مجله هنری و فرهنگ

دو هزارمین سال پاریس

روزنامه ها ، به نقل از شفاف اعتماد کنید او می نویسد: “اولین ساکنان شهر و افرادی که در واقع سنگ بنای اصلی آن را گذاشتند ، گروهی از ماهیگیران به نام پاریسی ها بودند که حدود 250 سال قبل از میلاد مسیح در هر دو طرف رود سن زندگی را انتخاب کردند. ظاهرا حداقل در ابتدا ، آنها دهقان بودند. در عوض ، آنها به نظر می رسید که آنها توسط شکار حیوانات گرسنه هستند. قبایل درنده در همسایگی و حمله به سایر شهرکها نیز بخشی از زندگی آنها بود. با تأثیر بر شیوه زندگی آنها ، حدود یک قرن بعد ، آنها به افرادی آرام تبدیل می شوند که زمین را می کارند و با اقوام دور تجارت می کنند.

در سال 52 قبل از میلاد ، مانند سایر قبایل گل ، آنها تسلیم رومیان شدند و اطاعت از جولیوس سزار را پذیرفتند. رومی ها بودند که این شهرک را روتتیا نامیدند. این واضح است که هم رودخانه در آنجا جریان دارد و هم جمعیت قابل توجه آن. این نام برای چندین نسل باقی ماند و بعداً به پاریس تغییر یافت. مسیحیت از قرن 2 قبل از میلاد در این منطقه نفوذ کرده است و تا آنجا که ما می دانیم از اواخر قرن 10 قبل از میلاد پایتخت فرانسه بوده است .. در طول دوره رنسانس ، که قدمت آن به قرن 15 و 17 میلادی در فرانسه می رسد ، بر اساس history.com ، این شهر به یکی از مراکز علم و هنر در اروپای غربی تبدیل شد و بیشتر دانشمندان و هنرمندان در قسمت جنوبی این شهر حضور داشتند. من زندگی کردم. ، و بازرگانان و صنعتگران. آنها در شمال زندگی می کردند.

نیازی به گفتن نیست که پاریس تا اواسط قرن نوزدهم شهر بزرگی نبود. حتی در دوران انقلاب کبیر ، جمعیت آن در مقایسه با شهرهای بزرگی که امروز فکر می کنیم به 500000 نفر نرسید. سخنان اریک هابسببوم در پاریس در آن زمان ، کلمه “شهر” خود مبهم بود ، اما یک شهر بزرگ بود). با کمک ژرژ هاسمن ، این ناپلئون سوم بود که پاریس را به معنای امروزی به یک کلان شهر مدرن و مدرن تبدیل کرد. در این میان ، آنها شهر را از هر جهت گسترش دادند ، بلوارها و پارکهایی را در مرکز و اطراف آن ساختند و سیستم فاضلاب شهر را بازسازی کردند. ناپلئون سوم خود پادشاه بدبختی بود که در جنگ با پروس شکست خورد و اسیر شد ، اما پاریس پس از او همچنان به رشد خود ادامه داد و در میان نسل ها بزرگتر و مهمتر شد.

امروزه ، با داشتن بیش از 11 میلیون نفر در پاریس و اطراف آن (بیش از 2 میلیون نفر در پاریس) ، پاریس یکی از مراکز مهم فرهنگ و مد و همچنین تجارت و صنایع غذایی جهان است. برج ایفل که برای بزرگداشت صدمین سالگرد انقلاب ساخته شده است ، یکی از مشهورترین بناهای دیدنی این شهر است. با این حال ، موزه های لوور ، نوتردام ، باغ های لوکزامبورگ و شانزلیزه نیز بسیار محبوب هستند. “جالب است که چندین مجسمه در اطراف شهر وجود دارد که شبیه مجسمه آزادی هستند ، یکی از آنها بسیار شبیه مجسمه معروف نیویورک است.”

دکمه بازگشت به بالا