مجله هنری و فرهنگ

اینجا قطعه هنرمندان است، مراقب باشید کله‌پا نشوید!

مجله آنلاین / مرکزی مساحت صومعه اراک حدود 42 هکتار است و از سال گذشته اخباری در مورد کمبود مقبره و تکمیل ظرفیت این صومعه منتشر شده است. در حقیقت کار این صومعه به پایان رسیده است و شهرداری ها و شورای شهر قطعاً باید مکان جدیدی را برای صومعه در نظر بگیرند و البته اقدامات زیادی نیز در این زمینه انجام شده است اما موضوع این گزارش متفاوت است.

کارهای این هنرمند از آثار خاص این صومعه است. در واقع ، ما می دانیم ، با توجه به بخش ویژه ای برای پر کردن بدن افراد تحصیل کرده ای که عمر خود را برای رشد فرهنگ این سرزمین صرف کرده اند ، و شما آنها را اینگونه می بینید. من می دانم چه دیدند ، و چه خون دیدند ، که در بسیاری از شهرهای کشور متداول شده است ، شاید به این دلیل که این شهرها به طور کلی نام های گمنام هستند. آخرین یا یکی از مواردی است که سعی می کنید انجام دهید.

آثار و مانتراهای هنرمندان درگذشته!

متأسفانه ، ما دارایی های ارزشمندی را که آنطور که باید به رسمیت شناخته نمی شوند و وجود گرانبهای آنها اغلب مورد استفاده قرار نگرفته است ، در آثاری به نام “هنرمندان” جاسازی می کنیم. وزن کم می شود!

البته در امامزاده اراک ، احترام مشابهی برای این اجرام گرانبها دیده نمی شود و «اثر هنرمند» اثری فراموش شده است كه تنها یكی از عناوین آثار این امامزاده را به دست آورده است. ، همین! وقتی این عنوان را می شنوید ، جو مناسب هنرمند را تصور کنید و بدانید که قطعاً این یک توهم است! وضعیت در اینجا بسیار بدتر از آن است که تصور کنید.

این یک کار هنری است.مراقب باشید گیج نشوید

قسمت هنرمندان صومعه اراک حدود 2500 مترمربع است و تاکنون حدود 30 هنرمند در این بخش دفن شده اند.

نقاشی های زیبا تنها نشانه ای است که می تواند شما را به سمت کار هنرمندان نزدیک این صومعه سوق دهد. برخی از هنرمندان پس از عبور از کارهای سازمان یافته ، فضا دارند ، بنابراین به نظر می رسد که توجه زیادی به صومعه ندارند. در گوشه لبه حرم ، یک تابلوی سفید با عنوان “کار هنرمند” وجود دارد ، با لوکس مانند چیدمان خیابان و فضای سبز برای مردگان ، اما بیشتر از این نقاشی در این منطقه نشان داده شده است. به طور فزاینده ، مقادیر زیادی از زباله های ساختمانی در اطراف و داخل قطعه تخصیص می یابد ، گویی که یک انبار در زباله های ساختمانی آرامستان است ، نه یک قطعه هنرمند!

برای دیدن این سطل زباله لازم نیست به اطراف کار نگاه کنید. از ابتدا با آن روبرو خواهید شد ، بنابراین هنگام ورود به کار باید مراقب باشید که به سطل آشغال وارد نشوید و از آن سر نگذارید. سپس صرامت به جای مشاهده فضایی که با توجه به عنوان اثر و شأن هنرمند ایجاد شده ، وارد یک کار فشرده می شود. او تپه ای از زباله های ساختمانی را در سمت چپ و مجموعه ای از بلوک های مورد استفاده در بعضی از قسمت های صومعه سمت راست قرار می دهد. با نگاهی به کار ، به نظر می رسد که این هنرمند نه تنها پذیرش زباله بلکه نگهداری مصالح ساختمانی را نیز بر عهده دارد!

این قطعه خاکی بدون حصار است و وقتی مردم در روزهای پنجشنبه و جمعه به محراب پناه می برند ، به عنوان پارکینگ نیز عمل می کند ، جایی که افراد اتومبیل خود را پارک می کنند. به طور کلی ، این اثر مانند چنین فضایی نیست. غذا نخورید که مخصوص هنرمند فقید طراحی شده است.

وقتی عنوان “قطعه هنرمند” را می شنوید ، فضای پر از گل و درخت با جو و نمادهای خاص را تصور می کنید ، گویی انتظار دارید روح هنری در این اثر وجود داشته باشد. اما در اینجا باید کمی مراقب باشید جز برای چند نفر. به احتمال زیاد خانواده این هنرمند فقید آن را در مقبره کاشته اند ، بنابراین فضایی ایجاد نمی کند ، چه رسد به گل و نماد!

مطمئناً ، اگر این فضا بسیار لوکس باشد ، هیچ تفاوتی برای هنرمندان گمشده وجود ندارد ، به خصوص اینکه آنها در طول زندگی چیز خوبی از این شهر و ایالت نمی دیدند و آنها از این ایالت هستند. بسیاری از مهاجرت ها گواه این ادعاست ، اگرچه چنین عناوینی را در محراب مقدس به آنها داده اند ، شاید این ادای احترام مذهبی به این هنرمند از این شهر غیر دوستانه تلقی شود. به نظر می رسد اکنون پناهگاه اراک این ادای احترام مذهبی را انجام می دهد.

به ویژه خانواده متوفی باید مراحل دفن عزیزانشان را در این کار طی کنند و الشاد باید هنرمند بودن آن مرحوم را تأیید کند ، اما این اثر هنوز حداقل در نظر مردم است. این یک کار خاص است .

آثاری از هنرمندان عالمستانی ، انبارهای زباله ، مصالح ساختمانی

پسر یکی از هنرمندان درگذشته با انتقاد از وضعیت فعلی بخش هنرمندان در اراک عالمستان ، افزود: هنگام تحویل مقبره ها در بخش هنرمندان ، یکی از مقامات گفت که مقدار واقعی مقبره ها 25 قطعه است. برای هنرمندانی که یک میلیون تومان جان خود را از دست داده اند و اداره کل فرهنگ اسلامی ، تخفیف 90 درصدی برای به خاک سپردن هنرمندان منطقه اعمال می شود و پس از دریافت این گواهی ، سرانجام با پرداخت 2 میلیون و 500 هزار تومانی مقبره در این مکان پرداخت خواهیم شد. حوزه.

وی اظهار داشت: “متأسفانه ، وضعیت بسته بسیار فاجعه بار است. نخاله های ساختمانی و طاقهای بلوکی جمع شده از قسمتهای مختلف صومعه در این بسته ، این قسمت از صومعه را به انبار صومعه تبدیل کرده است. هرگز.” من هنرمند نیستم.

به گزارش مجله آنلاین ، ما با مدیر آرامستان گفتگو کردیم تا از میزان اقدامات انجام شده توسط صومعه اراک در رابطه با این طرح مطلع شویم.

آدینه در مصاحبه با مجله آنلاین ، در مورد سازماندهی بخش هنرمندان اراكو علمستان گفت: “این کار در شان و جایگاه مردم و هنرمندان اراک نیست ، اما سازمان در اولویت است.”

زباله ها روی دیوار ذخیره می شوند

وی با اشاره به اینکه وی برای یک پروژه مسطح سازی با پیمانکار قرارداد دارد ، در مورد سطل آشغال ذخیره شده در منطقه قطعه هنرمند گفت: “ساختن دیوار و هنرمند برای سازماندهی طرح ، آجرها را جدا می کنیم از آوار برای ایجاد یک دیوار. “شما باید از طول 60 سانتی متر استفاده کنید و کف قطعه موزاییک خواهد بود.

آدین با تأکید بر اینکه امروز ، در پاسخ به نیازهای موجود ، صومعه اراک به یک مجموعه کارگاهی تبدیل شده است و اکنون پنج پیمانکار بزرگ در مناطق مختلف کار می کنند ، افزود: “این کار نیز در حال کار است.” این یکی از اولویت های این پروژه است ، با کار موزاییک و تسطیح آن در تابستان امسال.

این بلوک به یک صومعه جدید منتقل می شود / کار در 40 روز آینده آغاز می شود

وی با بیان اینکه انبار زباله در یک بسته موقت است ، افزود: این بسته به صومعه جدید نزدیک است ، فضای مسطحی دارد و به راحتی قابل جابجایی است. این بلوک ها حداکثر تا یک ماه جمع می شوند و به محض دریافت سفارش تهیه یک محراب جدید ، منتقل می شوند.

