مجله تندرستی

رییس انستیتو پاستور: اولین سری واکسن‌های “پاستوکووک” تا چند روز آتی تحویل می‌شود

مدیر انستیتو پاستور در ایران ادعای مینو مهرز مبنی بر رد واکسن های تاج ایرانی و کوبایی را رد کرد و اظهار داشت که وی از هدف چنین اظهاراتی بی اطلاع است و تأکید کرد:

دکتر آریلزا بیگرلی در مصاحبه با مجله آنلاین، گفت: دکتر مهرز مسئول آنچه آنها می گویند است. من نمی دانم چرا و چرا آنها چنین اظهاراتی می دهند. توافقنامه روشنی با کوبا در زمینه تولید مشترک واکسن کرونا ، کار ، جمع آوری سلولهای بانکی و انجام آزمایشات بالینی وجود دارد و روابط بین دو کشور در این زمینه همچنان ادامه دارد.

“من جلسات هفتگی منظمی با طرفین در زمینه واکسن کرونا در ایران و کوبا دارم. نمی دانم چرا دکتر ملتز این اظهارات را می گوید. من متعجب هستم.” این اظهارات بسیار عجیب است.

بیگرلی در ادامه می گوید: “بنابراین ، طبق یک توافق کاملاً واضح ، نه تنها روی این واکسن بلکه در سیستم عامل واکسن با کوبا نیز کار می شود و واکسن کرونا یکی از آنهاست. ما یک سال پیش و به طور منظم برای برگزاری یک کنفرانس شروع کردیم ، برای تولید این واکسن یک بانک سلول تهیه کنید ، برای تولید آماده شوید ، اولین گروه را تولید کرده و ظرف چند روز تحویل دهید.

وی گفت: “مجوز استفاده اضطراری برای واکسن Pastococcus به تازگی صادر شده است و ما پس از مجوز استفاده اضطراری قرارداد ساخت داریم.” در همان زمان ، آزمایشات بالینی به پایان رسیده و تزریقات انجام می شود. البته تاکنون همه چیز به خوبی پیش رفته است و امیدواریم بتوانیم نتایج اولیه را تا پایان ماه آگوست ، امن ترین آزمایش بالینی تاکنون ، مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم. در ژاپن انجام شده است.

بیگلری گفت: “ما هنوز دلیل این اظهارات را نمی فهمیم.” همکاری و توافق با کوبا یک توافق کوتاه مدت در مورد واکسن ها نیست ، بلکه توافق نامه گسترده تری است.

وی گفت: “این پایان آزمایش بالینی واکسن Pastococcus است و ما منتظر نتیجه هستیم.” هفته گذشته مجوز مصرف اضطراری صادر شد و پس از آن تولید مجاز است.

مدیر انستیتو پاستور در ایران گفت: “در حال حاضر ، اولین دسته واکسن در حال تولید است و تولید بعدی با نصب تجهیزات به صورت تصاعدی افزایش می یابد.”

با تشکر از وزارت بهداشت ایران برای همکاری نزدیک در زمینه تولید واکسن Covid 19

در این رابطه، دکتر کیانوش جهانپور ، سخنگوی سازمان غذا و دارو وی گفت: “همکاری و تعامل نزدیک با ایران در کوبا در زمینه محصولات بیولوژیکی و تولید واکسن طی چند دهه اخیر ، به ویژه در سه سال گذشته ، بی نظیر و قابل تحسین است.”

وی گفت: “سطح همکاری مشترک ایران و کوبا در زمینه تولید واکسن ، به ویژه در زمینه واکسن پاستوکوباک ، که اخیراً در هر دو کشور به تولید رسیده است ، فراتر از تحریف برخی اظهارات ناخواسته است.” .

جهانپور بر همکاری نزدیک ، آگاهانه و مسئولانه کوبا و ایران در این زمینه تأکید کرد: تولید این واکسن در ایران و کوبا به صورت هفتگی و ماهانه در حال افزایش است و شواهد موجود در آزمایشات بالینی نشان می دهد که این واکسن یکی است. در حال حاضر ، بهترین واکسن برای Covid19 است.

گفتنی است ، امروز گفتگو در فضای مجازی توسط دکتر مینومرتز ، محقق پروژه واكسن “گربه كوویلا” نقل شد كه پروژه واكسن ایران-كوبا كرونا (پاستوكووك) را رد كرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا