مجله رویداد

افتتاح ۲۱۲ خانه جدید هلال در کشور/بی نیازی خانه های هلال به بودجه های دولتی

رئیس جمعیت هلال احمر از افتتاح همزمان 212 خانه جدید هلالی شکل در سطح کشور خبر داد.

به گزارش مجله آنلاین ، کریم همتی صبح امروز در مراسم افتتاح خانه هلال در ساختمان صلح جمعیت هلال احمر گفت:

“خانه های هلال شکل خانه های کوچک هلال احمر هستند. این خانه ها خدمات هلال را از مرکز و مرکز استان های کشور تا دورترین و محروم ترین مناطق کشور ، فرهنگ نیکوکاری و داوطلبانه ، گسترش می دهند.” “همچنین این خانه ها بازی می کنند نقش موثری در کمک به قربانیان دارد.

هماتی گفت از زمانی که به عنوان رئیس جمعیت هلال احمر روی کار آمد ، ساخت خانه ای به شکل هلال را دنبال می کرد.

وی می گوید تعداد خانه های هلالی شکل اکنون بیش از 5500 خانه است و تجربیات خانه های هلالی مانند تجربه خانه سالم که پس از پیروزی انقلاب یک تجربه موفق بود ، می تواند بسیار سودمند باشد. است. طبق چشم انداز ما ، 37000 خانه هلالی شکل باید در نقاط مختلف کشور ، به ویژه در فقر ، مناطق دور افتاده و مناطق صعب العبور ساخته شود.

گفت خانه ای هلالی شکل در تهران وجود دارد. یکی از مهمترین خانه های هلالی شکل تهران ، هلالخانه هرندی است که می تواند الگویی برای سایر خانه های هلالی شکل در تمام مناطق فقیرنشین کشور باشد. باید بدانید که منطقه هرندی از نظر مسائل اجتماعی یکی از آسیب پذیرترین مناطق تهران است. هدف ما توانمند سازی و حمایت از مردم از طریق خانه هلال هارندی است و همچنین خدمات مربوط به هلال احمر را ارائه می دهیم.

هماتی خانه هلال را گامی پایدار توصیف می کند و “امیدوار است روند تکمیل و تجهیز خانه هلال با کمک دولت های آینده و روسای جمهور منتخب به عنوان یک قابلیت ویژه تلقی شود.” این خانه ها می توانند در ارتقا res مقاومت جامعه ، افزایش فرهنگ ایمنی ، تسریع در امداد و نجات و توانمندسازی مردم در مواقع بحرانی بسیار مثر باشند.

هماتی با تأکید بر اینکه خانه هلال احتیاج به بودجه دولتی ندارد ، گفت: “توانایی خانه هلال باعث شناسایی و سازماندهی افراد مختلف در داخل و اطراف منطقه می شود و به آنها آموزش های لازم را می دهد.” در صورت بروز بحران ، کارکنان خانه کرسنت می توانند از اطلاعات موجود در منطقه خود برای تسریع و کیفیت توزیع امداد و کمک استفاده کنند.

هماتی همچنین به همه گیری کرونا اشاره کرد و گفت: “یکی از ویژگی های بارز خانه هلالی شکل این است که همه کاره است.” به عنوان مثال ، در زمان شیوع کرونا ، بسیاری از خانه های هلالی نقش مهمی در ساخت و توزیع ماسک ها ، کمک دیگران و تأمین تجهیزات اکسیژن داشتند.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر نیز توسط فدراسیون بین المللی جمعیت های هلال احمر صلیب سرخ از لحاظ مالی حمایت می شود و موظف است شرکت هلال را تجهیز کرده و به مردم آموزش دهد.

همتی با بیان اینکه 220 منطقه فقیر در کشور شناسایی شده است ، اظهار کرد: با ساخت خانه های هلالی شکل در این مناطق و شناسایی آسیب پذیری آنها می توانیم از قابلیت های خانه های هلالی شکل برای آسیب رساندن به آنها استفاده کنیم ، امیدوارم بتوانیم از شر آن خلاص شویم. “

به گفته هماتی ، بسیاری از خدمات خانه هلال همان خدمات جمعیت هلال احمر است و در واقع این خانه ها جمعیت های کوچک هلال احمر در قلب جامعه هستند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا