مجله تندرستی

قهوه نه تنها برای ضربان قلب مضر نیست بلکه می‌تواند مفید باشد!

به نقل از Medical Express ، طبق یک گزارش شفافدکتر گرگوری مارکوس از دانشگاه کالیفرنیا ، سانفرانسیسکو می گوید: “ما نتوانستیم شواهد کافی برای ممنوعیت نوشیدن قهوه افراد مبتلا به بیماری های قلبی پیدا کنیم.” قهوه برای برخی افراد ضربان قلب شما را افزایش می دهد ، اما من فکر می کنم این موارد نادر است.

مطالعه ای که در شماره 19 ژوئیه ژورنال JAMA Internal Medicine منتشر شده نشان می دهد که هر فنجان قهوه که شخص می نوشد می تواند به طور متوسط ​​3 درصد خطر آریتمی قلبی را کاهش دهد.

ماركوس می گوید: “بیشتر افرادی كه از آریتمی قلبی رنج می برند می توانند از نوشیدن قهوه لذت ببرند و بعضی از آنها ممكن است خطر آریتمی قلبی را در بعضی افراد كاهش دهد.”

وی افزود: “قهوه یکی از نوشیدنی های پرمصرف در جهان است.” با این حال ، پزشکان به دلیل خواص آن به عنوان یک ماده محرک ، مصرف آن را برای بیماران قلبی منع می کنند.

مارکوس و همکارانش داده های 386000 نفر را برای بررسی تأثیر قهوه بر ضربان قلب بررسی کردند.

از این افراد ، 17000 نفر در طی 4-5 سال دچار آریتمی قلبی شدند.

ما از همه شرکت کنندگان در مورد مصرف قهوه س askedال کردیم و پاسخ آنها را با نتایج مقایسه کردیم.

نتایج نشان می دهد که هیچ ارتباطی بین کافئین و اختلالات ریتمیک قلب وجود ندارد.

دکتر زاخاری گلدبرگر ، استادیار قلب و عروق در دانشگاه ویسکانسین-مدیسون می گوید: “طبق این یافته ها ، قهوه ممکن است آریتمی قلبی ایجاد نکند ، اما لزوماً مانع آن نمی شود.”

برای ارزیابی تأثیرات قهوه بر قلب و پتانسیل آن در محافظت از آریتمی ، تحقیقات بیشتری لازم است.

ماركوس می گوید: “قهوه دارای خواص ضد التهابی است و التهاب در آریتمی های قلبی نقش دارد.” کافئین همچنین می تواند فعالیت بیشتری در فرد ایجاد کند ، که به نوبه خود خطر آریتمی قلبی را کاهش می دهد.

دکمه بازگشت به بالا