مجله تندرستی

عجیب‌ترین دلیل چاقی شکمی که نمی‌دانستید!

به گزارش شفاف ، چاقی و اضافه وزن امروزه یکی از بزرگترین مشکلات سلامتی به دلیل تغییر سبک زندگی و افزایش شهرنشینی است. بسیاری از مردم دوست دارند سالم بمانند. با این حال ، تعداد کمی از افراد می دانند که غذا خوردن علاوه بر میزان خوردن ، بر چاقی شکم نیز تأثیر می گذارد.

بسیاری از افراد در ایالات متحده در اولین سال تحصیل خود در دانشگاه اولین بار پدیده ای به نام چاقی را تجربه می کنند. دلیل این چاقی استفاده بیشتر از فست فودها ، غذاهای فرآوری شده و غذاهای پخته شده است. اما فراتر از آن ، دانشمندان به نتایج جالب توجهی رسیده اند.

محققان می گویند اختلالات ریتم شبانه روزی یکی از دلایل چاقی در این دانش آموزان است. در حقیقت ، فرهنگ غلط دانشجویی ، مانند خوردن و آشامیدن در اواخر شب و برهم زدن الگوی خواب ، یکی از عوامل مرتبط با چاقی شکمی است.

برای دهه ها دانشمندان چاقی را عامل اصلی بیماری هایی مانند حمله قلبی و دیابت نوع 2 دانستند. علاوه بر مصرف کالری و فعالیت ، عامل مهم دیگر در بروز چاقی هنگامی است که فرد غذا مصرف می کند.

این ایده که بدن انسان در زمان های مختلف به یک نوع ماده غذایی متفاوت واکنش نشان می دهد به چین باستان برمی گردد. پزشکان چینی باستان معتقد بودند که چرخش خورشید باعث تغییر انرژی در بدن می شود. بنابراین ، مردم باید زمان مصرف مواد غذایی خود را تنظیم کنند. آنها اصرار داشتند که شام ​​سبک است و باید بین ساعت 5 تا 7 بعد از ظهر پذیرایی شود.

علت عجیب چاقی شکمی که از آن اطلاع نداشتید!

پزشکی ممکن است در سالهای اخیر پیشرفت شگفت انگیزی داشته باشد ، اما شواهد زیادی وجود دارد که عقاید پزشکان چینی باستان را تأیید می کند. دانشمندان آزمایشاتی را برای بررسی این موضوع انجام داده اند.

مطالعات نشان می دهد زنان چاق و دارای اضافه وزن هنگام مصرف بیشتر کالری در وعده صبحانه ، 2.5 برابر بیشتر از زنانی که سه ماه بعد بیشتر شام خود را در شام مصرف می کنند ، وزن کم می کنند.

دانشمندان می گویند این احتمالاً به این دلیل است که وقتی افراد بیشتر کالری روزانه خود را در وعده صبحانه مصرف می کنند ، وقت زیادی برای مصرف آن در چند ساعت آینده دارند. با این حال ، اگر بیشتر شام ها کالری روزانه خود را بسوزانید ، به رختخواب می روید و بدن نمی تواند آن را بسوزاند.

انتهای پیام /

دکمه بازگشت به بالا