مجله نشاط

بیکاری پرسود! – مجله آنلاین

ماریام روحی:در سالهای اخیر ، پرونده مربیان و بازیکنان خارجی به طرز مرموزی فوتبال ایران را تسخیر کرده و مشکلات بزرگی ایجاد کرده است. در حال حاضر سه پرونده حل نشده با جبران خسارت بالا در انتظار تیم ایرانی است. استراماچیونی استقلال ، کالدرون پرسپولیس و البته مارک ویلموتس از فدراسیون فوتبال.

تعداد کمی از وکلا و وکلای فوتبال ایران به این پرونده ها امیدوار هستند. تنها تلاش مسئولان این است که به مرور زمان پرداخت ها را کاهش دهند. مورد اول ممکن است موفقیت آمیز باشد ، اما بعید به نظر می رسد که شما پرداخت های خود را کاهش دهید.

بیکاری با درآمد بالا!

یکی از سوالاتی که در این مورد مطرح می شود این است که چرا حتی این مربیان و بازیکنان خارجی پس از ترک ایران به هیچ تیمی نمی روند. پاسخ بسیار واضح است. آنها ترجیح می دهند تا پایان قرارداد خود بیکار بمانند تا بتوانند غرامت کامل خود و البته مزایای خود را دریافت کنند. اخیراً حضور استراماچیونی در الغرافه قطر با فسخ قرارداد فسخ شده وی با استقلال قطعی شد. استراماچونی که یک سال و نیم از کار خود می گذرد می تواند مبلغ کامل را از استقلال دریافت کند. همین اتفاق برای کالدرون و ویلموتس افتاد. هر دو در هیچ تیمی کار نمی کردند زیرا از قوانین پیروی می کردند نه از مربیان. آیا بازیکنان می توانند از دو تیم در یک روز پرداخت کنند؟

نکته دیگر اینکه اگر یک بازیکن یا مربی در تیمی به سرانجام برسد ، امضای قرارداد با تیم جدید او را بیکار می کند زیرا حقوق جدید وی کمتر از پاداش منتظر وی خواهد بود.یا قرارداد کوچک. یعنی اگر بازیکن خارجی با پرسپولیس یا استقلال با مبلغ 700000 یورو قرارداد ببندد و پس از پایان به تیم بپیوندد. سعی کنید هزینه کمتری پرداخت کنید. به عنوان مثال 100000 یورو. طبق قانون 700000 یورو از 100،000 یورو کسر می شود و پاداش باشگاه قبلی 600،000 یورو است. در حقیقت ، در چنین شرایطی به نفع باشگاه خواهد بود که ترمیناتور با مبلغ زیادی به تیم دیگری برود ، اما به نظر می رسد خارجی ها از این کار باهوش ترند.

بیکاری سودآور!

فدراسیون فوتبال ایران ، که همان روش ها را می داند ، در دادگاه عالی ورزش اعلام کرد که ویلموتس شغلی دارد و این درخواست های غرامت از ایران را برای کاهش حکم خود رد کرد. بعید است که CAS این را بپذیرد ، زیرا هیچ کس نمی تواند اثبات کند که دلیل آن امتناع بوده است. این همان کاری است که استراماچونی انجام داد و کالدرون نیز همین کار را کرد.

اشتباه است اما کاملا قانونی است!

در نگاه اول ، اقدامات Wilmots ، Stramaccioni و Calderon خوب نیستند ، اما اگر مقامات بدون اطلاع و اطلاعات قرارداد را امضا کنند و به راحتی قرارداد را امضا نکنند و دستمزد را پرداخت نکنند ، خارجی ها نیز به طور مشابه تلافی می کنند. آنها بدون هیچ کاری دستمزد می گیرند. در دنیای حرفه ای تجارت و تجارت که فوتبال در آن شرکت می کند ، خبری از کور شدن دوستی و قراردادها نیست. بنابراین خارجیانی که به فوتبال ایران می آیند کاملا بدنبال حقوق خود هستند.

بیکاری سودآور!

به نظر می رسید که مقامات فکر می کنند قراردادهای بیگانگان ، مانند بازیکنان داخلی ، به راحتی و در عرض چند جمله روی کاغذ بسته می شود و در نهایت نه! با این حال ، مسئولان آن زمان می دانستند که پرداخت دستمزد بیش از عمر مدیریت نخواهد بود ، بنابراین نمی توان از این کار چشم پوشی کرد. او اکنون مدیرعامل وقت پرسپولیس و استقلال و مدیر سابق است. فدراسیون

شلاق زدن یا تقلب با یکی از قوانین من!

هنگامی که داستان مارک ویلموتس توسط مطبوعات مطرح شد و پایان کار به پایان رسید ، مهدی تاج و دیگر مقامات فدراسیون اعلام کردند که مارک مقابل عراق روی نیمکت ایران نشسته است و نمی تواند ادعای جبران خسارت کند. مشخص نیست که تاج برای رسانه ها اشتباهی کرده یا قانون را اعلام کرده است ، اما به هر حال ، کار ویلموتس با حسن نیت مورد بررسی قرار می گیرد! حتی کالدرون اعلام کرده است که علی رغم پرداخت نشدن حقوق ، به دلیل اخلاق کاری و ضمیر خود نیم فصل در پرسپولیس خواهد ماند. بنابراین ، ادامه این همکاری پس از پرداخت نکردن دستمزد ، ضرری به خواهان نمی رساند!

بیشتر بخوانید: غافلگیر شدن

253 251

دکمه بازگشت به بالا