مجله رویداد

بارندگی شدید و سیل در اروپا / مرگ ۶۷ نفر در آلمان و بلژیک

سطح شدید خطر سیل در حداقل 67 مکان در آلمان و بلژیک اعلام شده است ، در برخی از کشورهای اروپایی سیل و سیل بی سابقه وجود دارد.

به گزارش مجله آنلاین ، بیشتر قربانیان در آلمان گزارش شده اند ، اما 9 نفر از جمله یک دختر 15 ساله نیز در بلژیک جان خود را از دست داده اند.

گفته می شود که هلند نیز به شدت تحت تأثیر سیل قرار گرفته است.

پیش بینی می شود باران های شدید در این مناطق تا روز جمعه رخ دهد و مقامات محلی علت تغییرات نامساعد جوی را علت تغییرات اقلیمی عنوان کرده اند.

در آلمان بالگردهای پلیس و صدها سرباز برای کمک به قربانیان سیل به مناطق آسیب دیده بسیج شده اند ، ده ها نفر در پشت بام خانه های خود منتظر کمک هستند. مدارس در اطراف آلمان غربی نیز بسته شد و خطوط ارتباطی به شدت قطع شد.

گزارش شده است که حدود 25 خانه در منطقه Shield Bay Adeno در کوههای ایفل ، جایی که وضعیت اضطراری اعلام شده است ، در آستانه فروپاشی است. بعلاوه ، برخی از خانه ها کاملاً در برابر دنیای خارج محافظت می شوند و با قایق نمی توان به آنها دسترسی پیدا کرد.

در بلژیک ، تصویری تکان دهنده از اتومبیل غرق در خیابان های Verveers منتشر شده است.

به ساکنان لیژ ، سومین شهر بزرگ بلژیک پس از بروکسل و آنتورپ ، دستور تخلیه خانه هایشان داده شد. مقامات گفتند کسانی که نمی توانند از خانه خارج شوند باید به طبقه بالا بروند.

رود Meuse که از داخل شهر می گذرد و در حال حاضر در آستانه طغیان قرار دارد ، 1.5 متر دیگر طغیان خواهد کرد. مقامات همچنین نگران ساختن پلی در این شهر هستند.

دولت محلی در بیانیه ای گفت: “این یک بحران استثنایی است و مردم باید به یکدیگر کمک کنند.”

ساکنان شهر کوچک بلژیکی پیپینستر ، واقع در دهانه دو رودخانه در لیژ ، روز پنجشنبه با کامیون تخلیه شدند ، اما وضعیت در تروا به حدی وخیم است که در حال حاضر کار تخلیه متوقف شده است.

در هلند گزارشی از کشته یا زخمی شدن افراد گزارش نشده است ، اما از هزاران نفر در شهرهای کوچک و روستاهای حاشیه رودخانه میوز خواسته شده است که خانه های خود را ترک کنند.

به گزارش بی بی سی ، سیل در والکنبرگ در نزدیکی مرز بلژیک و آلمان نیز به مرکز شهر برخورد کرد و چندین خانه سالمندان را تخلیه کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا