نماد سایت مجله آنلاین

مسافران واکسن و توصیه وزارت بهداشت

مسافران واکسن و توصیه وزارت بهداشت

تبلیغات تور واکسن کرونا در فضای مجازی توزیع می شود و برخی از آنها تجربیات واکسیناسیون را در کشورهای همسایه به اشتراک می گذارند. تور با هدف ایمن در برابر آفت قرن …

به گزارش مجله آنلاین طبق آمار رسمی ، بیش از 500 روز از ورود ویروس کرونا به کشور می گذرد و مهمانان ناخوانده علاوه بر تغییرات عمده در سبک زندگی ، تاکنون 85،095 نفر را در کشور کشته اند. تصور می شد که با دریافت واکسن و شروع واکسیناسیون از 12 فوریه 2017 می توان تا حدی از این مشکل جلوگیری کرد ، اما روند واکسیناسیون داخلی در حال حاضر 4 میلیون نفر دارد. 497،576 نفر برای اولین بار با واکسن کرونا واکسینه شده اند . علاوه بر این ، واکسیناسیون دوم به 2،017،809 نفر رسیده است و تعداد کل واکسن های واکسینه شده در ژاپن به 6،515،385 بار رسیده است و وزارت بهداشت از وعده های واکسیناسیون به گروه های هدف عقب مانده است.

طبق سند واکسیناسیون کرونا ملی ، واکسن باید پس از تجویز به پزشکان و پرستاران ، به تمام گروه های سنی و بیماران داده شود. این اقدام در ماه مه 1400 با یک واکسن وارداتی آغاز شد. این روند یک روز به دلیل مسائل تحریم و واکسیناسیون از یک طرف و ازدحام جمعیت در مرکز واکسیناسیون از طرف دیگر روبرو شد.

تأخیر و تأخیر در روند واکسیناسیون

تاکنون 2 میلیون و 100000 بار علی رغم اینکه ایران سبد خرید واکسن را در خط Coxwayne قرار داده و 16 میلیون و 800،000 واکسن را تا زمان ورود به کشور پرداخت کرده است. فقط واکسن Astra Zenka وارد کشور شده است. الان از این سبد و بقیه اخبار نیست. البته تلاش برای تهیه واکسن فقط به سبد کووکس ختم نشد بلکه تلاش شد تا واکسن از روسیه ، چین و هند تهیه شود. تاکنون 7،084،800 دوز واکسن از منابع مختلفی دریافت شده است که فقط برخی از واکسن های مشخص شده در توافق نامه های خارجی به ایران رسیده است.

بدبختی افراد خارجی این است که برخی از افراد مسنی که از اواسط ماه ژوئن واکسن دوم را دریافت کردند ، با دست خالی از مرکز واکسیناسیون برگشتند زیرا واکسیناسیون دوم دشوار و به تأخیر افتاد. واکسیناسیون سالمندان از سر گرفته شده است ، اما این بار هجوم متقاضیان و تشکیل صف های طولانی در مرکز واکسیناسیون مورد انتقاد قرار گرفته است.

درباره واکسن کرونا ایران

از اولین روز شیوع بیماری ، به دلیل جهانی بودن کرونا ، جهان به دنبال کشف واکسن ها بود و در همان زمان ایران سرانجام تا اولین پروژه تحقیقاتی ، واکسن ها را از چند طریق و در چندین سیستم عامل واکسن زد. وزیر بهداشت ، به نام کویران ایران برکت کار ، در یکی از سخنرانی ها در تاریخ 10 فوریه 2016 پیگیری شد ، زیرا حتی تولید و صادرات واکسن توسط مقامات بهداشت انجام شده بود ، وزیر بهداشت گفت: من این کار را کردم. بهار ، اولین محصول واکسن. “با ورود به بازار داخلی ، سایر محصولات می توانند تا اوایل تابستان به این گروه بپیوندند ، نه تنها واکسن های مورد نیاز در داخل کشور را تأمین می کنند ، بلکه به عنوان مرکز صادرات واکسن در منطقه و جهان نیز شناخته می شوند. به همه کشورها.” در 15 ژوئن ، یک مجوز اضطراری برای واکسن برکت در ایران صادر شد و سرانجام این وعده محقق شد. پس از مدتی (29 ژوئیه) ، ایران و کوبا به طور مشترک Pastokku نامگذاری کردند. واکسنی که ما تولید کردیم با موفقیت این مجوز را دریافت کرد. .. با این حال ، هنوز هیچ خبر واضحی از این واکسن ها در زمینه واکسیناسیون عمومی و تزریق گسترده آنها وجود ندارد.

مسافر واکسن

با این حال ، تأخیرهای واکسیناسیون عمومی ، خستگی از فاصله از زندگی عادی ، پذیرش در چندین کشور با یک تزریق واکسن مورد تایید WHO ، استفاده طولانی مدت از ماسک و خستگی ناشی از آن ، تجمع به دلیل ترس از شرکت در مهمانی ها ، مشکلات مالی ، و بسیاری از مسائل دیگر ، برخی اخیراً با وعده و تبلیغ واکسن کولون رایگان به کشورهای همسایه سفر کرده اند. تبلیغات در تور واکسن کرونا اکنون در فضای مجازی گسترده شده است و مسافران واکسن تجربه واکسیناسیون خود را در کشورهای همسایه به اشتراک می گذارند. تجربه نشان داده است که متقاضیان نمونه واکسن متنوعی برای تزریق دارند و می توانند تصمیم بگیرند کدام واکسن را به صورت رایگان و البته به صورت رایگان تزریق کنند.

با افزایش سفرهای واکسیناسیون ، تجارت رانندگان هواپیمایی ، اتوبوس و تاکسی به این کشورها از جمله ارمنستان همسایه رونق می گیرد. هنگامی که تاج پنجم برای ثبت رکوردهای جدید وارد چندین ایالت شد ، مسافران از سراسر کشور یا از طریق مرزها مرزها را رد کردند و بدون در نظر گرفتن عواقب این مهاجرت ها دوباره زنده شدند ..

میلیون ها سفر و چند سوال در مورد واکسن های رایگان

در نگاه اول ، استراتژی های اتخاذ شده در کشور مقصد متقاضی واکسن روشن است. صرفه جویی در اقتصاد بیماری کرونا از طریق جاذبه های گردشگری که شما را مجبور می کند دو بار و حداقل یک بار سه روز به کشور خود سفر کنید ، سوالات زیادی در این بین مطرح می شود. چه تعداد تخصیص واکسن در کشور وجود دارد که می تواند مازاد رایگان گردشگران را تأمین کند؟ چگونه می توان تشخیص داد که زنجیره سرد و روش های ذخیره سازی واکسن صحیح است؟ آیا این واکسنها منقضی شده اند؟ آیا دولت کشور مقصد قول می دهد واکسیناسیون دوم را به متقاضی ارائه دهد؟ و …

وزارت صحت عامه: مسافرت برای واکسن توصیه نمی شود

به این ترتیب دکتر جعفر صادق تبریزی-رئیس شبکه ملی بهداشت در گفت وگو با مجله آنلاینوی گفت: “من برای تزریق واکسن به هیچ کشوری سفر توصیه نمی کنم.” در حال حاضر ، کمبود واکسن در جهان وجود دارد و رقابت برای آنها وجود دارد. بنابراین چگونه کشوری که نتواند به طور کامل جمعیت خود را واکسینه کند ، واکسن رایگان برای گردشگران دریافت می کند؟

“من تصور می کنم که برخی از این واکسن ها ممکن است از نظر زنجیره تأمین سرما و تاریخ انقضا نزدیک باشند. در حقیقت ، اطلاعات کمی در مورد این واکسن ها وجود دارد و نمی توان به طور دقیق اظهار نظر کرد. شما نمی توانید.

تبریزی با اشاره به اینکه ممکن است واکسیناسیون تاج در کشورهایی مانند ارمنستان به دلیل جنبه های اقتصادی باشد ، گفت: مسافرت برای واکسن به هیچ وجه توصیه نمی شود زیرا زنجیره سرماخوردگی صحیح است و شما از ایمن بودن واکسن مطمئن نیستید.

گردشگران ارمنی درباره واکسیناسیون رایگان صحبت می کنند

همچنین دبیر کمیته علمی ستاد ملی کرونا در مصاحبه با دکتر عاطفه عابدینی_ISNA وی بر این موضوع به شرح زیر تأکید می کند: طبق آمار موجود ، مردم ارمنستان از واکسیناسیون در کشور خود استقبال نمی کنند. از طرف دیگر ، مردم در سراسر جهان برای واکسیناسیون به کشورهای همسایه از جمله ارمنستان سفر نمی کنند. در بعضی از کشورها واکسن های بیشتری نسبت به میزان مورد نیاز وجود دارد و در شرایط ارمنستان ، واکسن ها به جمعیت میلیونی تزریق می شوند ، نه تعداد واکسن های زیاد. در حقیقت ، به دلیل عدم همکاری عمومی در زمینه واکسیناسیون ، ما در حال تهیه واکسن برای گردشگران هستیم.

وی در پاسخ به این س ofال که آیا ایران می تواند روزی یک سبد واکسن به مردم بدهد و واکسن مورد نظر خود را دریافت کند ، گفت: “این قطعاً اتفاق می افتد زیرا ایران از سیستم عامل های مختلفی استفاده می کند.” ما واکسن می سازیم. Covid19 مانند آنفلوانزا با ما است و به طور مکرر واکسن های مختلفی را تولید می کند. ما در آینده قصد داریم Covid 19 را با انواع مختلف واکسن واکسینه کنیم ، اما ما همه کشورهایی که تحت فشار و تحریم مالی هستند و برخی از واکسن هایی که ما تهیه می کنیم. حتی این کشور دوست ندارد نام آن را بگذارد تا مشمول تحریم های ایالات متحده نشود ، اما همه این مشکلات منجر به معرفی و تزریق یک سری واکسن شده است .

عابدینی در ادامه گفت: “از طرف دیگر ، واکسن های مجاز ایران می توانند محدودیت های جدی داشته باشند. اما با وجود همه این مسائل ، واکسن ها همچنان برقرار هستند و روز بهتری در انتظار ما است. البته امیدوارم که موافقم که واکسیناسیون در بسیاری از کشورها این مشکلات را ندارد ، اما ما باید تمام شرایط کشورمان را بررسی کنیم.

وی در مورد ایمنی ، کارایی و قابلیت اطمینان واکسن بیماری کرون که کشورهای همسایه به هموطنان وی تزریق می کنند ، افزود: “من نمی توانم در این مورد اظهارنظر کنم ، زیرا از روند تأیید واکسن و گرفتن مجوز استفاده از آن در این کشور اطلاعی ندارم.” متأسفانه همیشه مشکل جعل دارو و واکسن و به روشی غیر معمول وجود دارد. کسانی که واکسینه شدن را انتخاب می کنند باید این را در نظر بگیرند.

عابدینی تأکید کرد: از یک طرف ، مشکل هزینه های بالای سفر وجود دارد و از طرف دیگر ، خطر انتقال بیماری بیماری کرونا قلب از طریق جمعیت وجود دارد. از طرف دیگر ، ما نمی دانیم که به این افراد چه واکسن هایی تزریق می شود ، آیا آنها در زنجیره سرما هستند ، میزان تزریق آنها و … چیست. البته ما نمی توانیم واکسیناسیون را در کشورهای دیگر تأیید کنیم زیرا این روند را کنترل نمی کنیم. ..

وی در مورد ارزیابی روند واکسیناسیون در ایران گفت: “با توجه به استفاده فوری این دو واکسن در ایران و ادامه واردات واکسن خارجی ، امیدواریم که کل گروه هدف تا پایان سال واکسینه شوند. من بیرون هستم. ” مطمئناً ما از شرایط استاندارد فاصله داریم ، اما تمام تلاش های وزارت بهداشت برای رفع موانع تولید و واردات و گسترش ایمن سازی است.

انتهای پیام

خروج از نسخه موبایل