مجله هنری و فرهنگ

روایتی از نجات انسان‌ها در «حق حبس»

به گزارش خبرگزاری مجله آنلاین ، مجموعه “حق زندان” جدیدترین مورد اضافه شده در شبکه مستند شیما است و به زودی در پنج قسمت 30 دقیقه ای پخش می شود.

“از زمان تولید کار خود در زندان ها و بازداشتگاه ها از حدود 10 سال پیش ، رشدوست مراحل برخورد با جنایتکاران مختلف را با مدیر سابق شبکه مستند سلیم طی کرده است. در روند کارهای قبلی ، به گهوری گفته شد که به زندان بروید. چون نمی توانست پول بدهد.

وی افزود: “بسیاری از افراد توسط دادگاه ها و شاکیان به پرداخت دیه و آزادی پول و همچنین جرایم مالی مانند کلاهبرداری محکوم شده اند.” برخی از افراد را می توان با مهریه خود به زندان انداخت و با چند سکه آزاد کرد. در برخی موارد ، مرتکب قتل را مرتکب شده و شاکی پس از پیگیریهای زیاد موافقت کرده که باج را پرداخت کند ، اما در موارد دیگر این قتلها عمدی یا تصادفی بوده است.

تهیه کننده گفت: “تلاش برای فرهنگ سازی موضوع دیگری است که مدیر به آن اشاره کرده است.” در زندان های ملی ، بسیاری از افراد اکنون به دلایل جدی زندانی شده اند ، بیشتر آنها سازمان های خیریه ، سازمان ها ، نهادهایی مانند دفتر مرکزی هستند. دیه رایگان و موسسات خیریه بی شمار. اما بسیاری از آنچه که ما باید در مورد این معضل انجام دهیم فرهنگ سازی است. به عبارت دیگر با فرهنگ سازی می توانید در این مسیر جریان ایجاد کنید. به عنوان مثال ، اکنون در حال نزدیک شدن به عید فطر هستیم و مردم می توانند کوموس ، زکات و فیتر خود را به نیازمندان اختصاص دهند. امروزه افرادی هستند که بیش از 10 سال در زندان بوده اند زیرا ممکن است یکسان نباشند. باید به اینها کمک شود

وی افزود: “در مورد حبس ، علاوه بر انعكاس داستان هر زندانی ، یارانی نیز برای همراهی آنها وجود دارند.” وی گفت که انتخاب این مددکار و رویدادهایی که اتفاق می افتد موضوع دیگری است. شخصیت اصلی این مجموعه یاوری به نام حسین شیخ است که سالها در این زمینه فعالیت کرده است. مددکاران علاوه بر پیروی از جریان مانند یک وکیل خیرخواه ، مانند یک روانکاو ، با جنایتکاران صحبت می کنند و سعی می کنند او را آرام کنند.

تحقیق ، کارگردانی و تهیه کنندگی این مجموعه مستند بر عهده فرزاد خوش دست است. عناصر دیگر عبارتند از گوینده و مشاور اجتماعی: حسین شیخ ، عکاس: مهدی مولایی ، صدابردار: مهدی محتشم صفا ، تدوین: هانیه جلوخانی ، صدابردار: شاهین خاکپور. ، Etalonage و تیزر: فرشاد شهلایی ، دستیار کارگردان: مریم موسوی ، مشاور حقوقی: علی رضا سبزواریان- یونس کریمی ، مدیر تولید: دری رضایی ، دستیار تولید: بهرام سفید

۵۸۵۸

دکمه بازگشت به بالا