نماد سایت مجله آنلاین

تغییر “دلتا” به “دلتا پلاس” / نحوه درمان و زمان مراجعه به پزشک

تغییر "دلتا" به "دلتا پلاس" / نحوه درمان و زمان مراجعه به پزشک

متخصصان مراقبت های ریوی و مراقبت های ویژه علائم مختلف Deltavirus ، علائم خطرناک بیماری ، نحوه درمان و مراقبت از بیماران خانگی و همچنین زمان مراجعه بیماران به پزشک را توضیح دادند.

به گزارش مجله آنلاین دکتر مجید مکوتاری در مورد علائم دلتا کرونا ویروس گفت: تا حدی ، متأسفانه اینگونه نبود. همه این جهش ها و تغییرات ویروس جهش هایی هستند که به نفع ویروس هستند نه ما.

وی گفت: “بسیاری از مطالعات نشان داده است که وقتی ویروسی وارد بدن ما می شود ، از نظر مولکولی با ویروسی متفاوت از بدن ما جهش می یابد.” این بدان معنی است که بدن ما بهترین محیط برای جهش های ویروسی است. یکی از این جهش ها ، دلتایی بود که هند به جهانیان اعطا کرد. دلتا یک نوع خاص است که با تغییرات جزئی ژنتیکی ، حتی می تواند ویروس دیگری شود که در انواع علائم ظاهر می شود.

90 کشور درگیر در دلتا کرونا

مختاری گفت: لازم به ذکر است که 95 درصد گونه های شناسایی شده در انگلیس امروزه گونه های دلتا هستند و 90 کشور درگیر دلتا هستند. خبر بد این است که دلتا به دلتا پلاس تغییر یافته و همان دلتا به دلتا دیگری تغییر یافته است.

مرگ و میر کم دلتا در کشورهایی که میزان واکسیناسیون بالا دارند

طبق کانال تلگرامی وزارت بهداشت ، طبق نظریه فعلی ، توزیع و توزیع این دلتا ها سریعتر است ، وی گفت ، “در عین حال ، هنوز مشخص نیست که دلتا ها باعث مرگ بیشتر می شوند.” “با این حال ، در کشورهایی که میزان واکسیناسیون بالا دارند ، میزان واکسیناسیون بالا بوده و بالعکس در کشورهایی که میزان واکسیناسیون پایین دارند ، با نرخ مرگ و میر دلتا متفاوت. به عنوان مثال ، اگر چند روز پیش در انگلیس 28000 مورد مثبت وجود داشت ، 4-6 نفر می مردند ، حتی اگر 95٪ موارد مثبت در این کشور به دلتا شناخته شده باشد. انتظار می رود مرگ و میر دلتا در کشورهایی که میزان واکسیناسیون پایین تری دارند ، بیشتر باشد. البته ما منتظر تحقیقات بزرگتر هستیم.

علائم دلتا کرونا

موکوتاری گفت: ویروس دلتا کرونا ویروس دستگاه تنفسی فوقانی را تحت تأثیر قرار می دهد و به نظر می رسد آبریزش بینی ، عطسه ، سردرد ، بی حسی و حساسیت های ساده دارد. علائم اولیه دلتا کرونا ویروس به دلیل سرفه خشک ، گلودرد ، تب و درد بدن بیشتر در دستگاه تنفسی فوقانی دیده می شود و می تواند به آلرژی های ساده یا حتی سینوزیت شباهت داشته باشد.

چه زمانی به پزشک مراجعه می کنید؟

وی هنگامی که افراد مبتلا به بیماری عروق کرونا ویروس قلب به یک مرکز درمانی مراجعه می کنند ، گفت: “سیستم بهداشت ملی تحت فشار سنگینی است.” بنابراین هرچه بهتر بتوانیم بیماری را درک و آموزش دهیم ، مفیدتر خواهد بود. بیمار علائم دیگری مانند تب خفیف ، گلودرد یا سرفه خفیف و تنگی نفس شدید ، تنگی نفس> 22 در دقیقه ، اشباع هیپوکسی کمتر از 93٪ و تنگی نفس ، اسهال شدید و استفراغ دارد. اگر مورد بعدی دارید تب 37.5 درجه ، شما می توانید بدون کاهش سطح هوشیاری ، در خانه درمان و مدیریت کنید.

به گفته کانال تلگرامی وبدا ، وی گفت: “اگر بیمار هیچ مشکلی در قلب و ریه نداشته باشد ، استفاده از ORS ساده م effectiveثر است.” همچنین برای جلوگیری از مصرف میوه ، تغذیه مناسب ، دریافت ویتامین و به ویژه پیشرفت بیماری. نقش موثر ویتامین D ، مصرف روی ، استفاده از پنبه های التهابی در صورت عدم وجود مشکلات معده و غیره .. می توانید این کار را در خانه انجام دهید. همه اینها را می توان در خانه مدیریت کرد. با این حال ، علائم بسیار مهمی مانند تب مداوم بالاتر از 37.5 درجه ، میزان تنفس بالاتر از 22 و اکسیژن خون زیر 93٪ ، اسهال و استفراغ شدید ، افت فشار خون ، کاهش هوشیاری و کاهش تولید ادرار. اگر علائم خطرناکی دارید ، نباید تأخیر کنید. و به یک مرکز درمانی مراجعه کنید.

انتهای پیام

خروج از نسخه موبایل