مجله جامعه

تلاش وزارت میراث فرهنگی برای ثبت حرم رضوی در میراث جهانی یونسکو – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین ، جلسه ای که با وزیران میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی در یک معبد محلی در رزابی برگزار شد روز آستان کود رازبی ، حجت الاسلام و المسلمین احمد مالوی تبلیغ شد. ذکر شده ، حرم مطهر امام رضا (700 ساله)ع)، این مکان گنجینه ای بی نظیر از هنر و فرهنگ اسلامی در ایران قلمداد می شود و اظهار می دارد: بدون توجه به موضوع مقدسات معنوی و زیارت ، حرم مطهر رزابی یک هنر و هنرمند است و اطلاعات زیادی در مورد تاریخ زیارتگاه و گنجینه هایی از جمله: از آنجا که ایران در طول تاریخ نادیده گرفته شده است ، این جنبه ها و جنبه های حرم مطهر نیز باید برای مردم بیان و توضیح داده شود.

وی ترویج زیارت را از اولویت های آستان کود رزبی معرفی کرد و اظهار داشت: وزارت میراث فرهنگی و گردشگری می تواند با ارائه برنامه ها و پیشنهادات خود ، دسترسی آسان زائران به مشهد و حرم مطهر را تسهیل کرده و زمان آنها را افزایش دهد.حضور زائران در بارگاه امام رضا (ع)ع) کمک.

رئیس بخش آستان قدس رضوی در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت استفاده از مزایای مردم محلی و بومی مناطق مختلف برای ایجاد شغل و رونق اقتصادی تأکید کرد. زایی از طرف دیگر ایران به دلیل ماهیت متنوع خود بستر بسیار مناسبی برای طبیعت گردی دارد.

حجت الاسلام و مروی ، مسلمان ، گفت: زایی زمینه های کشاورزی و دامداری را دنبال کنید ، از هر منطقه برای کمک به رونق اقتصادی ، بازگرداندن بهره وری روستاها و تشویق روستاییان به خانه ماندن بهره ببرید.

من در تلاش هستم که زیارتگاه رازبی را به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت برسانم

علی عسگر مونسان ، وزیر میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی ، ضمن اشاره به ثبت ملی “زیارت رزابی” در فهرست میراث فرهنگی ، گزارشی از اقدامات و دستاوردهای وزارت خود منتشر کرد. تم “زیارت” امام رضا (ع)»پیگیری مناسک زیارت و پیاده روی زیارتی در چرم امام (ع) به عنوان میراث فرهنگی ملی ثبت شده است.

وی از تلاش خود برای ثبت حرم مطهر رزابی به عنوان میراث جهانی یونسکو خبر داد و اظهار داشت: حرم مطهر امام چرم (ع) این شرکت در تلاش است تا این بارگاه درخشان را در سراسر جهان به ثبت برساند زیرا با ارزش ترین بنای کشور ، شکوه هنر و معماری اسلامی ایران است که در سراسر جهان نادیده گرفته نشده و ثبت نشده است.

مونسان اظهار می دارد که گردشگری در کشور با حضور حضرت رضا (ع) وی گفت: این مفید است: شیوع ویروس کرونا آسیب زیادی به صنعت گردشگری وارد کرد و یکی از بزرگترین آسیب ها را به گردشگری داخلی در زمان صاحب هتل کرونا در مشهد وارد کرد. در سایر شهرها به دلیل بسته بودن حرم مطهر ، حجاج به ندرت وارد مشهد می شدند.

دکمه بازگشت به بالا