دست داد. ده دقیقه بعد ، همان بازیکن با ضربه سر ابن کسیر به یک جعبه 6 حیاطی فرستاده شد و به تیر برخورد کرد و آنجا را ترک کرد. بر این اساس استقلال دو موقعیت خطرناک را از دست داد. در ابتدا مهدی گیدی در موقعیت تک به تک ناکام ماند و مانع از گلزنی سیامک نعمتی با پا ، رفتن توپ به کرنر شد و ضربه سر آرساران مطهری به زمین برخورد کرد و موفق به گلزنی نشد. ارسال ضربه کرنر به یک گل در پرسپولیس و در ضربه سر محمد حسین کنعانی ، او به سمت دروازه تیمش برگشت و به آستانه رفت تا دروازه را باز کند ، اما این ضربه به کرنر تبدیل شد. شانس دیگری در بازی نبود و هر دو تیم آماده جریمه بودند.

ضربه اول استقلال: وریا غفوری-گلزنی

ضربه اول پرسپولیس: مهدی ترابی-گلزنی

ضربه دوم استقلال: فرشید اسماعیلی – گلزنی

ضربه دوم پرسپولیس: محمد حسین کنانیزا دگان-گلزنی

سومین ضربه استقلال: گلزنی بابک مرادی

ضربه سوم پرسپولیس: سعید آقایی-گلزنی

شوت چهارم استقلال: آرساران مطهری – گلزنی

شوت چهارم پرسپولیس: عیسی کسیر – گل نشد (فراتر از گل)

شوت پنجم استقلال: مهدی قائدی گل نخورد (حامد راک مهار شد)

شوت پنجم پرسپولیس: مهدی عبدی موفق به گلزنی نشد (حسین حسینی مانع شد)

داور: آری رضا فاگانی

ترکیب پرسپولیس: حامد لک ، محمد حسین کنعانی زادگان ، فرشاد فرجی ، سیامک نعمتی (110- مهدی شیری) ، وحید امیری ، میراد سرلک (110- محمد شریفی) ، احمد نوراللهی ، احسان پهلوان (100- سعید آقایی) ، مهدی ترابی الکثیر) و شهریار مقانلو (74- مهدی عبدی).

سرمربی: یاهویا گورموهادی

ترکیب مستقل: سید حسین حسینی ، سیاوش یزدانی ، محمد حسین مرادمند ، عارف غلامی (53- محمد دانشگر) ، وریا غفوری ، محمد نادری (67- بابک مرادی) ، مسعود ریگی (95- مهدی مهدی پور) ، آرش رضواند ، فرشی ..

سرمربی: فلاحارد ماگیدی

دکمه بازگشت به بالا