مجله نشاط

تلاش ملی‌پوشان دوومیدانی برای درخشش در توکیو

به گفته مجله آنلاین ، المپیک 1952 هلسینکی اولین باری بود که ورزشکاران دوومیدانی ژاپنی پا به المپیک گذاشتند. در آن زمان علی باغبانگباشی و ناگیمدین فارابی دو تیم ملی ایران در المپیک بودند و هیچ مدالی به ناوگان ایرانی داده نشد. این اتفاق هر بار تا المپیک 2004 آتن برای ورزشکاران دوومیدانی ایران رخ می داد. در مسابقات بین المللی شاهد شگفتی ورزشکاران این منطقه از جمله تیمور گیاسی بوده ام اما ورزشکاران دوومیدانی ایران همیشه آرزوی کسب مدال المپیک را داشته اند. تا زمانی که بازی های المپیک 2008 پکن فرا رسید و تیم دو و میدانی ایران با حضور شش نماینده وارد مسابقات شد ، سجادی مرادی موفق شد در این دوره از مسابقات و دونده های ایران 800 متر بدرقه کند که نام آن در آن گنجانده شده بود. 10 بازی برتر. قرار داده خواهد شد. المپیک 2012 لندن را می توان عصر طلایی دو و میدانی ایران در المپیک دانست. در این دوره ، ایران در 10 کوارتر به لندن رفت و پس از درخشش بازیکنان ایران در مسابقات انتخابی و آسیایی به مقام قهرمانی دست یافت. بهترین نتیجه در تاریخ این رشته از المپیک. مدال نقره المپیک توسط احسان حدادی در پرتاب دیسک.

68

در المپیک 2016 و ریو ، دو و میدانی ایران در 10 رشته برای دو سرعت ، پرتاب دیسک ، پرتاب چکش ، پرتاب وزنه ، پرش از راه دور ، ماراتن و پیاده روی در دومین المپیک تاریخ این رشته شرکت کرد. من حتی با ستارگانی مثل حدادی ملاقات نمی کنم. نه تنها مدال نقره دوره قبل را تکرار کرد ، بلکه تیم ملی ایران در فینال بازی در هیچ کدام موفق نبود.

احسان حدادی: این بار به دلیل مصدومیت ، ورزشکاری که مدال نقره المپیک المپیک لندن را در ماده دیسک گرفت ، نتوانست بیش از 60 متر و 15 سانتی متر رکورد بزند. در این زمین ، با بی اعتمادی ، فینال های المپیک و کل گروه. مقام 24

محمود صمیمی: نماینده دیگر پرتابگر دیسک کشورمان با رکورد 56 متر و 94 سانتی متر در گروه خود چهاردهم بود و رقابت در این مقاله 30 ام بود و به فینال نرسید.

حمید زوراوند: دوندگان ایران در یک مسابقه پیاده روی در مسیر 20 کیلومتر با 1 ساعت و 27 دقیقه و 45 ثانیه 54 ام شدند.

محمد آزرنده: پرنده ایرانی نتوانست در دور دوم بازی صعود کند و در پرش طول 7 متر و 31 سانتی متر بپرد.

لیلا رجبی: تنها بانوی ورزشکار ایرانی و دارنده مدال آسیا در وزنه برداری ، وی نتوانست از حضور مربی در این مسابقات بهره مند شود اما 16 متر و 34 سانتی متر پرتاب کرد و به مرحله نهایی راه پیدا نکرد.

حسن تفتیان: دونده سرعت ایران ، رکورددار رکورددار کشور با رکورد 10 ثانیه و 1700 ثانیه در دور دوی 100 متر دور اول ، در این مرحله به عنوان سومین دونده ایرانی به مرحله نیمه نهایی صعود کرده است. رقابت در تاریخ. وی در نیمه نهایی در گروه خود هشتم شد و شانس صعود به فینال را از دست داد. تفتیان در المپیک 2016 در مکان هفدهم قرار گرفت.

رضا قاسمی: دومین دونده سریع ایران در 100 متر در گروه خود در 10 ثانیه و 47/1 ثانیه هفتم شد و از رسیدن به نیمه نهایی بازماند. وی در رتبه بندی کلی این مقاله در رتبه 58 قرار گرفت.

کاوه موسوی: رکورددار پرتاب چکش ایران با رکورد 65 متر و 3 سانتی متر در جایگاه 29 قرار گرفت و نتوانست مجوز حضور در فینال را کسب کند.

پژمان قلعه نویی: نماینده دوم پرتاب چکش ایران با رکورد 69 متر و 19 سانتی متر در گروه دوم نتوانست به مراحل نهایی این رقابت ها راه یابد.

محمد جعفر مرادی: دونده ماراتن ایران المپیک 2016 ریو در ساعت 2:31:58 در رده 129 قرار گرفت.

ادبیات 3

توکیو از آگوست امسال میزبان سی و دومین بازی های المپیک است و دو و میدانی در چهار دوره در بازی های المپیک توکیو شرکت می کند. البته این تکلیف رشته ای در قسمت زنان به نمایندگان ایران در سراسر دانشگاه اختصاص داده شده است. فرزانه فصیحی ، دونده سرعتی کشورمان ، به تازگی اندکی قبل از شروع مسابقات به المپیک منصوب شد و در 100 متر نماینده ایران بود ، پس از نظارت و همکاری کارکنان کمیته ملی المپیک و اتحادیه دو و میدانی ژاپن ، این کار را انجام داد. در المپیک توکیو. سیمین صفامهر اولین دونده 100 متر تاریخ ایران در بازی های المپیک 1964 توکیو بود و حدود 57 سال بعد ، فصیحی دومین زن المپیکی ایران در این مسابقات شد.

فسان حدادی دارنده مدال نقره المپیک لندن در مسابقات بانوان چهار بار متوالی برنده کوارترهای المپیک شده است ، اما مدتی است که پارچ های المپیکی این کشور با مشکل دیسک پشت روبرو هستند ، اما فدراسیون راهی توکیو شد. شما می توانید نتایج بازیهای المپیک لندن را برای مهمترین مسابقات ورزشی جهان در Optimus Prime تکرار کنید.

تفتیان 9

حسن تفتیان ، رکورددار 100 متر ایران و مدیپیل جهان ، دونده 400 متر ، دیگر ورزشکاران ایرانی هستند که در المپیک توکیو شرکت می کنند. پیلجهان اولین ورزشکار ایرانی بود که در ماده 400 متر با مانع سهمیه المپیک را از آن خود کرد.

* برنامه نماینده دو و میدانی ایران در توکیو به شرح زیر است.

8 آگوست

پرتاب مقدماتی دیسک: احسان حدادی

دور اول 400 متر با مانع مردان: مهدی پیرجهان

دور اول 100 متر زنان: فرزانه فصیحی

9 آگوست

مسابقه نهایی: احسان حدادی

دور اول 100 متر مردان: هسانتا فوتیان

۱۰ مرداد

نیمه نهایی و فینال مردان 100 متر: هسانتا فوتیان (در صورت صعود)

نیمه نهایی 400 متر با مانع مردان: مهدی پیرجهان (برای کوهنوردی)

دکمه بازگشت به بالا