مجله هنری و فرهنگ

دست‌نوشته “نیوتن” بیش از ۲ میلیون دلار چوب حراج خورد

به گزارش شفاف ، به نقل از New Atlas، نسخه خطی آیزاک نیوتن ، کتاب مشهور وی ، نسخه اصلاح شده و اصلاح شده چاپ اول Philosophiae Naturalis Principia Mathematica ، یکی از با ارزش ترین اسناد تاریخ علم است. این چوب در کریستی لندن به حراج گذاشته شد. به مبلغ 2.35 میلیون دلار.

اصول ریاضی فلسفه طبیعی بدون شک تأثیرگذارترین کتاب در تاریخ است. آلبرت انیشتین این کتاب و شخص نیوتن را به عنوان “احتمالاً بزرگترین پیشرفت فکری برای یک فرد تاکنون” ستود.

نیوتن این کتاب را در سال 1687 منتشر کرد و با پیشنهاد معادلات جدید ریاضی که بنیان تئوری گرانش و فیزیک مدرن است ، بینش جدیدی در مورد جهان ارائه می دهد.

این اثر شامل 1.5 صفحه از متن دست نویس 220 19 19 میلی متر لاتین است که بین ماه مه تا ژوئیه 1694 نوشته شده است. از میان این نسخه های خطی ، 39 کتاب مربوط به نیوتن و 21 مقاله توسط ریاضیدان و ستاره شناس اسکاتلندی دیوید گریگوری نوشته شده است که برای ایجاد چاپ دوم کتاب با نیوتن همکاری کرده است.

گرانترین نسخه از نسخه اول این قطعه به قیمت 3،719،000 و 500 فروخته شد ، بنابراین قیمت رسمی حراج کریستی برای قیمت این قطعه 833،000 تا 1 میلیون و 250،000 $ بود. قابل ذکر است چرم اما به دلار با این وجود قیمت نهایی این اثر جدید بالاتر از حد انتظار بود. در حقیقت ، این نسخه خطی تقریباً به همان قیمت نسخه دوم ارزشمند نسخه اول کتاب که در حراج کریستی در نیویورک در سال 2013 با قیمت 2،051،000 دلار فروخته شد ، فروخته شد.

در هر صورت ، به نظر می رسد رابطه بین دست خط نیوتن و مهمترین کتابهای تاریخ علمی قیمت آن را به میزان قابل توجهی افزایش داده است.

ایزاک نیوتون ریاضیدان ، فیزیکدان ، ستاره شناس ، الهیات و نویسنده انگلیسی ، یکی از تأثیرگذارترین دانشمندان در تاریخ و چهره اصلی در انقلاب علمی است. شاهکار وی ، اصول ریاضی فلسفه طبیعی ، اولین بار در سال 1687 منتشر شد و بنیان مکانیک کلاسیک را بنا نهاد. او همچنین کمک قابل توجهی به اپتیک کرد. او و گوتفرید لایب نیتس حساب هم زمان را به طور مستقل ایجاد کردند.

نیوتن قوانین حرکت و گرانش جهان را فرموله کرد که دیدگاه علمی غالب را قبل از تئوری نسبیت تشکیل می داد. نیوتن برای اثبات قوانین حرکت کپلر از اثبات ریاضیات گرانش استفاده کرد. وی با بررسی و توضیح جزر و مد ، مسیر پرواز دنباله دارها ، سفر محوری و سایر پدیده ها ، تردیدها را در مورد صحت مرکزیت منظومه شمسی از بین برد. وی نشان داد که حرکت اشیا on بر روی زمین و اجرام آسمانی را می توان بر اساس یک اصل مشابه محاسبه کرد. استنباط نیوتن از اینکه زمین کروی مسطح است (شعاع قطبی کوچکتر از شعاع استوایی است) با اندازه گیری هندسی توسط Mupertoy ، Lacondamine و غیره تأیید می شود و اکثر دانشمندان اروپایی می گویند که مکانیک نیوتنی از سیستم های قدیمی بهتر است. عالی

نیوتن همچنین اولین تلسکوپ بازتابنده را ساخت و تئوری نور را برای مشاهده تجزیه نور سفید در منشور به یک طیف مرئی پیش برد. وی همچنین قانون آزمایشی خنک سازی را فرموله کرد ، اولین محاسبه نظری سرعت صدا را انجام داد و مفهوم مایعات نیوتنی را تعریف کرد.

وی به عنوان یک ریاضیدان ، همچنین نقش مهمی در پیشرفت ریاضیات در مطالعه سری های قدرت ، تعمیم گسترش دوجمله ها به قدرت ها و ایجاد روش هایی برای تقریبی ریشه توابع داشت.

دکمه بازگشت به بالا