مدیرعامل اراک آرامستان گفت: سازمان ساختمانی این بخش با هماهنگی اداره امور خارجه ارشاد طی 40 روز آینده آغاز خواهد شد. البته این کار باید قبل از این شروع می شد.

وی مساحت قسمت هنرمندان صومعه اراک را حدود 2500 متر مربع دانست و افزود: “این منطقه به دلیل وسعت و مساحت کلی صومعه اراک برای تسطیح و کار موزائیکی بسیار ناچیز است. بنابراین ، این قسمت از صومعه برای ساماندهی جدی گرفته می شود و در اسرع وقت با اداره کل فرهنگ اسلامی راهنما: در طول جلسه ، ما این قسمت را از وضعیت فعلی حذف خواهیم کرد.

به گزارش مجله آنلاین ، قیمت هر مقبره از آثار این هنرمند حدود 25 میلیون تومان است. طبق گفته اداره کل ارشاد فرهنگ اسلامی ، این هنرمند بودن مرحوم را تأیید می کند و تخفیف 90 درصدی در نظر گرفته شده است. در واقع به هر مقبره در این اثر حدود 2 میلیون و 500 هزار تومان پرداخت می شود.

آدینه در مورد قیمت قبر این هنرمند به مجله آنلاین گفت: “و کار هنرمند نیز شامل این شرایط است.

او افزود: “آثار این هنرمند یک کار عمومی است و مقبره ها در واقع برای فروش نیستند. پس از تأیید اداره ارشاد فرهنگ اسلامی که آن مرحوم یکی از هنرمندان شهر اراک بود ، وی این اثر را به صورت رایگان داد. به خاک سپرده خواهد شد در “و فقط حدود 2 میلیون تومان برای ارائه خدمات دریافت شد.

مدیر عامل صومعه اراک با تأکید بر اینکه در سراسر صومعه اراک مقبره 25 میلیون تومانی وجود ندارد ، افزود: 22 میلیون و 500000 تومان. و هیچ آرامگاهی در هیچ جای آرامستان وجود ندارد.

آدین گفت: نقشه برداری از کار کامل است ، بخشی از صومعه پیاده رو و بخشی سبز خواهد بود. صومعه جدید در صورت لزوم بخش ویژه ای برای هنرمندان خواهد داشت. اختصاص داده.

به گزارش مجله آنلاین ، طبق توضیحات و مشاهدات خبرنگاران مجله آنلاین ، وضعیت کار این هنرمند در حال حاضر ناسالم و بهم ریخته است و هر روز باید منتظر باشیم که صومعه برای 40 سال آینده برای این کار چه خواهد کرد

البته سهل انگاری مقامات فرهنگی و هنری ایالت در منطقه نیز جای سوال دارد. در واقع ، مسئولیت های آنها در منطقه فقط به صدور اثبات هنرمندی متوفی و ​​نظارت بر اتفاقات منطقه محدود نمی شود. برای کسانی که عمر خود را صرف حفاظت از فرهنگ و هنر سرزمین کرده اند ، یکی از مأموریت های مهم این مجموعه حفظ مقدسات خود پس از مرگ است.

در نظر گرفتن یک فضای خاص برای یک گروه ، ظرافت شهر اراک و مدیر فرهنگی در جلسات و تجمعات در این زمینه است که به جنبه های مختلف خدمات خود و آنچه حتی در زمینه خدمات نیز اتفاق می افتد ، توجه می کند. که تنها راه بیان نیست ، در غیر این صورت ، باید با آنچه ادعا می شود حداقل نزدیک ، نه خیلی دیر یا خیلی دور است ، باشد.

نکته مهم این است که این بسته یک منطقه جدید نیست و صومعه اراک سالها فرصت سازماندهی آن را داشته است ، اما به نظر نمی رسد از این نظر اولویت باشد و البته فرهنگ خالی وجود دارد با مدیر مقامات ، اکنون ما منتظر 40 روز آینده برای سازماندهی این کار هستیم!

این قسمت از وضعیت ناسالم فقط یکی از اضطراب های شهر است ، اینکه شورای شهر جدید در این زمینه چه نقشی دارد و عملکرد شهرداری در خدمات شهری ترم جدید چیست. باید منتظر بمانید. از شورای شهر.

لازم به ذکر است که مجله آنلاین نقش مقامات فرهنگی ایالت را در حفظ مقدسات هنرمند ، این اثر و البته اقدامات آینده صومعه اراک پیرامون مسائل سایر شهرها دنبال می کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا