مجله هنری و فرهنگ

راهکارهای مجید رجبی‌معمار، مدیرعامل خانه هنرمندان برای تداوم فعالیت‌های هنری در شرایط کرونایی

به گزارش خبرگزاری مجله آنلاین ، نشست خبری مجید رجبی-معمار ، مدیرعامل خانه هنرمندان ایران ، صبح امروز (دوشنبه ، تیر) با عنوان “بررسی اجمالی فعالیت های خانه هنرمندان ایران در کرونا” برگزار می شود که انجام شد. 5) در سالن خرچنگ امیر.

مجید رجبی ، مدیرعامل خانه هنرمند ، در ابتدای کنفرانس گفت: “شیوع تاج کرونا مشکلات و تنگناهای زیادی را برای عموم مردم و هنرهای فرهنگی ایجاد کرده است.” البته این موضوعات از نقاط قوت مختلفی برخوردار هستند و هنرمندانی مانند تئاتر ، فیلم و هنرهای تجسمی همه به نوعی تحت تأثیر این شرایط دشوار قرار گرفته اند. وی افزود: از آنجا كه ویروس و تغییرات آن غیرقابل پیش بینی است ، ما از ابتدا تا به امروز شرایط عجیبی ایجاد كرده ایم ، اما باید خود را با آن سازگار كرده و به فعالیتهای فرهنگی و هنری خود ادامه دهیم.

وی افزود: در این شرایط هنرمندان نه تنها باید از طریق فعالیت های هنری امرار معاش کنند بلکه از طریق کاری که تولید می کنند به مردم امید و روحیه بدهند.

رجبی مومار با نگاهی به فعالیت های هنرمندان ایرانی در روزهای اولیه درگیری با ویروس کرونا ، گفت: “مدتی پس از شیوع ویروس کرونا ، تصمیم گرفتم به کار با هنرمندان ایرانی ادامه دهم. من به راههایی فکر کردم که بتوانم فاصله بین کروناپیک ها ، گالری ها و نمایشگاه ها را افزایش دهم ، اما این یک کار ترسناک بود. از وضعیت جهانی فرار کنید. “سال گذشته فقط یک نمایشنامه” بازگشت شریف جنگجو “در نوامبر و مارس اجرا شد اما به دلیل ظهور مجدد کرونا ، لغو شد. “

وی درباره استفاده از اینترنت و ظرفیت فضای مجازی در دوران کرونا در خانه این هنرمند ایرانی توضیح داد: “جلسات زنده و آنلاین در خانه هنرمندان ایران از نظر کمی و کیفی مخاطبان را بهبود بخشیده است.” تعداد بازدید کنندگان از این نمایش های زنده باعث شده است که ما در این مکالمات آنلاین در رشته های مختلف حضور داشته باشیم. از نظر متخصصان و حمایت از متخصصانی که کمک کردند. “

مدیرعامل خانه این هنرمند ایرانی با اشاره به برخی از پخش های زنده از خانه هنرمند ایرانی از ابتدای سال گفت: “به سبک شطرنج” بازی “در زمینه بازسازی فیلم از این فیلم است. این یک کار پیشگامانه دیگر بود در مزرعه سال گذشته ، بیش از 50 پادکست با عنوان “افسانه های یونانی” توسط سیاوش پاکرا مورد توجه قرار گرفت. “برنامه تخصصی آگراندیسمان 12 با دعوت از برجسته ترین چهره های تئاتر و طراحی صحنه و لباس فیلم ، عکاسی ، خوشنویسی ، تصویرگری ، نقاشی و طراحی برگزار شد.”

رجبی معمار سایر فعالیت های آنلاین در خانه هنرمندان ایران را به شرح زیر توصیف کرد: برنامه “دوشنبه های سینما” توسط کیوان کاتیاریان سعی داشت با ظاهری آسیب شناسانه مشکلات جدیدی را حل کند. Five Live همچنین انجمن های هنری عمده این خانه ها و کشورها و همچنین سیاست ها و فعالیت های آنها را در زمینه موضوع م institutionsسسات و انجمن ها معرفی می کند. “سخنرانی های زنده در زمینه ادبیات و ترانه های حوزه موسیقی نیز به صورت حرفه ای در اینستاگرام دنبال می شود.”

در آینده نزدیک خبر از آغاز پخش زنده حرفه ای در زمینه “معماری” بنام “خشت” داد و پخش زنده خانه هنرمند ایرانی در زمینه تئاتر تحت عنوان “Band Buzz” یک مشکل است. از این هنر. “در هفت زمینه بصری ، گفتگوی آنلاین” تجسم “از اینستاگرام خانه هنرمند ایرانی میزبان مخاطبان و علاقمندان به این هنرها است. “

در مورد آغاز فعالیت های گالری و نمایشگاهی از ماه مه 1400 ، رجبی معمار گفت: “بازی” پس از برخورد به سر یک جسم سخت ، از 850 تماشاگر با ظرفیت 50 درصد کلانتری استقبال کردیم. محبوب در شرایط فعلی. نمایش “هیچ چیز ، بین ما” کارگردان سیاوش پاکراه نیز با استقبال 800 نفر در 32 اجرا برای اولین بار به صورت رایگان اجرا شد. “

مدیرعامل خانه هنرمند ادامه می دهد: “در سال 1999 ، 13 نمایشگاه در خانه هنرمندان ایران برگزار شد که بزرگترین آنها نمایشگاه” عکسهای سال “توسط سیفراسامادیان بود که علی رغم وضعیت کرونا مورد استقبال قرار گرفت. تا نوروز 1400 ادامه داشت. نمایشگاه عکس “درخت گردو” محمدحسین مهدویان ، نمایشگاه مسکن در برابر سیل ، یادمان شهدای سلامت ، نمایشگاه “صلح را از کودکی یاد بگیرید” ، نمایشگاه عکس اوراماناتو با همکاری یونسکو ، “دیدگاه هنرمند” نمایشگاه “تهران از تهران” ، آثار بزرگداشت پانزدهمین سالگرد درگذشت کشیش ممیز ، و نمایشگاهی که من در آن شهروند جهانی هستم ، مجموعه نمایشگاه هایی است که سال گذشته برگزار شد. “در همان زمان ، به غیر از کرونا ، ما سالانه حدود 100 نمایشگاه برگزار می کردیم.”

وی در مورد نمایشگاه 1400 در خانه این هنرمند ایرانی توضیح داد: مرزها برای دیدن ، قلم ها ، ما در سوگ رویاها و زیبایی های جنگ بودیم. امروز انجمن سرامیک ایران میزبان دومین نمایشگاه سالانه کاربردهای معنایی در مجموعه گالری های هنرمندان ایرانی است که با استقبال بسیار خوبی روبرو شده است. “برنامه برگزاری گالری تا پایان سال مشخص است و ما بر اساس شرایط تاج تصمیم خواهیم گرفت که آن را برگزار کنیم یا نکنیم.”

“خانه هنرمند ایرانی یک سازمان دولتی نیست و بودجه سالانه مصوب ندارد. به دلیل مسائل بودجه در تابستان گذشته ، ما این موضوع را با رسانه ها در میان گذاشتیم و آنها جلسه خوبی داشتند. رئیس جمهور و هیئت مدیره نگرانی ها و مسائل مربوط به کلاس را مطرح کردند و در پایان این کنفرانس ، خانه های هنرمندان و انجمن های هنری ایران قول داده می شود که از حمایت مالی دولت و شهرداری های تهران برخوردار شوند. ، کمک های نقدی و وام هایی برای هنرمندان و اعضای انجمن در نظر گرفته می شود. ، 1.5 میلیارد تومان در سه قسمت. دریافت شده از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی. از شهرداری تهران به این خانه 1.5 میلیارد نفر اهدا شده توسط تومان. این رقم معادل تولید یک فیلم متوسط ​​، با حداقل 100 برای مدیریت یک ساله خانه هنرمند ایرانی ، نگهداری گالری ، هزینه های کارگری و سایر هزینه های جاری. 12 میلیارد پوند Tohmanns مورد نیاز است. این تعداد فقط برای هزینه های مداوم و نه تولید محتوا کافی است. “همچنین خانه هنرمند ایرانی یک سالن روبروی کرونا نمایش می دهد. من از درصد فروش بلیط ، اجاره رستوران و غیره درآمد کسب کردم ، اما سال گذشته فقط توانستم 6-8٪ از درآمد قبل از کرونا را بدست آورم.

وی پس از جلسه ، وام هایی را که به این هنرمندان و م institutionsسسات فرهنگی وام گرفته شده در قالب وام های کاری به وزیر ارشاد اسلامی فرهنگی فهرست می کند و تصمیم می گیرد چه کسانی این وام ها را دریافت کرده اند. ..

رجبی معمر افزود: “انتظاراتی از رئیس جمهور منتخب برای درک وضعیت دشوار هنرمند وجود دارد.” هنرمندان تجسمی ، تئاترهای خصوصی و بسیاری از هنرمندان به صورت اجاره ای به کار خود ادامه می دهند و مشکلات جدی در پرداخت اجاره بها دارند. بسیاری از سالن های خصوصی تعطیل هستند. “خانه های هنرمندان ایرانی نیز در وضعیت دشواری قرار دارد و امیدواریم دولت جدید به دنبال مشاوره و همکاری از متخصصان در همه زمینه ها باشد.”

مدیر خانه هنرمندان ادامه می دهد: “اخیراً ، نمایش بدون اعلامیه رسمی تعطیل شد ، یا در مصاحبه ای شنیدم كه رئیس مركز هنرهای تجسمی اعلام كرده است كه نیاز به بستن گالری برای كورونا پیك است. ، چگونه این تعطیلی مدیریت می شود؟ چرا سینما تعطیل نیست؟ وزارتخانه ، که اطلاعات بیشتری در مورد کرونا و اطلاعات در مورد کرونا دارد ، امکان تعطیلی و فرهنگ را در نظر می گیرد. چرا توسط وزارت ارشاد ارائه می شود؟ کمترین فرهنگ و هنر مداوم به نوعی ادامه دارد. به عنوان مثال ، ظرفیت مخاطب تا 30٪ ، اما بسته نشود. درهای گالری باید با رعایت استانداردهای بهداشت به روی عموم باز باشد. “

سخنگوی خانه هنرمند کیوان کاتیاریان نیز در این نشست حضور داشت و ادامه جلسه به س questionsالات خبرنگاران اختصاص داشت.

۵۷۵۷

دکمه بازگشت به بالا