مجله نشاط

سرخوشی استراماچونی و ویلموتس به لطف دلارهای ایرانی‌!

گزارش شده شفاف، آندره استراماچونیسرمربی سابق استقلال ، حدود یک سال و نیم پس از جدایی از جمع آبی پوشان پایتخت ، مسئولیت هدایت این تیم در چند کیلومتری ایران در قطر را بر عهده خواهد داشت و کار خود را از ابتدای فصل جدید آغاز می کند.

این اتفاق فقط دو سال پس از امضای قرارداد رسمی با استقلال رخ داد. یعنی به دلیل شکایت فیفا از استقلال و این ادعاهای جبران خسارت ، سرمربی ایتالیایی قرارداد جدیدی را برای پذیرفتن کامل درخواست از استقلال امضا نکرد. 2 سال. ..

اگر استراماچونی قبلاً با این تیم قرارداد بسته بود ، فیفا مبلغ قرارداد جدید را از ادعای استقلال خود کم می کرد تا از دریافت همزمان حقوق از دو مکان جلوگیری کند. با نگاهی به مبلغ قرارداد جدیدش با الغرافه قطر و قراردادش با استقلال ، در این حالت استراماچوچی برای زمان حضورش در استقلال پول دریافت نمی کرد.

وی 1.3 میلیون یورو برای کار با استقلال که برای فسخ قرارداد در تعطیلات به سر می برد و 2.2 میلیارد یورو سالانه از الگرافا قطر دریافت خواهد کرد. اگر استراماچونی مربی خود را از دست می داد ، شاید می توانست این پیشنهاد را زود قبول کند ، اما پس از پایان قراردادش با استقلال ، او تصمیم گرفت تا آنجا که ممکن است از یک استراحت لذت ببرد و به گزینه های جدید برود.

طبق قوانین فیفا و سازمان های ورزشی بین المللی ، اگر مربی یا بازیکنی از عدم پرداخت قرارداد شکایت کند ، فیفا فرض می کند که حقوق کامل تا تاریخ قانونی قرارداد بازپرداخت می شود (به عنوان مثال سه روز آینده). . دیگری همکاری نخواهد کرد ، اما به محض اینکه قرارداد جدید به موقع با قرارداد قبلی مطابقت داشته باشد ، فیفا و دادگستری حقوق فعلی را از قرارداد قبلی کسر می کنند.

در نتیجه ، اگر استراماچونی سال گذشته با الغرافه به توافق می رسید ، فیفا یک سال از غرامت استقلال برای استراماچونی ، مربی ایتالیایی که این را می داند کم می کرد.

مشابه آنچه اتفاق افتاده است مارک ویلموتس آن هم اتفاق افتاد. پس از پایان قرارداد با فدراسیون فوتبال ، مربیان بلژیکی 6.2 میلیون یورو بابت قرارداد تا سال 2022 جریمه شدند. در نتیجه ، آنها در این مدت پیشنهادها را نمی پذیرند و احتمالاً تا جام جهانی 2022 بیکار می مانند. در قطر نباید پاداش ایران برای این مربی سنت را تضعیف کرد.

نمونه دیگر آن قرارداد بین ماریو بودیمیر و پرسپولیس بود. وی پس از ترک این تیم به لیگ کرواسی ، قرارداد بسیار کمی با تیم جدید کرواسی امضا کرد و در واقع هیچ چیزی از پاداش دریافتی از پرسپولیس کسر نشد. کشور او. بازی تقریباً رایگان است.

مدیران ایران ، عدم استفاده از وکلای ورزشی برای عقد قرارداد با ورزشکاران و مربیان و از همه مهمتر بی توجهی به پرداخت تعهدات خود ، بهترین گزینه برای حضور خارجی ها در ایران ماه ها بعد هستند و یکی از مهمترین عوامل جلوگیری از دریافت حقوق است. .. ، به راحتی از FIFA شکایت کنید و در هنگام استراحت غرامت زیادی دریافت کنید.

دکمه بازگشت به بالا