مجله رویداد

جزئیات واژگونی اتوبوس در محور هراز

مدیر آمار ، ایمنی و حمل و نقل سازمان ترافیک جاده ای اعلام کرد که علت کامل تصادف اتوبوس مسافربری در محور هراز بی احتیاطی راننده در جلو و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه به دلیل خستگی و خواب آلودگی است. .. به دلیل تخلفات بیشمار در طول این سفر ، ویل و شرکت حمل و نقل مورد نظر جدی گرفته خواهند شد.

به گزارش مجله آنلاین ، یک دستگاه اتوبوس اسکانیا صبح چهارشنبه (19 ژوئیه) در محور هراز واژگون شد و صبح زود سخنگوی اورژانس مازندالان زکریا اشکوود سه مسافر و 39 نفر را زخمی کرد که در یک حادثه کشته شد

فرهاد صالحیان ، مدیر آمار حمل و نقل جاده ای ، ایمنی و حمل و نقل در مصاحبه با مجله آنلاین در مورد جزئیات این حادثه و علت آن گفت: او سفر خود را در این فاصله 412 کیلومتری با تعداد زیادی مسافر آغاز کرد ، وضعیت خود را دریافت کرد ، اما روز چهارشنبه (30 ژوئیه) ساعت 03:35 در محور هراز از منطقه پنجاب ، به سمت راست چرخید. من از جاده خارج شدم و به نیوجرسی رفتم و به سمت چپ تصادف کردم متاسفانه من واژگون شدم.

وی افزود: “این اتوبوس تاکنون فقط 6 بار سفر کرده است و مسافران کمربند ایمنی در این سفر از این حادثه جان سالم به در بردند.” البته تخلفات زیادی در این اتوبوس توسط راننده و شرکت حمل کننده مورد نظر رخ داده است. طبق پروتکل بهداشتی منتشر شده توسط ستاد ملی کرونا ، حداکثر ظرفیت مسافران در این اتوبوس 22 نفر بود. در زمان حادثه 43 مسافر (همراه با راننده) در اتوبوس بودند.

مدیر آمار حمل و نقل جاده ای ، ایمنی و حمل و نقل گفت: “این اطمینان حاصل خواهد کرد که رانندگان مادام العمر ممنوع شده و شرکت های مشکل ساز را جدی می گیرند.” به جز موارد فوق در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی ، تابلوهای اطلاعات مسافر در اتوبوس نصب نشده اند. اگر مسافری بخواهد مشکلی را به شرکت حمل و نقل گزارش کند ، باید آن را از طریق تابلو و شماره تماس آن اعلام کند ، اما اساساً هیچ تابلویی وجود ندارد.

صالحیان افزود: “چک لیست و آنلاین مدیر فنی در اتوبوس گنجانده نشده است ، این یکی دیگر از تخلفاتی است که راننده و شرکت مخابراتی مورد بحث باید تحت پیگرد قانونی قرار بگیرند و مسئولیت آن را بر عهده بگیرند.”

وی گفت: 10 دستگاه از این اتوبوس گزارش وضعیت خود را دریافت کرده و سفر خود را از شاه اسلامی آغاز كرد اما سرانجام با 43 مسافر واژگون شد. جالبتر اینکه ، هنگامی که اتوبوس تنها دو ساعت و 35 دقیقه پس از عزیمت در ایستگاه پلیس جاجولد ثبت نام کرد ، 43 نفر در اتوبوس بودند ، اما تصادف دو ساعت بعد رخ داد. البته ، در چنین مواردی ، مسافران باید از طریق سیستم تلفن گویا و پیام کوتاه یا برنامه 141 به ما گزارش دهند تا از این نقض جلوگیری کند. اگر او این تخلف را می دانست ، 25 مسافر در ایستگاه پلیس جاجولد باید اتوبوس را ترک کرده و از طریق یک حامل شکسته سوار اتوبوس جایگزین می شدند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا