مجله هنری و فرهنگ

دست اندرکاران “دینامیت” به اکران رضایت دادند

سرانجام مسئولان فیلم “دینامیت” با اکران این فیلم موافقت كردند و سعید كانی گفت: “امیدوارم با احترام به بقای فیلمبردار و سینما فیلم اكران شود و مردم از آن حمایت كنند. “

براساس این گزارش ، چند هفته پیش ، وقتی سینماگران سعی در جلب رضایت برخی از صاحبان فیلم داشتند ، به سازمان های فیلمسازی کمک کردند تا یکی دو فیلم منتشر کنند که امیدوار بودند بیشتر بتوانند مخاطب را به خود جلب کنند ، از من خواسته شد که این کار را انجام دهم.

در همین راستا ، پیشنهاد پیشنهادی در مجموع 50 فیلم برای این دو فیلم است که تا حدی خسارت ناشی از کاهش ظرفیت تئاتر و خطرات ناشی از نمایش فیلم اخیر را جبران می کند و قرار است 100 میلیون تومان پرداخت شود. با این حال ، یکی دو هفته پیش ، امکان سنجی این درخواست زیر سوال رفت ، اما شورای اتحادیه نمایش سه روز پیش ، از 30 ژوئیه ، دو فیلم “دینامیت” و “درخت گردو” را منتشر کرد. من اطمینان داشتم که اعلام خواهد شد . با شروع آخر هفته ، سطح پشتیبانی توسط مدیر سازمان سینمایی امضا و تأیید شده است ، اما توسط کارگروه کرونا نهایی می شود.

با این حال ، از زمان اعلام تاریخ اکران در تاریخ 29 ژوئیه ، گروه کاری کرونا جلسه فوق العاده ای را چهارشنبه شب ، 30 ژوئیه برگزار کرده است که برخی از کارشناسان و مدیران سازمان فیلم در مشاوره های غیررسمی گفته اند. به همین ترتیب ، شرایط پرداخت 2.5 میلیارد تومان آنچه صاحبان فیلم می خواستند تأیید نشد. در این کنفرانس از بسته پیشنهادی شورای صنفی نمایش در مورد پشتیبانی جدید از اکران که اخیراً پیشنهاد شده بود ، رونمایی شد و پس از بحث و گفتگو ، تصمیم گرفت که چه کسی مالک این فیلم باشد با توانایی جذب مخاطب برای نمایش پس از فروش. بعد از گذشت 2 میلیارد تومان ، 1 میلیارد تومان به عنوان کمک پرداخت می شود و 5 میلیارد تومان فروخته می شود ، 1.5 میلیارد تومان (در مجموع 2.5 میلیارد تومان) پرداخت می شود. در نتیجه ، روز گذشته اعلام شد که نمایش فیلم جدید در سینما لغو شده است. حتی محمدرضا ساوری سخنگوی انجمن سینماگران که از آنچه اتفاق افتاده شکایت کرد ، گفت: انقلابی در این زمینه رخ خواهد داد.

با این حال ، امروز مسئولان فیلم “دینامیت” با استناد به سخنان تهیه کننده ، اعلام کرده اند که فیلم را برای سینماگر اکران می کنند.

متن بیانیه سید ابراهیم عامریان ، تهیه کننده “دینامیت” در مورد اکران این فیلم به شرح زیر است:

“من می خواستم قبل و بعد از اپیدمی کرونا ، فیلم” دینامیت “را با هم ببینم که قرار بود امروز باشد ، اما بنا به دلایلی ، امروز و در چنین شرایط سختی به شما خدمت می کنم. من آن را ساختم. علیرغم مشکلات و مشکلات آشکاری که فیلم به دلیل شرایط دشوار سینما با آن روبرو است ، این صرفاً خواسته های تکراری سینماگر محترم و شورای صنفی نمایش برای حل و فصل فیلم است. و به دلیل تعهد انجمن سینماگران ، طرح این موضوع مجاز نیست. ما پشتیبانی گرم و مهربان شما خواهیم بود.
همانطور که در روزهای ناامیدی خدمت می کنیم ، ساعت ها لبخند بر لب شما می نشینیم و امیدواریم که بتوانیم به شما کمک کنیم فیلم شهر ما را احیا کنید.

با حمایت مردم عزیز و هنرمندان سینما ، “دینامیت” را منتشر خواهیم کرد.

“ما آرزوی سلامتی و تندرستی عزیزانمان و از بین بردن این ویروس شیطانی را از سرزمینمان ایران داریم.”

فیلم سینمایی “دینامیت” به کارگردانی سید مسعود اطیابی ، تهیه کنندگی سید ابراهیم عامریان با بازی احمد مهرانفر ، پژمان جمشیدی ، محسن کیایی ، نازنین بیاتی ، زیبا کرمعلی ، نادر سلیمانی ، مجید شهریاری و امید روحانی ساخته خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا