مجله تندرستی

تعطیلی شهربدون حل مشکلات معیشتی؛اقدامی بی اثر دربرابر کرونا/کاهش جهش ویروس با تسریع واکسیناسیون

فرمانده فعالیت های مدیریت بیماری کرونا در شهرهای بزرگ تهران گفت که تا زمانی که مشکلات زندگی افراد با محاصره اجباری (بسته شدن) شهر حل نشود ، این وسیله ای موثر برای کنترل کرونا نخواهد بود. مبارزه با بیماری که بر لزوم برنامه توزیع تأکید دارد.

به گزارش مجله آنلاین ، دکتر آری رضازاری امشب در یک برنامه تلویزیونی تیتر دار بر لزوم تغییر آسیب شناسی نحوه مدیریت بیماری ویروس کرونا قلب و نحوه مقابله با آن تأکید کرد. ..

وی وضعیت کرونا ، قدس را در پنجمین صعود توصیف کرد. در 24 ساعت گذشته ، حدود 1400 بیمار جدید در بیمارستان تهران بستری شده اند که از این تعداد حدود 177 نفر در بخش مراقبت های ویژه هستند.

وی گفت ، تعداد کل بیماران سرپایی و سرپایی در کرونا طی 24 ساعت گذشته به 16000 نفر رسیده است ، “اگر تعداد بیماران سرپایی به 10 هزار نفر در روز نرسد ، باید منتظر کاهش تعداد بیماران بستری باشیم. موردی وجود ندارد.” “

دکتر زالی گفت: 118 بیمارستان و 551 مرکز بهداشت در تهران وجود دارد که خدمات پزشکی را به بیماران مبتلا به بیماری کرون ارائه می دهند.

وی همچنین اظهار داشت که 1400 تا 1600 بیمار امروز با مکانیزم بستری موقت در حال درمان هستند و طی روزهای آینده تعداد مراکز بستری موقت بیماران شریانی ویروس کرونا با همکاری سه دانشکده علوم پزشکی در تهران اعلام شده است.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران تعداد بیماران بستری در بیمارستان های تهران را 8797 نفر اعلام کرد و اظهار داشت: از این تعداد ، 2145 بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری می شوند.

دکتر زری گفت که او هنوز به قله پنجم کرونا نرسیده است و پیش بینی کرد که طی چند روز آینده تعداد بیماران بستری در بیمارستان به 9000 نفر برسد.

بستری موقت در بیمارستان ؛ راه حل هایی برای جلوگیری از بحرانی شدن شرایط بیمارستان

وی درمان بیماران ویروس کرونا با بستری موقتی در بیمارستان را که حدود هشت ساعت طول می کشد ، روشی موثر برای جلوگیری از به چالش کشیدن بیمارستان ها عنوان کرد.

دکتر زالی که معتقد است مدیریت تاج پنجم نیاز به حمایت و همکاری مردم شریف تهران دارد ، گفت: “امروز میزان مرگ و میر در برابر تاج های تهران 98 بود.”

وی با انتقاد از عدم اجرای صحیح و کامل شهر مسدود شده در تهران ، گفت: شهر مسدود شده نباید انجام شود ، یا در صورت تصمیم به تعطیلی ، تمام توجه برای اجرای کامل آن باید انجام شود.

وی ادامه داد: تهران در حالی تعطیل بود که بسیاری از راهروها ، مراکز خرید ، رستوران ها فعال بودند و سفرهای زیادی در حال انجام بود.

دکتر زری با بیان اینکه تعطیلی استراتژیک شهر باید حداقل بین 10 تا 14 روز باشد ، افزود: در غیر این صورت ، تعطیلی ها در کنترل اپیدمی مثر نیستند.

فرمانده فعالیت های مدیریت بیماری کرونا در شهرهای بزرگ تهران بر لزوم تغییر آسیب شناسی روش های مدیریت بیماری کرونا و اقدامات انجام شده در ماه های اخیر و در زمینه اقتصادی برای زندگی مردم تأکید کرد و گفت: اقدامات موثری باید انجام شود.

وی بر لزوم کمک به افراد آسیب پذیر و ضعیف تأکید کرد. وی افزود: در حال حاضر حدود 15.5 میلیون نفر در كشور مشغول به كار در كارگاههای 1 تا 4 نفری هستند كه بسیار آسیب پذیر هستند و باید اقدامات حمایتی را انجام دهند.

دکتر زری با ذکر مسائل اقتصادی دولت ، از جمله تحریم ها ، بر لزوم برنامه ریزی برای توزیع بسته های حمایتی برای گروه های آسیب پذیر برای مبارزه با بیماری عروق ویروس کرونا قلب تأکید کرد.

وی گفت: “چندین کشور از جمله سنگاپور حدود 13٪ از درآمد ناخالص ملی خود را صرف محرک ها می کنند ، یعنی تقریباً نیمی از درآمد ناخالص ملی ما.”

دکتر زری گفت: اگر مشکلات معیشتی افراد مسدود شده را حل نکند ، اجبار وسیله موثر برای کنترل تاج نخواهد بود ، شرکت ها هزینه های بیمه ، عوارض ، مالیات ، اجاره ، درآمد و غیره را کاهش می دهند. وی افزود که با مسئله.

فرمانده فعالیت های مدیریت بیماری کرونا در شهرهای بزرگ تهران بر لزوم تغییر استراتژی تأکید کرد و گفت: برای محاصره یک شهر باید ملاحظات اقتصادی و اجتماعی در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه سرمایه اجتماعی دولت در طول کرونا کاهش یافته است ، افزود که دولت باید همه کارها را برای کنترل کرونا انجام دهد و مردم باید به برنامه حاکمیت اعتماد کنند. مثل یک بزرگراه دو طرفه است.

دکتر زری همچنین با بیان اینکه مشکلات اجتماعی مردم باید به معضلات اجتماعی تبدیل شوند ، افزود: “از زمان شیوع کرونا تاکنون موفق نشده ایم این بیماری را به یک معضل اجتماعی تبدیل کنیم.” مزارع برنج.

“”“شکست تاج” یک شعار غیر علمی است

وی ادامه داد: “ما باید مواظب باشیم که دچار استکبار و غرور کاذب نشویم. جمله” ما کرونا را شکست می دهیم “از زبان هیچ دانشمندی نشنیده ایم. این سخنی غیر علمی بود. “

دکتر زری افزود: “سرانجام ، شما می توانید تاج را کنترل و کاهش دهید ، و ریشه کن کردن آن برای مدت طولانی غیرممکن است.”

وی خاطرنشان کرد که در چند قرن اخیر ، انسان ها اتفاقاتی مانند طاعون ، وبا ، آنفولانزای اسپانیایی و آنفولانزای آسیایی را تجربه کرده اند که بیش از یک میلیون نفر را به کام مرگ کشانده است.

قرن بیست و یکم ؛ قرن ها با بیماری های عفونی در حال ظهور سر و کار دارند

دکتر زری با تأکید بر اینکه قرن 21 قرن مقابله با بیماری های عفونی در حال ظهور است ، تأکید کرد: اگر امروز Covid 19 را کاهش دهید ، پدیده های دیگری رخ می دهد.

وی با بیان اینکه “ما باید فرایندهای مختلفی را برای این گونه ها در نظر بگیریم” ، افزود: گونه های جدیدی از تاج ، فرمانده فعالیت های مدیریت بیماری کرونا در کلان شهرهای تهران در حال شکل گیری است.

وی افزود: “سویه Delta 50٪ بستری در بیمارستان را افزایش می دهد و اثر دارو و همچنین واکسن را کاهش می دهد.”

دکتر زری ادامه داد ، گونه Randa را به عنوان ویروس کرونا ترین واکسن تاکنون توصیف کرده است. “همچنین ، سویه Delta Plus از واکسن مقاوم تر از سویه Delta است.”

وی احتمال کاهش اثر بخشی واکسن در برابر سویه های جدید را رد نکرد. وی افزود: “البته واكسن ها 90 تا 100٪ در برابر مرگ و میر و عفونت های شدید م effectiveثر هستند و در كشورهایی كه بیشتر افراد واكسین می شوند ، بیشتر افراد می میرند.”

دکتر زری همچنین گفت که واکسن ها 60-90٪ در برابر عفونت های متوسط ​​تا شدید م effectiveثر هستند ، “اما ممکن است واکسن ها به اندازه کافی در برابر عفونت های خفیف و بدون علامت موثر نباشند. بنابراین ، شما باید پروتکل بهداشتی را به همراه واکسیناسیون دنبال کنید.”

تسریع در واکسیناسیون احتمال جهش ویروسی را کاهش می دهد

وی تأکید کرد: وی گفت: “هرچه واکسیناسیون سریعتر باشد ، از جمعیت بی خطرتر و واکسیناسیون سریعتر ، احتمال جهش ویروس کمتر است.”

دکتر زری گفت: “مطالعه ما نشان می دهد که در قدس ، احتمال مرگ و بستری در بخش مراقبت های ویژه گروه سنی واکسینه شده بالای 70 سال در مقایسه با افراد واکسینه نشده 5 تا 5 سال است. 7 برابر کاهش یافته است.”

جزئیات وضعیت واکسیناسیون تهران

وی گفت: تاکنون بیش از یک میلیون و 749000 واکسن در قدس تزریق شده است که 569000 دوز دوم است. در تهران ، نسبت پرسنل بهداشتی و درمان ملی ، تعداد زیادی از بیماران خاص و سایر گروه های پرخطر نیز واکسینه می شوند.

دکتر زری افزود: منابع لجستیکی کافی برای اولین و دومین واکسیناسیون افراد بالای 60 سال در تهران فراهم شده است.

وی مکانیسم صف بندی را بهترین راه برای کاهش ازدحام واکسن عنوان کرد.

دکتر زری همچنین تأکید کرد که مراکز واکسیناسیون اتومبیل برای افرادی طراحی شده است که نمی توانند به مراکز واکسیناسیون سرپایی مراجعه کنند.

قبل از شیوع کرونا ، تعداد سوابق الکترونیکی بهداشتی برای شهروندان تهرانی کمتر از 10 درصد بود و وی از روند رو به افزایش این پرونده ها مطلع شد و اظهار داشت: اگر تعداد این پرونده ها کامل تر باشد ، مکانیزم صف بندی به این ترتیب است: خیلی راحت تره

وی همچنین آمار واکسیناسیون تهران را توضیح داد. حدود 78٪ افراد بالای 80 سال ، 76٪ افراد 75-80 ساله و 70-75٪ واکسینه شده اند.

دکتر زری گفت که تعداد واکسن های سینوفارم به تهران 66٪ ، آسترا زانکا 22٪ و 12٪ باقیمانده از برکت وی و اسپوتنیک است. همان ارزش

به گفته سخنگوی دانشکده پزشکی شهیر بهشتی ، وی گفت که فشار قابل توجهی بر بیمارستان ها و منابع انسانی در زمینه پزشکی در طول تاج پنجم وجود دارد و خواستار تزریق منابع و اعتبارات مهم به بیمارستان ها و منابع انسانی است .. قیام

وی در پایان ، دومین روز بازی های المپیک را به ملت ملی درخشان ایران تبریک گفت و برای ادامه این موفقیت ها ابراز امیدواری کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا