مجله رویداد

جزئیات اعتبارات تصویب شده برای مقابله با تنش آبی در خوزستان

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور جزئیات تأیید این تیم را برای بررسی و رفع تنش آبی در این کشور به خوزستان ارسال کرد.

اسماعیل نجار در مصاحبه با مجله آنلاینوی در مورد سفر اخیر خود به اهواز گفت: “در این سفر نمایندگانی از وزارت نیرو ، برنامه و بودجه ، وزارت زراعت ، وزارت دادگستری و غیره نیز حضور داشتند و برای کاهش تنش آب و حل مشکلات مورد بررسی قرار گرفت.

ناجر ​​، که مسئول تیم اعزامی بود ، گفت: تصمیم بر این شد که مبلغی معادل 1988 میلیارد تومان برای مردام و توبدام به دولت پیشنهاد شود. 300 میلیارد تومان برای ساماندهی نشت در اهواز در نظر گرفته شد.

وی با بیان اینکه 191 میلیارد و 800 میلیون خشکسالی در 12 ماه مه سال جاری تصویب شد ، گفت: “پیشنهاد جدید به دولت ارائه می شود و پس از تصویب تخصیص می یابد.”

نجار با بیان اینکه میزان بارندگی امسال 54 درصد کاهش یافت اظهار داشت: علاوه بر خسارت وارد شده به کشاورزان ، در سال 1998 خساراتی نیز به کشاورزان وارد شد و به دولت پیشنهاد شد تا این مقادیر با سرعت بیشتری برطرف شود.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اعلام اینکه 200 میلیارد تومان برای کاهش استرس آب آشامیدنی در این ایالت اختصاص می دهد ، گفت: مسئله. اختصاص داده شده است.

وی همچنین از پیگیری خسارت دام و گاومیش خبر داد و افزود: “مبلغ پیشنهادی در این زمینه نیز در اختیار دولت قرار گرفت.”

نجار در مورد اصلاح الگوی کشت ایالت گفت: “مزارع شالیکاری به جز در شمال در سراسر کشور ممنوع است ، اما متأسفانه امسال 90،000 هکتار زیر کشت رفته و کشاورزان منطقه را با آب تأمین می کنند.” من از شما می خواهم این کار را انجام دهید. این خشکسالی ، چنین نبود و من موضوع را به وزارت کشاورزی ارسال کردم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا