مجله جامعه

برگزاری جشنواره بین المللی صنایع دستی ایران در اصفهان

اخبار آنلاین از اصفهان برای قدردانی از فعالیتها و دستاوردهای برجسته از شهر اصفهان و ارائه خدمات ویژه در زمینه فعالیتهای شهر اصفهان و معاون میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی و کلیه ادارات استان. گزارش اولین جشنواره بین المللی صنایع دستی با عنوان “دستان خلاق” در اصفهان در 31 ایالت ، دانشگاه ، خانه های خلاقیت و نوآوری ، مدارس و کارگاه های سنتی برگزار می شود.

قرار بود این جشنواره در 17 ژوئیه به مدت سه روز برگزار شود ، اما به دلیل کسری بودجه در استان اصفهان دو هفته تأخیر آغاز می شود.

نائب رئیس شورای شهر اصفهان در یک نشست خبری بعد از ظهر سه شنبه اهداف این جشنواره را تعیین کرد و گفت: اصفهان با توجه به آب و هوا توسعه نیافته است و توسعه صنعتی آن منجر به مهاجرت ، خشکسالی در رودخانه زاینده رود و آلودگی هوا شده است.

نصیر ملت گفت: “اصلاح مسیر توسعه اصفهان به ما این امکان را داده است که برای توسعه گردشگری و صنعت سبز برای پاسخگویی به نیازها و خواسته های شهروندان خود اقدام کنیم.”

نایب رئیس شورای شهر اصفهان گفت: جنگل ناجیوان می تواند در جاده طبیعت گردی واقع شود که در آن می توانید از توانایی های مادی خود استفاده کنید.

او افزود: اصفهان دومین شهر بزرگ صنایع دستی در جهان است و اولین شهر صنایع دستی خلاق از قابلیت های بسیاری در زمینه توسعه صنعت سبز برخوردار است. ما در اصفهان 2020 قصد داشتیم اهداف خود را در راستای توسعه گردشگری اصفهان دنبال کنیم ، اما همه گیر شدن تاج مانع از اجرای برخی از این فعالیت ها شد.

ملت به نام این تقاطع به عنوان صنایع دستی اصفهان اشاره کرد و گفت: “این اقدام شورای شهر پنجم اصفهان مورد استقبال عموم قرار گرفت و برنامه اصفهان 2020 برای برگزاری رویدادی در زمینه گردشگری برنامه ریزی شده بود.”

وی اهداف جشنواره بین المللی صنایع دستی اصفهان در ایران ، حمایت از صادرات ، توسعه بازار کار و ایجاد مشاغل پایدار در کشور را با برند سازی شخصی و سیستماتیک از صنایع دستی بیان کرد و گفت: حمایت از عناصر برند ملی و بین المللی ایران بخشی از هدف. این جشنواره است

نایب رئیس شورای شهر اصفهان با اعلام محور نخستین جشنواره بین المللی صنایع دستی توضیح داد: مسابقه همای زرین ، برنامه جانبی ، 8 کنفرانس ملی و بین المللی و سمپوزیوم صنایع دستی براساس چهارباغ عباسی ساخته شده است.

“کلیه هنرمندان و دانشگاههای خصوصی که در زمینه صنایع دستی ، شرکتها ، م institutionsسسات ، سازمانهایی که مواد اولیه صنایع دستی تولید می کنند و کلیه اشخاص حقیقی و شرکتهای بزرگ در زمینه صنایع دستی در طی دو هفته کار می کنند. در آینده می توانید به دبیرخانه جشنواره به آدرس اصفهان ، خیابان ابن سینا ، کوچه 43 ، روبروی مزار شهدا ، خانه تاریخی کازبین ها کار کنید ، لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت www. hifestival.ir.

48

دکمه بازگشت به بالا