مجله نشاط

تاثیر قهرمانی ایتالیا بر رشد اقتصادی در این کشور

پیروزی یورو در ایتالیا رشد تولید ناخالص داخلی را افزایش می دهد.

به گزارش مجله آنلاین ، به نقل از مدیاست ، اقتصاددانان محلی اظهار داشتند پیروزی ایتالیا در فینال یورو 2020 در روز یکشنبه گذشته می تواند 0.7 درصد به نرخ رشد پیش بینی شده تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) امسال اضافه کند.وی گفت این جنسیت بسیار جنسی است. این قطعاً خبر خوبی برای اقتصادی است که می خواهند از کندی ناشی از اپیدمی ویروس کرونا فرار کنند.

تیم ملی ایتالیا با شکست چشمگیر 3-2 ایتالیا با یک پنالتی مقابل انگلیس روز یکشنبه اولین قهرمانی اروپا را از سال 1968 جشن گرفت.

مطالعات نشان می دهد که این موفقیت به ایجاد اعتماد به نفس مصرف کننده و بهبود چهره محصولات ایتالیایی و خارجی ایتالیایی ، ایجاد شرایط جدید برای هزینه های داخلی و جذب سرمایه گذاری خارجی کمک کرده است. تحلیلگران گفتند که این افزایش ممکن است موقتی باشد ، اما همچنان قابل توجه است.

در مجموع ، پیش بینی می شود پیروزی تیم فوتبال ایتالیا در یورو در سال 2020 به 12 میلیارد یورو اضافی (14.2 میلیارد دلار آمریکا) یا حدود 0.7٪ رشد تولید ناخالص داخلی منجر شود.

سیمونا کاریکا سولو ، اقتصاددان ورزشی در دانشگاه رم ، روز پنجشنبه به شینهوا گفت که تأثیرات مسابقات قهرمانی ایتالیا تقریباً به طور انحصاری در سال جاری احساس خواهد شد.

به طور جداگانه ، اتحادیه های بزرگ کشاورزی ایتالیا پیش بینی کرده اند که پیروزی در یورو 2020 صادرات را 10 درصد افزایش می دهد. به گفته این سازمان ، این محصولات ایتالیایی را در بازارهای خارجی در معرض نور مثبت قرار می دهد. اتحادیه اعلام کرد این افزایش با مبلغ ثبت شده پس از قهرمانی ایتالیا در جام جهانی 15 سال پیش قابل مقایسه است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا