مجله هنری و فرهنگ

بالاخره محسن چاوشی به حرف آمد /اصغر فرهادی کماکان پر سر وصدا/ خداحافظی منوچهر هادی/کماکان «پایتخت» روی آنتن تلویزیون/بازیگر ایرانی در جشنواره برزیل درخشید

هفته پرشیا ؛ موسن چاروسی

محسن چاوشی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام اظهارات زیر را بیان کرد: ادبیات او به روش دیگری از تمامیت ارضی خود دفاع کرد. متن این بیانیه به شرح زیر است:

موسن چاووسی ، خواننده محبوب کشورمان ، با انتشار پستی مفتخر و میهن پرستانه به کم آبی سرزمین خود و سختی های هموطنان پاسخ داد.

در متن منتشر شده توسط محسن چاوشی آمده است:

آب قرار بود زندگی باشد ، نه بهانه مرگ و در نتیجه سالها سیاست غلط ، جدایی باورنکردنی است ، زیرا گلوله های صدام در کف دست آنها سوخت و فرو ریخت ، که آنها نمی توانستند خم شوند.

ما باید برگردیم و ببینیم چگونه همه این تصمیمات اشتباه در کنار هم جمع می شوند تا کارن را روی لب های خشک بگذاریم. این سرزمین هیچ قبیله ، ترک ، کرد ، روانی ، عرب و … ندارد. !! ؟؟سرزمینم و زخم های سینه ام را در وطنم از سر بگیرم قلب خوزستان بر اساس مکان ساخته شده است ایران با این رنج بیشتر از همیشه همراه باشید.

برای من ، شنیدن صدای پشتیبانی ترکی ، لو و فارسی از خوزستان تشنه ، مرهم زخمی بود که از آن رنج می بردیم. اما من همیشه می ترسیدم که چند جهل ، ظلم و اشتباه بتواند جدایی طلبان زمین و آب را به ماهیگیری در آب گل آلود سوق دهد و ایران را به سقوط بکشاند. من معتقدم توده ها و همه اقلیت ها دشمن این جدایی هستند.همان چیزی که 8 سال هیچ وازیبی از آن باقی نگذاشت خاک در صورت کاهش آنها ، پس از این به هیچ کس اجازه سوء استفاده از آنها را نمی دهند.

تبدیل صدای عطش عدالت به زمزمه فاسد تجزیه طلبی چیزی نیست جز ظلم بیشتر بر این مردم و سرزمین. اعتقاد قلبی من این است که توده های مردم ایران هیچ حرفی جز عشق ، دوستی و اتحاد ندارند و جز عدالت ، آزادی و رفاه رویایی جز این ندارند.سرود ملی ایران را برای مظلومیت خوزستان ، سیستان و دیگر نقاط سرزمین دست در دست می خوانیم گریه می کنند ما فریاد می زنیم ، اما رویای تجزیه ایران در حتی یکی از آهنگهایمان را نداریم.

اگر او مسئول دلسوزی برای شنیدن صدای ما است ، از او می خواهم که به خوزستان برسد. دیگر زمین آسیب دیده را در این زمین رها نکنید. ما به تصمیمات درست ، عاقلانه و فوری نیاز داریم و از وعده ها ، رنج ها و فراموشی خسته شده ایم.

وجود موسن چابوشی در برنامه شهاب حسینی؟ -عکس

این هفته با هم تداخل دارند ؛ سریال “پایتخت”

سریال “پایتخت” تعطیلات Coronai هفته گذشته با شکل و شمایل عجیبی با نظرات طرفداران این سریال محبوب پخش شد. برخی معتقد بودند که پخش های متعدد سریال باعث کاهش جذابیت شخصیت ها و داستان ها می شود ، در حالی که عده ای دیگر علاقه مند به تماشای سریال های تلویزیونی بارها و بارها هستند.

آمارها نشان می دهد که این مجموعه تلویزیونی پرطرفدار توانسته در تعطیلات گذشته بینندگان را به خود جلب کرده و جذب کند.

277314_115

هفته خداحافظی ؛ کارگردان “گیسو”

در سال های اخیر ، منوچه فولادی مجموعه های مختلفی را برای شبکه های نمایش خانگی تهیه کرده است و بدون شک یکی از رکوردداران این حوزه است. او پستی را منتشر کرد تا به هر دلیل دیگر با این سریال مرتبط نباشد و با خداحافظی با سریال “گیسو” اعلام کرد.

منووش فولادی یکی از موفق ترین کارگردانان شبکه نمایش خانگی در سال های اخیر است که مجموعه ای از آثار را در این رسانه تولید می کند.

شایعات زیادی در مورد این عدم همکاری وجود دارد ، اما البته بهتر است به زبان خود شما برخورد شود.

IMG_1801

خبرساز هفته ؛ اصغر فرهادی

اصغر فرهادی هنوز در راس اخبار قرار دارد و جوایز ارزشمند او از جشنواره فیلم کن می تواند فیلم های مورد علاقه ما را برای مدت طولانی خوشحال کند. واضح است که فرهادی در جشنواره های مختلف شرکت کرده و در فیلم “قهرمان” مورد تقدیر قرار می گیرد. سینمای ایران علاوه بر

1237160_455

محبوبیت این هفته ؛ سریال “دودکش”

برزو نیک نژاد به تازگی در سریال «دودکش» روی آنتن وانشیما سوار شده است و می توان گفت سریال خوش ساخت او با موفقیت فصل جدید توانسته مدتی را به خانه خوش بگذراند.

اگرچه این سریال بر اساس داستان ساخته شده است عجیب بیشتر از این نخواهیم رفت ، اما این مجموعه تمام مطالبی را که برای دور نگه داشتن مخاطب از داستان های تلخ چند وقت اخیر لازم دارید ، در اختیار شما قرار می دهد.

بدیهی است که کارگردانی بازیگر ، اندازه محاسبه شده بازیگر طنز و نمایش باورنکردنی زندگی در لحظه سریال ، نقاط عطف این مجموعه هستند. بازی هومن برق نورد ، امیرحسین رستمی ، سیما تیرانداز ، نگار عابدی ، رفتار تشکر و بیشتر. این شبها مهمانسرا هستند.

61948274

انفجار این هفته ؛ “دینامیت”

در آن دوران کشتی باید تشخیص داد که سینمای ایران یک تاج است و یکی از حرفه های متاثر از آن است. ویروس شوم خانواده با سینما تئاتر به این معنا که فیلم سینما “Dynamite” توانست رکورد قابل توجهی را ثبت کند.

61969210

هفته مجروح ؛ سانسور مجموعه «زخم های کار»

سریال “زخم کار” سرانجام با رضایت ساترا پخش شد ، اما صاحبان اثر را راضی نکرد.

سریال با برش “خراش کار” عجیب اگرچه سرانجام اکران شد ، اما مخاطبان عام سریال نیز در لحظات حساس داستان متوجه سانسور سریال و برش های نامربوط کار شدند. بدیهی است که محبوب ترین مجموعه “زخم کار” در شبکه های سینمای خانگی امروزی به راحتی قابل دسترسی است. سلامتی من روز را تمام نمی کنم

برخی از کارگردانان و بازیگران این سریال واکنش متفاوتی به این موضوع نشان دادند.

968548_143

درخشندگی این هفته ؛ حسین سلی مانی

جایزه بازیگر نقش اول زن فیلم سلیمانی در جشنواره کولبرف برزیل شد.

قسمت هشتم فیلم Calverf به کارگردانی میراد منصوری جشنواره فیلم برزیلی ها نامزد شده اند و حسین سلی مانی برنده جایزه بازیگر مرد شده است.

اسکرین شات + 2021-07-26 + در + 13-40-23 + سینما نوین + سینما + نوین + در + اینستاگرام + « + حسین + سلیمانی + بهترین + بازیگر + فیلم + جشنواره + فیلم + برزیل + حسین +[...]

دکمه بازگشت به بالا