مجله تندرستی

خرید، ذبح و عرضه دام زنده و گوشت های خارج از نظارت شبکه سازمان دامپزشکی، ممنوع

با توجه به شفافدر آستانه عید سعید قربان ، دکتر محمد مدی گویا درباره توصیه های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع و شیوع بیماری های منتقل شده بین انسان و حیوان گفت: یا از گوشتی که در خارج از شبکه سازمان های دامپزشکی کشتار و عرضه می شود خودداری کنید.

ذبح دام در خانه ممنوع است

با تأکید بر اینکه گاو خام باید از یک میدان عرضه مجاز تحت نظارت یک سازمان دامپزشکی خریداری شود ، کشتار دام فقط باید در کشتارگاه ها تحت نظارت اداره دامپزشکی انجام شود ، مردم در خانه و دام نباید در ملا Live عام ذبح شوند مکانها .. ..

به یاد داشته باشید که از تجهیزات محافظتی برای ذبح دام استفاده کنید

دکتر گویا ادامه داد: “افرادی که دام های ذبح می کنند باید از تجهیزات محافظتی مانند دستکش ، چکمه و لباس مناسب استفاده کنند ، وسایل را پس از ذبح ضد عفونی کنند و از نظر بهداشتی خونریزی را دور بریزند.”

گوشت حیوان ذبح شده باید حداقل 24 ساعت قبل از مصرف در دمای 4 درجه سانتیگراد نگهداری شود

مدیر مرکز کنترل بیماری های عفونی وزارت بهداشت گفت: “ما باید مراقب باشیم که حیوانات دارای بیماری یا علائم را ذبح نکنیم و نخوریم.” گوشت حیوانات ذبح شده حداقل باید 24 ساعت قبل از مصرف در یخچال نگهداری شود. کبد و سایر اندام های داخلی باید پس از نگهداری در دمای 4 درجه سانتیگراد به مدت 48 ساعت مصرف شوند.

طبق گفته وزارت بهداشت و روابط عمومی ، گویا همچنین با اداره دامپزشکی ایالتی تضمین می کند که همه عوامل بهداشتی در کالج پزشکی ملی از توصیه های بهداشتی پیروی می کنند و از شیوع و شیوع بیماری ها و حیواناتی که انسان را آلوده می کنند جلوگیری می کنند. من درخواست کردم تنظیمات را انجام دهید اقدامات و تعدیلات لازم را انجام دهید.

دکمه بازگشت به بالا