مجله رویداد

بهره گیری از توان کمیته های اربعین در مدیریت بحران ها

مهمترین اقدامات در زمینه امنیت و اجرای قانون توسط دولتهای 11 و 12 اعلام شد.

به گزارش مجله آنلاین ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور ، مهمترین اقدامات در زمینه های امنیتی و اجرای قانون برای دولت های 11 و 12 عبارتند از:

اقدامات مربوط به کار خارجیان و مهاجران:

ارائه لایحه اداره ملی مهاجرت:

پس از ارائه لایحه تشکیل سازمان شهروندان و مهاجران خارجی به هیات دولت محترم ، پیگیری های لازم برای تصویب این لایحه و ارسال آن به شورای مشورتی اسلامی و اعلام دریافت آن ، تخصصی است. شامل موارد اجتماعی کمیته های قضایی ، سیاسی ، امنیتی و قضایی ارجاع شده توسط کمیته.

ایجاد یک سیستم جامع اطلاعاتی برای خارجی ها:

دسترسی مناسب به سایر دستگاه های مرتبط را برای خدمات رسانی به خارجیان از طریق خدمات وب فراهم می کند.

اجرای برنامه سالانه برنامه و به روز رسانی اسناد اقامتی برای پناهندگان انبوه:

دولت های یازدهم و دوازدهم برای 6 میلیون و 653 هزار و 114 پناهنده کارت شناسایی صادر کردند.

اجرای طرح دستگیری و اخراج خارجیان غیرقانونی:

در پایان ماه مه 1400 ، دولت های یازدهم و دوازدهم 5،669،627 خارجی غیرقانونی را از کشور اخراج کردند.

اجرای قوانین و مقررات مربوط به اعطای تابعیت ایرانی به فرزندان مادران ایرانی ازدواج کرده با اتباع خارجی:

در پایان ماه مه 1400 ، 90654 مورد ، از جمله 56368 کودک زیر 18 سال و 34326 کودک بالای 18 سال ، پیش از این توسط شورای اسلامی در تأییدیه 17-4-99 برای شهروندان و کشورهای خارجی ثبت شده بود. اداره کل مهاجرت از این تعداد ، 21923 مورد ارسال و برای استعلام به مقامات امنیتی ارسال شده است ، تا کنون 1808 شناسنامه صادر شده است.

اجرای پروژه توسط هیاتی از افغانستان برای صدور شناسنامه و کارت شناسایی الکترونیکی برای خارجیان مجاز در افغانستان مقیم افغانستان:

در سالهای اخیر ، شناسایی اتباع افغان مقیم این کشور همواره یکی از سیاستهای اصلی پیگیری شده توسط کمیته سازماندهی خارجی بوده و مورد تأکید وزیر کشور و نهادهای دخیل در موضوع اتباع خارجی و مهاجران بوده است. برای جلوگیری از خطر بی تابعیتی و رسوب این پناهندگان در کشور ، پروژه شناسایی و کارت شناسایی الکترونیکی شهروندان افغان مقیم جمهوری اسلامی ایران توسط دولت افغانستان در سپتامبر 2016 در سیستان و بلوچستر اجرا شد. انجام شده. ، خراسان رضوی ، کرمان ، ایالت های تهران.

تمدید ویزا برای دارندگان گذرنامه خانوادگی:

مجموع گذرنامه ها شامل: 117589 جلد (93144 جلد برای گذرنامه دست نویس و 24445 جلد برای دستگاه های الکترونیکی)

تعداد گذرنامه های ثبت شده در ناجا: 89201 (75.85٪ از اشخاص مرتبط)

تعداد گذرنامه های تحویل داده شده به ناجا: 69011 جلد (77 درصد از گذرنامه های جمع آوری شده)

تعداد گذرنامه های داده شده به دفاتر و مشمولان: 24723 (36 درصد پاسپورت به ناجا داده شده است)

برگزاری کنفرانسهای مشترک 3 ، 2 و چند جانبه با کشورهای همسایه و شرکت در کنفرانسهای بین المللی:

تجربیات جمهوری اسلامی ایران را به اشتراک بگذارید ، بر لزوم مدیریت مرزهای مشترک برای جلوگیری از تردد غیر مجاز تأکید کنید و مشارکت حداکثری منابع بین المللی و جامعه بین المللی را در تقسیم مسئولیت ها و مسئولیت ها برای حفاظت از پناهندگان افزایش دهید.

اجرای طرح بیمه درمانی:

همه پناهندگان را در قالب خدمات سازمان های بیمه درمانی مانند ایرانیان تحت پوشش قرار می دهد و به گروه های پناهنده آسیب پذیر از 1103187 کمک می کند که دفترچه های بیمه را به صورت رایگان منتشر کنند.

دعوت و هزینه کمکهای خارجی از طریق سازمانهای بین المللی:

برای ارائه خدمات در زمینه های آموزش ، بهداشت ، معیشت و اشتغال پناهندگان و خارجی ها ، 23،027،005،601،197 واقعیت جمع آوری شده است که 6،470،211،867،437 واقعیت در زمینه پیشگیری جذب شده است. از زمان شروع بیماری عروق ویروس کرونا قلب ، حمایت از زندگی پناهندگان در درمان بیماری عروق ویروس کرونا قلب و اجرای برنامه ریزی فاصله اجتماعی هزینه شده است.
اقدامات مربوط به اداره کل مسائل مرزی و پدافند غیرعامل:

تهیه ، ویرایش ، تصویب قوانین سازماندهی مبادلات در بازارهای موقت غیر رسمی مرزی و اصلاحات بعدی توسط شورای وزیران تحسین شده.

تهیه ، ویرایش ، تصویب آیین نامه نحوه واردات کالاهای همراه دریانوردان برای پرتاب تجاری کمتر از 500 تن ، و اصلاحات بعدی توسط شورای وزیران مورد ارزیابی قرار گرفت.

تهیه و تدوین قانون توسعه منطقه ای و امنیت پایدار با هدف بهبود سطح زندگی ساکنان مرز و توسعه فعالیت های اقتصادی منطقه ای با دو رویکرد برنامه ریزی و بودجه محور.

ما بیش از 500 میلیون نفر را برای تقویت ، کنترل و مسدود کردن مرزها تعیین کرده ایم.

پیگیری و پیشنهاد طرح هایی برای تخصیص 100 میلیون دلار از صندوق ذخیره ارزی و با همکاری دستگاه های دولتی ، تدوین و ویرایش برنامه های مربوطه ترجیحاً در منطقه جنوب شرقی کشور.

32 جلسه ویژه مرزی و بیش از 200 جلسه کار گروهی تخصصی تحت ویژگیهای ویژه مرزی برگزار کنید.

برای استفاده بهینه از ظرفیت سرزمینی منطقه مرزی ، یک طرح امنیت مرزی برای منطقه مرزی با رویکردی که عمق امنیت مرزها را کاهش می دهد ، در نظر بگیرید و تدوین کنید.

تدوین و ویرایش یک برنامه پنج ساله مربوط به سطح کنترل مرزها ، موانع و الزامات توسعه 16 ایالت مرزی کشور ، با اولویت بندی مرزهای شمال غربی و جنوب شرقی کشور.

پیگیری آزادی و انتقال 350 زندانی ایرانی از زندان های ترکمنستان و آزادی 65 دریانورد و ناخدا و ماموران قایق های ماهیگیری در کشورهای همسایه و آفریقایی.

-پیگیری 16 میلیارد تومان اعتبار نقدی برای لایروبی بنادر ماهیگیری بریس و لامین در چابهار.
اقدامات مربوط به اجرای قانون و اداره کل نظم عمومی و توسعه اخلاقی:

313 قطعنامه و 65 گزارش استراتژیک برای رئیس جمهور ، و رئیس جمهور ، معاون وزیر ، برای ایجاد کمیته نظارت بر عدم رضایت ملی شورای امنیت ملی برای حل کمبودها ، مشکلات و مشکلات در زمینه های مختلف اجتماعی. 62 جلسه با 590 ارتباط با وزیر خبره برگزار کنید. اقتصادی.

برای جلوگیری از سردرگمی و اضطراب در مسابقات حساس ورزشی ملی و بین المللی ، 140 قطعنامه برنامه ریزی و 36 جلسه کمیسیون را برای اطمینان از نظم و ایمنی مسابقات ورزشی شوک برنامه ریزی و تشکیل می دهد.

دستورالعمل های ایمنی و اجرای قانون در بلایای طبیعی را تهیه و ویرایش کنید

ایجاد و ویرایش برنامه های مشارکت مردم در توسعه نظم و اخلاق عمومی

تهیه و تهیه پیش نویس دستورالعمل اجرای ماده (108) (ج) قانون برنامه ششم توسعه (پیشگیری از سرقت)

ایجاد و تدوین قوانین اجرایی مواد (46) (4) و بندهای (ب) قانون مقررات دائمی برنامه توسعه ملی (فرهنگ سازی برای کاهش حوادث و تعمیق نظم)

تهیه و ویرایش دستورات اجرایی گشت های محله ای مستقر در بسیج (رضابیون)

مبنایی برای استفاده از قابلیت های اهداکنندگان امنیتی

ایجاد و ویرایش یک تفاهم نامه چند جانبه (پلیس-وزارت کشور-استان) برای استفاده از قابلیت های دولت برای تقویت قابلیت های اجرای قانون ایالتی

طرحی را برای سازماندهی و به روزرسانی ایست های بازرسی ملی هدایت کنید

نظارت مستمر بر اجرای “طرح ضد سرقت”

درخواست و تأیید خود را برای تشکیل واحد حفاظت در آدرس زیر تأیید کنید:

قوه قضائیه ؛ گمرک ؛ سازمانهای زمین و مسکن ؛ سازمانهای بندری و دریانوردی ؛ سازمانهای شیلات ؛ آستان قدس ؛ سازمانهای امور زمین. (دبیرخانه ویژه واحد حفاظت دادستانی عمومی و بنیاد مظلوم در مراحل تشکیل).

اجرای طرح مدیریت بهره وری سوخت (بنزین) برای سال 2009

ستاد سوخت کمیته فرعی و ایجاد چهار کمیته تخصصی (امنیت و اجرای قانون ، فناوری و اجرا ، اطلاعات و تبلیغات ، عملیات روانی).

موضوع کنترل مصرف سوخت (بنزین) در شورای امنیت ملی و طرح با برگزاری شش جلسه (1996-1998) قبل از اجرای طرح و ابلاغ 73 مصوبه به مصوبات مربوطه. مقامات امنیتی ، انتظامی ، اجتماعی و جنبه های اقتصادی از

ستاد مدیریت مصرف سوخت و کمیته های فرعی آن این طرح را 27 بار بررسی کردند (12 بار در سال 1997 و 15 بار در سال 2009).

برای ایجاد آمادگی کامل برای زیرساخت پروژه خود ، یک پایگاه فنی و اجرایی ایجاد کنید.

توجیه همه توزیع کنندگان ، صاحبان عرضه سوخت و شرکتهای پشتیبانی خدمات.

تخصیص تخصیص سوخت به موسساتی مانند SNAP و TPC و تاکسی های اینترنتی.

برنامه هایی برای توزیع کارت سوخت معلق در اداره پست.

دستورالعمل های مورد نیاز برای ایجاد آمادگی جامع در ایالت های سراسر کشور را ارائه دهید.

اقدامات مربوط به ستاد اربعین حسینی (ع):

تأسیس ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع)

تشکیل 15 کمیته تخصصی در مقر و مقر اربعین حسینی در استانهای عراق و ستاد اجرایی

تهیه و تدوین خط مشی و استراتژی اربعین حسینی (ع).

تهیه ، ویرایش و ابلاغ دستورالعمل های اجرایی و عملیاتی در چارچوب سازماندهی و مدیریت زائران در دوران اربعین حسینی (ع) 1995-1995.

مدیریت شیوع مضاعف بیماری عروق ویروس کرونا با اعزام زائران در سال 1999 با همکاری دولت عراق و ستاد ملی کنترل بیماری کرونا

سیاست گذاری و برنامه ریزی برای حرکت و اعزام زائران اربعین از سال 1994 تا 1999. در دوران اربعین حسینی در سال 1998 ، به بیش از 3.7 میلیون زائر رسید که در مجموع در این سالها 10 میلیون زائر داشتند.

مدیریت و سازماندهی در ایجاد زیرساخت های لازم در فوستسترن ، ایرام و کرمانشاه ، به ویژه موارد زیر:

معادل تسهیلات موجود برای اعزام و زائران زائران ، از جمله احداث پارکینگ و افزایش ظرفیت در شهرهای مرزی ، تأمین آب آشامیدنی ، جاده ها ، ساخت و تعمیر سایبان ، نصب و راه اندازی هشدار علائم ارائه زیرساخت های مربوط به ارائه خدمات پزشکی

افزایش دروازه های ترافیکی ترمینال … به عنوان مثال ، دروازه های مرزی ملان از 24 تا 96 ، چاداو از 16 تا 28 ، شرامچه از 8 تا 24 دروازه ثابت و 24 دروازه موقت ، و مرز کاسلوی 20 تا 56 دروازه

اجرای 6130 کیلومتر خط کشی جاده-1255 کیلومتر آسفالت-ایجاد 1525 هکتار پارکینگ در مرز هدف-1686 چشمه توالت در جاده منتهی به پایانه مرزی

درک و عقد قرارداد با دولت عراق از سال 1995 تا 1998 برای خدمت به زائران ، امضای چهار یادداشت تفاهم با عراق و انجام مذاکرات متعدد با مقامات و سفیران عراق. در نتیجه ، نتایج زیر به دست آمد.

لغو روادید برای شهروندان ایرانی و عراقی در ماه های محرم ، صفار و اربعین حسینی (ع)

حذف تعرفه ها در چهار مرز

بازگشایی مرز خسروی برای برآوردن خواسته های دیرینه مردم کرمانشاه ، افزایش ترافیک و کاهش ازدحام در سه مرز

با موافقت دولت عراق برای زائرانی که گذرنامه آنها به پایان رسیده است ، ناجا می تواند اسناد تک صفحه ای برای تولید و حمل و نقل ایجاد کند.

افزایش زمان سفر 40 ماهه بین محرم و صفر و تهیه و ویرایش مراجع تأیید شده بین دو کشور در زمینه مسائل امنیتی ، ویزا ، شهروندان ، خدمات ، مدیریت بحران و موارد دیگر.

بیمه زائران اربعین با کمترین هزینه و بالاترین سطح تعهدات در مناطق مرزی و عراق و ارائه خدمات درمانی به میلیونها زائر با کمترین هزینه در ایام اربعین و 6000 بیمار. او تصادف کرد و تنها در سال 1998 در 40 سالگی جان سپرد.

ایجاد امکانات پزشکی و بیمارستانی (بیمارستان های صحرایی) در مناطق مرزی و عراق برای خدمت رسانی به زائران در ایام اربعین حسینی (ع).

حداکثر ظرفیت حمل و نقل عمومی با ساماندهی و تهیه اتوبوس برای انتقال زائران در ایران و عراق ، استفاده از 9000 اتوبوس بین شهری و 3000 اتوبوس شهری و سازماندهی اتوبوس های نظامی سازماندهی و استفاده

ایجاد نظم ، امنیت ، اطلاعات و ترتیبات امنیتی در مورد تهدید تروریسم و ​​ایجاد مرکز مدیریت و کنترل 24 ساعته با حضور نماینده تمام عیار کمیته کارشناسی.

ایجاد سیستم اطلاعاتی اربعین حسینی (ع) برای اجرای مدیریت هوشمندانه مراسم اربعین و زائران برای مهار خدمات و اطلاعاتی خود ، ارتباط مستقیم با زائران و زائران مداوم راه اندازی سیستم SAJA (سیستم تلفیقی اربعین) برای هدف از ایجاد اطلاعات

راه اندازی سیستم SIA و دفاتر حمایتی در سراسر کشور برای ثبت نام افغانهای مقیم این کشور برای سفر به اربعین

مدیریت و سازماندهی رویدادهای فرهنگی دهه 1940 ، اعزام مبلغان و روحانیون ، استفاده از رسانه ها و فضای مجازی ، ایجاد و انتشار بیش از 400000 پوستر ، چاپ بیش از 1 میلیون راهنمای زائران ، بیش از 2000 ساعت برنامه زنده و تهیه مستند

خدمات رسانی به زائران ، ایجاد 2500 صف برای زائران اربعین ، با حدود 51 میلیون محل اقامت و بیش از 228 میلیون غذا در این سالها …

با کمک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، مرزهای دوغارن ، میلجابه ، آستارا و بیله سوال در استانهای خراسان رضابی ، سیستان ، بلچستر ، گیران و آذربایجان شرقی را برای پذیرش و استقبال از زائران خارجی آماده کنید.

سازماندهی و ارائه امکانات برای خدمات بهداشتی و نظافت در شهرهای کربلا و نجف

از سال 1997 تا 1998 ، با استفاده از قدرت کمیسیون اربعین برای مدیریت بحران و برنامه ریزی دولتی ، تجهیزات موکب اربعین حسینی به منظور سکونت و تغذیه به ایالت های سیل زده مانند خوزستان ، گرستان ، لرستان و ایرام منتقل شد. خدمات. پخت و توزیع بیش از 7 میلیون غذا و … بین هموطنان سیل زده

اقدامات مربوط به امنیت ، اجرای قانون ، مرزها و همکاری ملی
گسترش همکاری های امنیتی با کشورهای خارجی ، اجرای و اجرای سیاست های کلی جمهوری اسلامی ایران در زمینه های توسعه و تعمیق روابط سیاسی و امنیتی با کشورهای مختلف و حضور و نقش پر رنگ آنها در عرصه بین المللی. (11) اسناد امنیت و همکاری در اجرای قانون شامل موافقت نامه ها و تفاهم نامه های توافق و گروه های کاری بین چین ، تاجیکستان ، قرقیزستان ، پاکستان ، افغانستان ، لهستان ، عراق ، ارمنستان ، سوریه و 27 کمیسیون مشترک امنیتی و گروه های کاری است. کنفرانسهای دوجانبه و چندجانبه با کشورهای دوست و همسایه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا