مجله تندرستی

شرط تزریق واکسن “پاستوکووک” به کودکان / نتایج امیدوارکننده از اثربخشی و بی‌خطری واکسن

مدیر پروژه فاز سوم آزمایش بالینی واکسن کرونا مشترک ایران و کوبا آخرین تحقیق در مورد واکسن پاستوکوکوس را توضیح داد ، ضمن توضیح کارآیی این واکسن ، تأثیرات آن بر انواع مختلف تاج و سن 18 سال. توضیح کمتر از وضعیت تزریق سن.

دکتر فسان مصطفوی در مصاحبه با مجله آنلاین وی در مورد آخرین وضعیت آزمایشات بالینی واکسن Pastococcus گفت: “در مطالعه مرحله سوم آزمایش بالینی واکسن مشترک کوبا و ایران که از 26 مه در ایران آغاز شد ، همه افراد در این تحقیق تزریقات اول و دوم را انجام دادند.”

تزریق بقایای کوکوس را در 2 شهر شروع کنید

او افزود: در زنجان و یزد علاوه بر دو تزریق واکسن ، یک تزریق به عنوان تقویت کننده یا تقویت کننده انجام شد. بر این اساس ، تزریق دوز تقویت کننده از اوایل این هفته در زنجان و اوایل هفته آینده در یزد آغاز می شود.

موستا فابی تأکید کرد: “خوشبختانه ، عوارض جانبی گزارش شده از این واکسن بسیار خفیف و کم است و هیچ عارضه جانبی جدی به دلیل واکسن گزارش نشده است.”

بررسی “کوکوس گذشته” برای تزریق به کودکان

اعضای هیئت علمی و کارمندان انستیتو پاستور ایران آخرین نتایج مطالعه واکسن Pastecovac را برای کودکان زیر 18 سال و جمعیت ذکر کردند: کوبا همچنین در فازهای 1 و 2 برای کودکان 3 تا 18 سال است. در نهایت سه مورد از آنها توسط سازمان غذا و دارو تأیید می شوند و نیاز به اثبات کارایی و ایمنی این گروه از واکسن ها دارند. این واکسن در ایران در گروه های زیر 18 سال قابل استفاده است.

مصطفوی گفت: “البته هیچ گزارشی از نتایج این واکسن در کودکان کوبایی وجود ندارد.”

بررسی واکسن “پاستور” در مورد اثر آن در برابر جهش های تاج آفریقای جنوبی

وی در مورد اثربخشی واکسن پاستوکوکوس در برابر جهش های شایع تاج گفت: “نتایج یک مطالعه در کوبا نشان می دهد که این واکسن هنوز ایمنی را در برابر جهش های معمولی حفظ می کند.” در یک مطالعه مرحله سوم در کوبا ، یک نوع آفریقای جنوبی که در آن شایعترین جهش یافته در چرخه ، یک نوع عاری از واکسن است ، نتایج مطالعه همچنان موثر و امیدوار کننده بود.

یک متخصص اپیدمیولوژی در انستیتو پاستور در ایران گفت: “نتایج اولیه برای مرحله سوم آزمایشات بالینی در کوبا نشان می دهد که با وجود فروش زیاد انواع آفریقای جنوبی در این کشور ، اثر رژیم دوز دوز بیش از 60٪ است. مراحل متوسط ​​و نهایی فاز 3 و مطالعات ایران در ارزیابی کارایی واکسن Covid-19 ، علاوه بر عواقب جدی عفونت و مرگ ، پیشگیری از عفونت ، پیشگیری از بیماری ، پس از خونریزی عواقب مهم دیگر مانند جلوگیری از انتقال بیماری نیز در نظر گرفته شده است.

تحمل واکسن کرونا بیش از 50٪ است

مصطفوی گفت: “بر اساس نتایج مطالعات دقیق انجام شده برای ارزیابی کارایی واکسن های تاج استفاده شده در سراسر جهان ، همه واکسن های تایید شده در جلوگیری از بیماری عروق کرونا قلب بسیار عالی هستند.” این یک اثر پیشگیرانه است. البته برخی از افراد واکسینه شده نیز آلوده هستند و موارد معدودی از عفونت های شدید یا مرگ عروق کرونا در افراد واکسینه شده گزارش شده است. تنظیم کننده های مشهور جهان اثر قابل قبول بیش از 50٪ واکسن کرونا را اعلام کرده اند. لازم به ذکر است که اثر بخشی واکسن به عوامل مختلفی از جمله طراحی و ساخت واکسن ، تغییر دایره ملی ، سن و ترکیب جنسیت جمعیت مورد مطالعه و بروز بیماری ملی بستگی دارد. هنگام ارزیابی کارایی واکسن ، به ملاحظات مربوط به طراحی مطالعات بالینی اثر واکسن توجه داشته باشید زیرا تحت تأثیر عواملی مانند نوع قرار گرفتن در معرض و کمیت و کیفیت تجهیزات محافظتی شخصی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین پرداخت آن مهم است. بنابراین ، به عنوان مثال ، گزارش شده است که واکسن Oxford-AstraZeneca 70٪ ، جانسون و جانسون 66٪ و Sinovac 50٪ م allثر است که همگی در سراسر جهان برای جلوگیری از بیماری عروق کرونا قلب تأیید شده اند. در عین حال ، واکسن Sinuac ساخته شده در چین با بازدهی حدود 50٪ نیز در لیست اورژانس سازمان بهداشت جهانی قرار دارد.

نگران کننده ترین پرش تاج

وی ادامه داد: “سیاست استفاده از واکسن ، ایمنی واکسن ، در دسترس بودن ، قیمت ، نیاز به جایگزینی ، تعداد دوزهای تجویز شده ، نوع و مدت زمان محافظت و توانایی محافظت در برابر انواع جدید. باید انجام شود.” واکسن های فعلی بیشتر آنها را حفظ می کنند تأثیر آنها در برابر جهش های جدید در ویروس. با این حال ، سوالات و نگرانی های دیگری در مورد زیرگونه آفریقای جنوبی وجود دارد و این جهش مهمترین و نگران کننده ترین زیرگونه گزارش شده است. بنابراین ، تأثیر برخی واکسن ها مانند واکسن Astraznica بر روی این جهش بسیار ضعیف بود.

مصطفوی گفت: “البته جهش هایی که در کشورهای مختلف به گردش در می آیند با یکدیگر متفاوت هستند و جهش هایی که در یک کشور به گردش در می آیند با گذشت زمان تغییر می کنند ، بنابراین اثربخشی واکسن می تواند بسته به کشور و زمان متفاوت باشد.” با ظهور جهش های جدید ، کارآیی واکسن ها علیه آنها نیز باید اندازه گیری شود ، بنابراین ، بررسی مداوم اثر واکسن یک روش علمی و پیشگیری است که باید در همه کشورهای مصرف کننده انجام شود.

وی گفت: “گزارش شده ، 62٪ اثر دوز دو برابر واكسن در داوطلبان شركت كننده در مرحله سوم آزمایشات بالینی این واكسن در كوبا بدست آمده است.” این اثر در حال حاضر فقط بر اساس دو دوز در کوبا و جهش های در گردش است و نتیجه تجزیه و تحلیل اولیه داده های فاز 3 است. اثر واکسن ممکن است با دوز سوم برای یادآوری شما افزایش یابد. با این حال ، آزمایش هنوز کامل نشده است و برای یافتن موارد بیشتر برای دستیابی به تجزیه و تحلیل نهایی ، تحقیقات بیشتری لازم است. نتایج واکسن ممکن است پس از اتمام آزمایش تغییر کند.

مصطفوی گفت: “ما باید منتظر اطلاعات بیشتر از این مطالعه و بررسی دقیق علمی آن باشیم ، اما ما باید حتی به اثر 62٪ واکسن کرونا ، به خصوص در مورد تولید ، به دلایلی که ذکر کردم مراقب باشیم. شرایط مناسب نگهداری و انتقال این واکسن بسیار سودمند است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا