مجله هنری و فرهنگ

برندگان جشنواره بین‌المللی امید معرفی شدند

به گفته مجله آنلاین در مراسم اختتامیه این جشنواره که به صورت زنده از کانال های ویدیویی اینستاگرام و آپالاتو نیز پخش شد ، برندگان به شرح زیر اعلام شدند:

در بخش بهترین موضوع عکس رایگان ، داوران جشنواره شامل مهدی مقیم نژاد ، کریم متقی و رفتار صدیقی هستند. جایزه سوم شامل موارد زیر است: دیپلم افتخار نرگس رادمان ، تندیس جشنواره ، جایزه دانشگاه علوم پزشکی جایزه دوم احسان نورتقانی از دانشگاه هنر ، تهران اصفهان و بالاترین جایزه مهزیار مهدی پور از دانشگاه علم و صنعت شهرداری اهدای اهواز.

در بهترین بخش تک عکس با موضوع ویژه جایزه سوم محمد عباسی از جانب دانشگاه آزاد آبادان رسیده است. دانشگاه علم و صنعت کردستان ، واحد 1 ورا عبدیانی دوم ، مهدی بلوریان اول دانشگاه آزاد اسلامی متعلق است

در دسته مجموعه عکس ، مهدی بلوریان بالاترین جایزه را برای مجموعه عکس تم رایگان دریافت کرد و در رده ویژه ، متین هاشمی از دانشگاه هنرهای اسلامی تابلیز بالاترین جایزه را برای بهترین مجموعه عکس برای یک موضوع خاص دریافت کرد.

در بخش فیلمنامه آماده نشده ، داورانی مانند محمد گذرآبادی ، جمیله داللشفایی و آرش آنیسی دیپلم افتخار ، تندیس جشنواره و جایزه نقدی را در فیلمنامه «امید» در آوات سدوپانا در دانشگاه سولا خواهند نوشت. جایزه دوم به حمیدرضا تقعی از دانشگاه لیازاد برای فیلمنامه «وازش» و جایزه اول به لیلا اخباری واحد 11 دانشگاه علمی کاربردی تهران برای فیلمنامه «عوارض جانبی» تعلق گرفت. . داوران جشنواره همچنین جایزه بهترین فیلمنامه را به فرید نوری از دانشگاه دامغان برای موضوع ویژه فیلمنامه “دیدن” اهدا کردند.

هیئت داوران فیلم کوتاه شامل مرتضی نجفی ، هانیه توسلی ، ویشکا آسایش و مونا زندی حقیقی بهترین فیلم ها هستند. انیمیشن شامل دیپلم افتخار ، تندیس جشنواره و جایزه “خولانوه” توسط هژیر اسدی از دانشگاه سوره است.

در بخش بهترین مستند داوران به طور مشترک مستند “خداحافظی در تپه نقره ای” ساخته مهدی صاحبدل و یاشار کامیزی از دانشگاه آزاد آریآباد و مستند “قصه های ابدی” ساخته بابک مجیدی از دانشگاه علمی کاربردی آستارا را از آن خود کردند.

“رامخانه” ساخته احسان شادمانی از دانشگاه هنرهای تهران برنده جایزه بهترین فیلم تجربی و جایزه بهترین فیلم با موضوع “همسایه ها” اثر ایزاک رودریگز از دانشگاه پمپئو فابرا شد. اسپانیا اعلام وصول.

در بخش بهترین فیلم بین المللی ، فیلم کوتاه “آگوست” ساخته ناتو گات رورویک رسلند مورد تقدیر قرار گرفت و جایزه اصلی این بخش به “رقص دو نفره” والریا کونی اسپانیایی تعلق گرفت.

در جایزه بهترین فیلمبرداری ، از محمد چرم سجادیان برای فیلمبرداری “مرکان” تقدیر و جایزه اصلی به وحید ابراهیمی برای “صندلی های خالی” اهدا شد.

جایزه بهترین تدوین به احسان شادمانی برای تدوین «رامخانه» تعلق گرفت.

در بخش بهترین فیلمنامه ، داوران از لانا صفی یاری ، نویسنده فیلمنامه “آن بارا” ، تقدیر کردند و به حسام حسینی و عباس حسین زاده جایزه اصلی این بخش را برای فیلمنامه “مرسان” اهدا کردند.

در بخش بهترین بازیگر نقش اول مرد ، همایون گراوند برای بازی در “آن رز” و کمال کارانتال برای بازی در فیلم “راموکان” نامزد شدند. بازی جایزه برای فیلم “دیگری”.

جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره به عسل ابیلی برای بازی در فیلم “آمبلا” اهدا شد.

در جایزه بهترین کارگردانی ، داوران از حسام حسینی و عباس حسین زاده ، کارگردان فیلم “مرسان” ، تقدیر کردند و جوایز اصلی را به سامان حسین پور و آکو زند کریمی ، کارگردان “دیگری” اهدا کردند.

رضا سعیدی برای طراحی گریم “تغییر ترس” جایزه بهترین دستاورد فنی را دریافت کرد و حامد توری کرمی برای طراحی صحنه “گزارش اخراج” جایزه اصلی را از آن خود کرد.

برنده جایزه بهترین فیلم بلند برای فیلم کوتاه “دیگری” به تهیه کنندگی موسسه سامان حسین پور و آکو زند کریمی تحصیلات عالی سپهر اصفهان و حسین فلاح جایزه ویژه هیئت داوران را به دلیل اهمیت و حضور تهیه کنندگان حرفه ای در ساخت فیلم برای تولید “مرکان” دریافت کردند.

جایزه بهترین فیلمساز زن نیز به رعنا صفی یاری برای فیلم “بالا” تعلق گرفت.

مبحث 1 در بخش ویژه دهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه دانشجویان امید. اعتیاد و آسیب های اجتماعی ، 2. جهان در برابر خشونت و رادیکالیسم ، 3. تهران ، سرمایه، پایتخت ایران ، 4. زندگی در دوران کرونا بود. این جشنواره از 25 تا 28 ژوئیه به صورت آنلاین برگزار شد.

168971182

دکمه بازگشت به بالا