مجله رویداد

اعزام نیرو به غرب کانادا برای مهار آتش‌سوزی‌ها

دولت فدرال کانادا می گوید هواپیماهای نظامی خود را برای کمک به افسران پلیس در تلاش برای مهار آتش سوزی اخیر در بریتیش کلمبیا می فرستد.

به گزارش مجله آنلاین ، بیش از 130 آتش سوزی طبیعی که بسیاری از آنها به دلیل صاعقه است ، قرار است دمای رکورد جدید در طول موج های گرمای اخیر در غرب کانادا را دنبال کند.

در ابتدای هفته ، ساکنان روستای لایتون به دلیل آتش سوزی طبیعی که باعث تخریب روستا شد ، مجبور به ترک خانه های خود شدند.

سه شنبه گذشته لایتون به 49.6 درجه سانتیگراد (121.3 درجه فارنهایت) رسیده بود. این بالاترین دما از زمان شروع ثبت در کانادا است.

عصر چهارشنبه در روستایی در حدود 260 مایلی (260 کیلومتری) شمال شرقی ونکوور آتش سوزی رخ داد و بسیاری از 250 نفر از ساکنان این روستا را مجبور به فرار سریع و بدون فرصت جمع آوری وسایل خود کرد.

یان پولدرمن ، شهردار لایتون به بی بی سی گفت: “کل روستا در حدود 15 دقیقه در آتش سوخت.”

اخیراً ، بیشتر آمریکای شمالی درجه حرارت بالا و غیرمعمولی را تجربه کرده است.

مدت هاست که کارشناسان هشدار می دهند که تغییرات آب و هوایی باعث افزایش دفعات و شدت چنین رویدادهای طبیعی مانند امواج گرما می شود ، اما پیوند برخی وقایع با فضای سبز پیچیده است.

اداره آتش نشانی بریتیش کلمبیا روز جمعه گفت که پس از حدود 12000 صاعقه یک روز قبل ، 136 آتش سوزی شدید در سراسر ایالت رخ داده است. به گفته برخی مقامات ، تعداد آتش سوزی ها در حال حاضر بیش از 150 مورد است.

صدها نفر که به آنها اخطار داده شده نیز ممکن است مجبور به تخلیه خانه های خود شوند.

وزیر دفاع کانادا ، هارجیت ساجان گفت که دولت برای مقابله با آتش سوزی و کمک به افراد در معرض خطر ، بالگردهای نظامی ، پرسنل و سایر کمک ها را اعزام خواهد کرد.

همزمان آتش سوزی بسیاری از جاده های اصلی را بست.

وزیر امنیت عمومی بیل بلر گفت که هوا و آتش سوزی های طبیعی تأثیرات “فاجعه بار” و “بی سابقه ای” بر بریتیش کلمبیا داشته است.

وی گفت: “این آتش سوزی ها نشان می دهد که ما در اوایل تابستان طولانی و دشواری هستیم.”

مقامات بهداشتی می گویند گرمای شدید هوا می تواند هفته گذشته باعث مرگ ناگهانی 719 نفر در این ایالت شود.

به گزارش بی بی سی ، لیزا لاپونته ، پزشک قانونی در بیانیه ای گفت: “بسیاری از افرادی که هفته گذشته جان خود را از دست دادند افراد مسنی بودند که فقط در خانه هایی با تهویه مناسب زندگی می کردند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا